• Головна
  • У всьому винні журналісти і люди. Військкомат звинуватив Дашківську сільську раду в перешкоджанні мобілізації
09:58, 2 червня 2015 р.

У всьому винні журналісти і люди. Військкомат звинуватив Дашківську сільську раду в перешкоджанні мобілізації

На початку травня на каналі «1+1» вийшов сюжет про те, що у Дашківцях отримали повістки в армію навіть мертві та хворі на туберкульоз чоловіки. За фактом виходу сюжету військова прокуратура провела розслідування. Журналістів «1+1» вони звинувачують в однобокій інформації, а сільську раду Дашківців в перешкоджанні мобілізації.

Біля 15 жінок, які проживають в селі Дашківці Літинського району 6 травня влаштували акцію-протест стосовно незадовільної роботи медкомісії районного військового комісаріату та тим, що їхні односельці отримали 544 повістки на мобілізацію. Цю подію висвітлили в «ТСН» наступного дня.

У військкоматі почалось розслідування.

- Сюжет, який був відзнятий та виданий в ефір журналістом телеканалу 1+1 Ганною Тітовською був показаний лише з одного боку, зі сторони селян, які в повній мірі не усвідомили мету виписки даних повідомлень, - розказують у прес-службі військової прокуратури. Працівники прокуратури далі пояснюють, що сільський голова Дашківців надав списки чоловіків віком від 20 до 60 років до військового комісаріату згідно з прийнятими змінами до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Зокрема зміни стосуються продовження терміну перебування в запасі.

Військовий комісар виписав 544 повідомлення на медогляд на підставі цих списків.

Як пояснює капітан Дихтяр, відомості про те, що громадянин Микола Чиженко, 1961 року народження помер та, що громадянин Андрій Шевчук, 1979 року народження хворіє на відкриту форму туберкульозу – у відомостях не зазначалось.
Варто зазначити також, що військово-лікарська комісія Літинського району визнала придатним Шечука до військової служби. Оскільки його в 2013 році вже зняли з обліку в протитуберкульозному диспансері та він не заявляв про скарги на здоров’я. хоча Шевчук дійсно хворів на туберкульоз з 2003 року.

- Своїми діями посадові особи Дашківецької сільської ради перешкоджають проведенню заходів часткової мобілізації, цим самим спонукають до таких дій жителів інших сільських громад, принижують гідність та імідж військового комісаріату та Збройних Сил України в цілому, - зазначають у прес-службі Вінницького обласного військового комісаріату.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...