• Главная
  • Хто у Вінниці «воює» за колишній ДПЗ
08:21, 4 июня 2015 г.

Хто у Вінниці «воює» за колишній ДПЗ

Після недільних подій на колишньому Вінницькому підшипниковому заводі у міліції розпочали кримінальне провадження за фактом хуліганства. 

- Між двома сторонами, які претендують на господарську діяльність на цьому підприємстві, виник конфлікт після того, як представники охоронної структури однієї зі сторін мали намір зайти на територію підприємства, - повідомили у Секторі зв'язків із громадськістю УМВС у Вінницькій області. - Працівники міліції припинили силове розгортання протистояння та закликали обидві сторони до цивілізованого вирішення ситуації в правовому порядку.

Гаряча зустріч

Конфлікт, який жевріє ось уже кілька місяців, загострився просто на Трійцю і супроводжувався киданням каміння, коктейлів Молотова і запаленими шинами. Так захищались бійці Обласної самооборони, які перебували по той бік паркану, на території підприємства. Один з них пояснив журналістам, що про допомогу їх попросила директор підприємства. Тим часом Оксана Гнатюк, керівник Торгового дому "Вінницький підшипник", каже, що ініціатива про допомогу виходила саме від самооборонівців.

- Це вони звернулись до мене. Сказали, що у них є інформація про захоплення підприємства, і запропонували слідкувати за порядком. І слідкували, безкоштовно, - пояснила вона. 

Самі захотіли чи їх просили… але претензій до самооборонців Оксана Анатоліївна не висувала. 

"Підприємство обкрадають"

Зайти на підприємство намагалася охоронна фірма і адвокат Олександр Білошкурський. За його словами, саме він представляє інтереси законних власників, які й уклали угоду про охорону. Каже: до власників дійшла інформація, що з підприємства начебто крадуть майно, вивозять хоч старі, але будматеріали, зникли 100 метрів кабелю, через що без світла залишився цілий мікрорайон. 

- Три місяці тому була інвентаризація, була також підписана угода на прибирання території. Після цього був нібито якийсь захват підприємства, була розпочата кримінальна справа. Були звернення у міліцію і щодо інших подій на підприємстві, - говорить Олександр Білошкурський. - Позиція власників - провести інвентаризацію, але щоразу при спробі це зробити представників на територію не пускали. 

Також адвокат повідомив, що основним завданням було не допустити кровопролиття, що в принципі і вдалося. Ні постраждалих, ні затриманих того дня біля ВПЗ не було. 

Наразі охорону порядку там забезпечує міліцейський батальйон "Вінниця". Однак Олександр Білошкурський каже, що власники готові самі надати охорону підприємству і організувати її має людина, яка нещодавно повернулась з АТО, була і під Іловайськом, і у Донецькому аеропорту.

"Спроба приховати махінації"

Оксана Гнатюк, яка з серпня минулого року призначена директором ТД "Вінницький підшипник", недільні події навколо колишнього ВПЗ називає "спробою захоплення". Також вона стверджує, що документи, які їй надали у неділю, - підроблені і підписані особами, які не мають жодного відношення до підприємства.

- Служба безпеки корпорації зараз проводить на підприємстві аудит, зараз проводиться оформлення документів на землю, - зазначає Оксана Гнатюк. - І цей захват - спроба приховати махінації попереднього керівництва. 

Хто ці особи, Оксана Анатоліївна не називає. Каже, що це менеджери середньої ланки. А от безпосередньо власник усієї інформації про події навколо ВПЗ може навіть і не знати, припускає Оксана Гнатюк.

- Ми вже знайшли можливість, інформація буде надходити безпосередньо до власника, - запевняє Оксана Анатоліївна.

Хто власник

На території колишнього ВПЗ розташовані чотири підприємства, одне з них ТД "Вінницький підшипник". Усі чотири входять до одного холдингу - "Лауфер", який асоціюють із колишнім нардепом від Партії регіонів Олександром Лещинським. Його статок "Форбс" свого часу оцінював у $83,8 млн. У принципі про те, що донеччанин Лещинський викупив збанкрутілий ВПЗ, говорилось ще у 2009-му році, коли робітники заводу домагались виплати заборгованості по зарплатні. Сама ж група Lauffer вважається найбільшим виробником хліба в Україні. Холдинг вів доволі успішний бізнес по усій Україні, в тому числі і у Донецьку, і у Криму. Звідти, очевидно, і розмови про донецьких.

Адвокат Олександр Білошкурський, говорячи про власників, прізвищ не називає. Але акцентує увагу на тому, що вони визначались із національною позицією, і тепер бізнес зареєстрований у Києві. А також каже, що підприємства, які були розташовані на території Криму і так званої ДНР, уже націоналізували. 

- Тепер відбирають і тут, у Вінниці, - переказує адвокат позицію власників.

Кому буде сигналізувати про ситуацію Олена Гнатюк, головному власнику чи все ж таки комусь із київського керівництва, вона теж не уточнює. 

Колишній вінницький підшипниковий - звісно, не успішні хлібзаводи, і не ходова торгова марка. Однак при втраті частини бізнесу, самій корпорації проблеми і бунти на підпорядкованих підприємствах навряд чи потрібні. Тож ситуацію у Вінниці навряд чи спустять на гальмах.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...