Дельфіни у Хмільнику лікують бійців АТО з усієї України
Четверо чорноморських афалін –Зевс, Лілу, Джонні та Бетті – у центрі реабілітації «Доктор дельфін» радо зустрічають чоловіків, котрі нещодавно повернулися з самого пекла боїв на Сході.
Бійці кажуть — емоції не передати словами, і зазначають: вже після декількох сеансів дельфінотерапії вони нарешті можуть заснути і подивитися на світ по-іншому, спокійними очима….
Реабілітацію після госпіталів та важких поранень бійці АТО з різних куточків України проходять безкоштовно у військовому санаторії в Хмільнику. До центру реабілітації «Доктор дельфін» у санаторії «Поділля» приїздять на сеанс дельфінотерапії ті бійці, яким, за висновками військового психолога, найбільше потрібна така реабілітація.
- З лютого у Центральному військовому клінічному санаторії «Хмільник» оздоровилось понад 300 бійців АТО. З кожного заїзду я обираю для дельфінотерапії тих, хто у найважчому психологічному стані — це люди, закриті до спілкування, ті, в кого постійно сльози з’являються в очах, — розповідає військовий психолог Iрина Андрущик. – У нас лікувався військовий, який тривалий час був у полоні, мав численні забої, травми, дуже погано почувався. Дельфіни його просто повернули до життя.
- Вперше ми запросили на реабілітацію бійців АТО восени минулого року. Спочатку це були окремі поодинокі випадки, — каже директор центру реабілітації Борис Когут. – Згодом, коли помітили позитивний результат від дельфінотерапії, уклали договір з директором військового санаторію про співпрацю, щоб займатися з цими хлопцями систематично та безкоштовно. У нас зараз навіть працює додатковий психолог.
Плавають з афалінами навіть ті, у кого немає ноги або атрофовані м’язи. До найболючіших місць дельфіни пригортаються найбільше і по-своєму, лагідно, жаліють поранених чоловіків.
Боєць Євген Тарнавський із Херсона не має коліна на правій нозі, не може нею рухати, ходить накульгуючи, втім, планує знову повертатися у бій. Кожне нове плавання з дельфінами для нього - наче свято. Він пірнає з ними у воду, танцює, обнімається, цілує їх та прислухається до ультразвуку.
- У мене був дуже поганий сон, я міг кілька годин поспати, а потім прокинутись і спілкуватися з сусідом по кімнаті мало не всю ніч, — розповідає Євген Тарнавський. – Сьогодні я плавав з дельфінами вдруге, мені набагато краще.
- Ці відчуття ні з чим не можна порівняти, — зазначає 24-річний кадровий офіцер Андрій Максимов після купання з дельфінами. – Я дуже задоволений, чудово себе почуваю.
- Після дельфінотерапії хлопці йдуть на масаж, а потім я проводжу з ними групові заняття, —розповідає психолог центру Iрина Коровецька. – Ми говоримо про те, що вони можуть переживати після повернення із зони бойових дій, вчимося контролювати емоції, розслаблятися, допомагати товаришу, коли він у стані ступору, коли в нього істерика. Це як наркотична залежність. А ще люди, з якими вони разом воювали, для них вже є другою сім’єю. Тому їм часто хочеться повернутись знову у бій. Але коли вони вже тут адаптувалися, освоїлися в суспільстві, те, що вони повертаються знову в бій – недобре. Краще, коли вони повертаються додому, в сім’ю.
По закінченні 5-денної дельфінотерапії персонал центру реабілітації «Доктор дельфін» дарує бійцям футболки із логотипом центру та їхніми портретами з дельфінами.
Директор дельфінарію Борис Когут пишається тим, що разом зі своєю командою робить таку важливу благодійну справу. Крім безкоштовної дельфінотерапії для бійців, центр реабілітації займається й іншими благодійними справами.



Коментарі