• Головна
  • «Лаври Кісільова» не дають спокою «свободівцям»
19:59, 4 червня 2015 р.

«Лаври Кісільова» не дають спокою «свободівцям»

Група у російській соціальній мережі "Вконтакте" під пафосною назвою "Ми – патріоти України" розмістила типовий пост-фейк: “Губернатор Винницкой области подарил семье погибшего киборга Франишина кусок целлофана”. І світлину, на якій вдова українського вояка тримає у руках килим для гри у “твістер”, а донька загиблого – фото батька.

Про те, що мережа “Вконтакте” є наскрізь ФСБешним проектом, який відстежує і контролює усіх його користувачів, писалося неодноразово. Але, дідько з ними, спецслужбами. Нехай відстежують. Може “патріоти України” є щирим голосом народу, і відверто закликають боротися із несправедливістю. Нехай і у такий спосіб.

Проте насправді, реальність виявилася більш неприємною. До того ж такою, що наводить на роздуми щодо кінцевих цілей віртуальних “патріотів”.

Факт перший. Допомога родині була надана місцевою владою у повному обсязі. Інформація з сайту ОДА: «Поспілкувавшись із сім’ями полеглих військових, Валерій Коровій вручив матеріальну допомогу дружинам загиблих та подарунки дітям. Відтак залишив удовам свої контактні телефони для максимально оперативного вирішення усіх необхідних питань, запевнивши: влада докладатиме усіх зусиль, аби сім’ї загиблих захисників Вітчизни відчували постійну турботу та не залишались наодинці зі своїм горем». І демонструються фото з іграшкою, яку подарував Коровій доньці бійця.

Крім того, родині загиблого було надано матеріальну допомогу у розмірі 30 000 гривень з обласного бюджету та вказану вище матеріальну допомогу – від керівництва ОДА персонально. Допомагає родині в постійному режимі і сільська рада. –  Можливо фінансова та матеріальна допомога не така велика, і вже точно ніхто в цьому світі не замінить діткам загиблого батька, але заявляти, що вся підтримка звелася до подарунку дитині іграшки (шматка целофану), не зовсім коректно. Точніше – не коректно зовсім.

Хоча іграшка, як було зазначено, у комплект допомоги входила також. І це важливо запам’ятати для формулювання висновків.

Факт другий. На перший погляд, не зрозуміло, на кого розрахована публікація. Українські ЗМІ подібний фейк поширювати відмовилися, натомість топові сепаратистські ресурси “новину” підхопили з радістю: http://peremogi.livejournal.com/9797716.html  і http://vott.ru/entry/367901

Кого не знудить – може почитати коментарі: “будет на чем резать селедочку на поминках”, “Это не дно, это - днище!!! Как бы не относились мы тут к погибшим гробикам, но это?!?!?”, “Интересно с чего этого винницкого карателя жалеть? Пограбить решил съездить, колорадов пострелять. Ну что, здобыл...”  і таке подібне.

Не маємо жодних сумнівів – російське ТВ із задоволенням використає цей сюжет у недільних підсумкових пропагандистських програмах.

 

Факт третій. “Таємницею Полішинеля” виявився факт поїздки до родини Франишина у Стадницю Вінницького району місцевого активіста ВО “Свобода” Андрія Вигонюка і те що новину-фейк поширив в мережі інтернет саме він.

 

Невідомо, що наговорив та наобіцяв убитій горем родині Вигонюк, але постановочне фото йому зробити вдалося. Як невідомо, що насправді казали в родині загиблого героя з приводу допомоги від влади, але в мережу потрапило саме те, що хотів написати згаданий “активіст”.

 

«Лаври Кісільова» не дають спокою «свободівцям», фото-1

 

“Спалився” Вигонюк і у тому, що спочатку розмістив на власній сторінці у мережі “Фейсбук” текст, що, мовляв, влада не допомагає, а обласна дитяча лікарня надає доньці загиблого безкоштовні ліки (саме нинішньому керівництву обласної дитячої лікарні Вигонюк робить “піар-кампанію).

А згодом продублював текст на сайті “20 хвилин” у розділі “Новини від читача” з характерними для себе КАПСЛОКАМИ, висловами та фото-колажами про голову ОДА та нардепа Олексія Порошенка. Якщо простежити за старими «гнівними» публікаціями «активіста» стає очевидним і стиль написання текстів і одноманітна типовість фото-колажів.

 

Тепер “зв’язуємо” усі три факти в ціле. І отримаємо типовий “фейковий” продукт, створений для отримання сумнівного піару, який із задоволенням використали у російській пропаганді.

 

При цьому Вигонюк скористався старим прийомом усіх маніпуляторів свідомістю – використав крихітку правди, а саме – килим з гри, яку, як уже було сказано, дійсно було подаровано. Про всю іншу допомогу “свободівець” промовчав.

Отже, учень у Кісільова на вінницькому ґрунті виявився енергійний, але нездібний. Неоковирно проведена інформаційна “спецоперація” була проігнорована українськими ЗМІ.

А саме на них розраховував Вигонюк, щоб вдатися до чергового шантажу. Участь у “люстраційних”  кампаніях, коли він “жахав” одних чиновників, впритул не помічаючи корупційних витівок інших, уже принесло молодому “борцю” політичні дивіденди.

Вигонюк також організував у минулому році «екскурсійні поїздки» по маєтках представників влади. Але й під «екскурсійні наїзди» попали ті представники комунальних установ, проти яких боролися спонсори Вигонюка.

Цікава деталь, Вигонюк привселюдно обурився, коли йому запропонували влаштувати екскурсію у маєток тодішнього нардепа-«свободівця» Олексія Фурмана.

Проте у даному випадку хлопець палку перегнув. Такими речами, як пам’ять про загиблих героїв спекулювати не слід. І Кісільов йому у цій ситуації не допоможе.

Ось що пишуть вінничани з приводу брудного витвору «активіста»:

 

«Скажу так, «людина», яка задля очорнення влади використовує у власних політичних забавках СВЯТЕ – родину загиблого бійця АТО – подонок і ця хвороба не лікується в дитячій обласній лікарні».

P.S. Відкриємо ще одну невелику таємницю. Свідомо чи несвідомо, але вінницький “активіст” скопіював, щоправда на дуже аматорському рівні, провальний пропагандистський прийом Дмитра Кісільова на кшталт «распятого мальчика». Що рухало вінницьким активістом вже зрозуміло – будь-яка можливість просунутись на місцевих виборах в будь-яку місцеву раду та отримати мандат будь-якого депутата, навіть такими цинічними не християнськими методами. А в загальному, методи Кісільова базуються на сумнівно відомих техніках бойової спецпропаганди, азам якої навчали ще в КДБ СРСР. От що пише про це один з екс-працівників ФСБ РФ.

 

“Боевая, или «черная», пропаганда допускает любое искажение реальных фактов ради решения пропагандистских задач. Это эффективное оружие, используемое с единственной целью вышибания мозгов противнику. Используя разные методы манипулирования массовым сознанием.

Все эти методы и техники вы тоже знаете. Просто не осознаете этого. Как вам и полагается.

Сегодня они используются против мирного населения нашей собственной страны. Уже два года, читая российские газеты или просматривая телевизионные шоу, я с интересом отмечаю, что люди, координирующие в России вброс и интерпретацию новостей, явно учились по тому же учебнику, что и я.

Вот например метод «гнилой селедки». Работает так. Подбирается ложное обвинение. Важно, чтобы оно было максимально грязным и скандальным. Хорошо работает, например, мелкое воровство, или, скажем, растление детей, или убийство, желательно из жадности. (Распятый мальчик).

Цель «гнилой селедки» вовсе не в том, чтобы обвинение доказать. А в том, чтобы вызвать широкое, публичное обсуждение его… НЕсправедливости и НЕоправданности.

Человеческая психика устроена так, что, как только обвинение становится предметом публичного обсуждения, неизбежно возникают его «сторонники» и «противники», «знатоки» и «эксперты», оголтелые «обвинители» и ярые «защитники» обвиняемого.

Но вне зависимости от своих взглядов все участники дискуссии снова и снова произносят имя обвиняемого в связке с грязным и скандальным обвинением, втирая таким образом все больше «гнилой селедки» в его «одежду», пока наконец этот «запах» не начинает следовать за ним везде. А вопрос «убил-украл-совратил или все-таки нет» становится главным при упоминании его имени.


Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2015/06/04/37441
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...