• Главная
  • Олександр Домбровський: «Рада підтримала майбутнє альтернативної енергетики в Україні»
14:31, 5 июня 2015 г.

Олександр Домбровський: «Рада підтримала майбутнє альтернативної енергетики в Україні»

Верховна Рада України 4 червня 273 голосами ухвалила в цілому проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії (№ 2010-д). Одним з авторів закону про «зелений тариф» є депутат від Вінниці Олександр Домбровський.

Представляючи законопроект у парламенті Олександр Домбровський зазначив, що нормативно-правовий акт є результатом копіткої праці народних депутатів та фахівців енергетичної галузі.

«Проект розроблений з метою приведення обсягу державного стимулювання розвитку альтернативної електроенергетики до загальносвітових норм, створення сприятливих умов для збалансованого розвитку ринку електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел, зокрема таких його сфер, як виробництво електроенергії з використанням енергії біогазу та біопалива, які на сьогоднішній день є аутсайдерами за темпами розвитку в Україні, а також раціонального використання електричної енергії виробниками такої енергії для власних потреб, недопущення дискримінації між різними групами виробників електричної енергії, які використовують різні види альтернативних джерел енергії для її виробництва, а також усунення технічних перепон у застосуванні існуючих положень Закону та стимулювання операторів ринку до використання складових українського виробництва при будівництві об’єктів енергетики на альтернативних джерелах енергії», - підкреслив, презентуючи законопроект Олександр Домбровський. 

Він також зазначив, що сьогодні розвиток відновлюваних джерел енергії має стратегічне значення для української економіки. Прийняття законопроекту забезпечить становлення нового, перспективного та інноваційного сектора відновлюваної енергетики, що сприятиме формуванню енергетичної незалежності України. Законопроект передбачає впровадження абсолютно прозорого та зрозумілого підходу до державного стимулювання розвитку альтернативної енергетики як екологічно безпечної та економічно ефективної галузі. 

Олександр Домбровський наголосив, що законопроект спрямований на підтримку привабливості інвестиційного клімату в Україні за рахунок формування недискримінаційного законодавчого підґрунтя здійснення господарської діяльності з виробництва електричної енергії з альтернативних джерел, збереження принципу незмінності порядку стимулювання для об’єктів, що вже введені в експлуатацію, дотримання державних гарантій інвестору.

Верховна Рада знизила зелений тариф для сонячних електростанцій. Ухваленим законопроектом також передбачається, що для розрахунку електроенергії більше не буде застосовуватися піковий коефіцієнт 1,8. 

Після голосування у парламентській залі пролунали оплески.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...