• Главная
  • Вболівальники чи хулігани? Які вони, вінницькі ультрас?
15:25, 5 июня 2015 г.

Вболівальники чи хулігани? Які вони, вінницькі ультрас?

Вболівальники чи хулігани, ідейні патріоти, чи ситуативні союзники тих, на чиєму боці гроші? Хто вони насправді - хлопці, яких називають ультрас? І, головне, ким можуть стати в "брудних", а деколи і кривавих технологіях політиків, провокаторів чи політиків-провокаторів?

Лідер вінницьких ультрас: "Ми в політику не ліземо. Нас це не цікавить"

Вінниця.depo.ua поспілкувалась з лідером руху ультрас у Вінниці. Свого імені та прізвища хлопець не називає - каже, що всі його звуть Драммером.

Ми зустрілись після гри, в якій вінницька "Нива" перемогла свого суперника з рахунком 7:2. Звісно Драммер був задоволений результатом, однак його, як і решту вінницьких ультрас все ж хвилює одне глобальне питання: в місті немає професійного футбольного клубу. Нині "Нива" може грати тільки у міському чемпіонаті серед аматорів. Однак команда однозначно переросла цей рівень: щонайменше про це свідчить те, що в аматорських змаганнях "Нива" - беззаперечний лідер. За словами Драммера, ультрас у Вінниці хоче одного - команду професіоналів.

Драммер переконаний, що вже давно час розставити всі крапки над "і" навколо руху ультрас і його потенційної загрози суспільству. А точніше - її повної відсутності. Каже, що часто підміна понять в ЗМІ приписує хлопцям з ультрас "заслуги" інших умільців. А насправді ультрас - мирний та аполітичний народ. Драммер наголошує: політика їх абсолютно не цікавить. Щоправда, про її байдужість до молодіжних рухів такого штибу, ніяк не скажеш...

Лідер вінницьких ультрас: "Ми в політику не ліземо. Нас це не цікавить" - фото 1

- В двух словах: хто такі ультрас?

- Якщо в двух словах, то ультрас - це об'єднання активних молодих людей, обов'язково патріотично налаштованих, які вболівають за команду рідного міста. Це свого роду молодіжна субкультура.

- Але ж у Вінниці дві футбольні команди - ФК "Нива" і ФК "Вінниця"...

- Так, але є команда, яка існує у Вінниці з 1958 року. Це ФК "Нива". Дійсно, там є свої проблеми, є свої нюанси, але історія цієї команди налічує вже майже шість десятків років. І саме цю історію ми намагаємось зберегти та примножити. За ФК "Вінницю" я ніколи не вболівав.

- Можливо у них є своя група підтримки?

- Наскільки мені відомо, зараз немає.

- Як давно рух ультрас з'явився у Вінниці?

- З 2007 року існує фан-сектор "Ниви". Я в фан-русі з 2008-го року.

- Як ти відкрив для себе ультрас?

- Почав ходити з друзями на футбол - дивились ігри, вболівали. Потім почали активно підтримувати команду, до нас з часом ще люди підтягнулись. Тоді у команди уже був свій фан-сектор, скажемо так, старого зразка. Згодом ми всі об'єднались і таким чином нас назбирався цілий сектор.

Лідер вінницьких ультрас: "Ми в політику не ліземо. Нас це не цікавить" - фото 2

- Є така стереотипна думка, що ультрас, як і багато інших молодіжних рухів, хтось організовує, з метою подальшого їх використання.

- Це дійсно стереотип. Ультрас організовуються самі і нікому непідвладні. До нас звертались кілька разів, ще давно, пропонували зокрема рекламу на секторі за гроші. Різні були дурні пропозиції. Але для нас це взагалі не варіант - ми за свої гроші завжди їздили на виїзди, за свої гроші квитки купували на ігри, ми на спонсорські гроші не живемо.

- А не звертались до вас з метою використання в якості, грубо кажучи, фізичної сили?

- До мене особисто не звертались.

- Чи є якісь конкретні критерії, яким потрібно відповідати, щоб приєднатись до ультрас?

- Немає ніяких рамок. Якщо людина вболіває за команду, то вона може спокійно прийти на сектор. В своїй переважній більшості ультрас - це хлопці від 15 до 25 років, але у нас є і набагато старші товариші. Усі вони займаються абсолютно різними речами в житті. Є ті, що ще вчаться в школі, є і досить успішні бізнесмени.

- А чи може звичайний вболівальник прийти до вас на сектор сісти і вболівати разом з вами?

- Ні. Бо у нас на секторі не сидять. А якщо він прийде і буде з нами "заряджати", то жодних проблем не буде. Ми не будемо проти, але він має підтримувати наші правила на секторі.

- А дівчата можуть бути прийняті до лав ультрас?

- На сектор дівчата ходять, вони допомагають робити перфоманси, і їх дуже небагато.

- Як організована структура ультрас? Чи ведете облік учасників руху?

- Скільки нас - ну ви ж бачили під час гри скільки нас було на секторі. Ми не рахуємо нікого, не розводимо цієї непотрібної бюрократії. Тим більше постійно приходять нові люди. Якщо людина довго не ходить без причин на ігри, то до неї ніхто серйозно ставитись в русі не буде.

Лідер вінницьких ультрас: "Ми в політику не ліземо. Нас це не цікавить" - фото 3

- Чи є у вас якась ієрархія, субординація. Як визначаєте хто головний?

- Ми намагаємось не виділяти хто головний, а хто головніший. Ми цих речей не робимо апріорі, тому що не хочемо створювати ґрунт для якихось суперечок. Є кілька чоловік, серед них є людина, яка заряджає; є людина на барабані, інші теж за щось окремо відповідають.

- Чи готуєтесь ви до ігор завчасно? Можливо ви відпрацьовуєте свої перфоманси?

- Якщо це має бути саме перфоманс, то звісно ми готуємось. Готуємо банери чи фаєршоу, у нас є окремі люди, які цим займаються.

- Кричалки самі римуєте?

- Буває. Якісь придумуємо, якісь переробляємо. Вони не записуються, а лише запам'ятовуються. Люди приходять на сектор, вболівають і запам'ятовують. Коли колектив на секторі був молодий і ніхто нічого не знав, то тоді дійсно ми роздавали тексти кричалок, і хлопці їх вчили напам'ять. Сьогодні ми використовуємо товариські ігри в якості майданчика для репетицій. Коли є новий заряд, ми спершу пояснюємо, що як співається. І після кількаразового виконання все вдається.

- Без аудіовізуальних ефектів ультрас - не ультрас?

- Ну, в принципі, так, оскільки і футбол без ультрас - не футбол.

Лідер вінницьких ультрас: "Ми в політику не ліземо. Нас це не цікавить" - фото 4

- А крім ігор ви окремо ще десь збираєтесь?

- Так у нас дружна компанія. Ми - друзі, разом гуляємо, відпочиваємо.

- Чи правда, що ультарс у Вінниці умовно поділені на кілька груп?

- Да, є кілька груп у кожної є свої лідери, але на секторі ми всі як єдине ціле. Це щось типу різних компаній - хтось більше між собою спілкується, хтось разом займається в спортзалі, хтось разом десь гуляє. Але коли ми збираємось на секторі, то ми всі разом - всі вінницькі ультрас вболівають за "Ниву". 

- В кіно футбольні фанати різних клубів влаштовують сутички між собою. В Україні практикуються такі речі?

- Потрібно розділяти такі напрями як ультрас і як хулс. Ми - ультрас.

- А рух хулс у Вінниці присутній?

- Так, але я не їх представник, тому говорити про них не буду. Що стосується нас, то ми їздимо на ігри і якщо попадаємо у "вороже" місто, то там звісно бувають імпровізовані сутички. Але у зв'язку з військовими діями на Донбасі та в Криму, а також із загальною напруженою атмосферою в країні, зараз оголошено повне перемир'я між усіма ультрас.

- Ультрас з різних міст країни спілкуються між собою?

- Так, звісно, як я вже казав, є "дружні" та "ворожі" міста. Усі ультрас спілкуються зі своїми "дружніми". Є соціальні мережі, які дозволяють вільно підтримувати контакт, ділитись різною інформацією.

- Розкажи про ваші марші та мітинги, які час від часу ви проводите у Вінниці.

- У нас немає професійної команди. Ми виступаємо за те, щоб її якщо не утримували, то хоча б підтримували. Зараз ситуація складна, ми розуміємо це. Разом з тим, колишнє керівництво клубу вселило в підприємців таку недовіру, що вони сьогодні мають серйозну пересторогу вкладати кошти в команду. Сьогодні керівництво команди змінилось. Тому ми шукаємо тих людей, які б змогли підтримувати команду фінансово.

Лідер вінницьких ультрас: "Ми в політику не ліземо. Нас це не цікавить" - фото 5

- Тобто якщо ультрас за щось публічно виступають, то це тільки футбол?

- В основному так - це футбол. Але ультрас - це теж люди, у нас теж є свої інтереси. Наприклад, був Майдан, багато хлопців поїхали на Майдан. Є багато наших хлопців в АТО. Ось і сьогодні на грі у нас на секторі стояли "атовці". Ми підтримуємо різні патріотичні ідеї.

- Зараз всі готуються до виборів. Якщо вас якась політична партія запросить "повболівати" за неї, ви погодитесь?

- Ми в політику не ліземо. Нас це не цікавить. І ніколи такого не було, щоб ультрас проявляли агресію на вулицях міста. А все, що відбувається під час ігор - це футбол, це атмосфера.

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...