У Вінниці підрахували правильний час на Україні

Депутати України поспішили жити і наплутали з часом. У Вінниці експерти дійшли висновку: другий часовий пояс з додавання однієї години необґрунтований.

Постанова Верховної Ради про відмову від переходу на зимовий час може стати приводом для позовів до суди мільйонів українців. Це рішення вплине на життя людей, так вважають лікарі, вчені та юристи. Новий час в Україні не відповідає міжнародним стандартам обчислення часу і фактично запроваджує у нас час третього поясу. Це суперечить фізико-географічному розташуванню України, а також призведе до економічних втрат, втрат здоров’я у людей, спричинить збої у роботі банків і міжнародних перевезень.

- Нашим депутатам необхідно лікбез по географії провести, - каже директор інституту географії Національної  Академії Наук Леонід Руденко. - Нехай куплять собі глобуси з часовими поясами, книгу Жуля Верна "80 днів навколо світу" і калькулятори. Тоді все стане на свої місця.

Ту ж думку висловив і мінистр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. За його словами «рада пішла проти здорового глузду, депутати відмінили закони природи і знехтували наукою».

Україна живе у другому часовому поясі, оскільки більша частина території країни знаходиться у другому часовому поясі. Це означає, що коли в Лондоні 12.00 годин дня, на території всієї України має бути 14.00.

- У той час, коли в Лондоні 12.00 дня, від Чопа до Донецька повинно бути 14.00. А від Донецька до Мілове має бути 15.00 - каже вінницький юрист Дмитро Ніжнік. - Так часові пояси умовно поділяються виключно з географічної точки зору. Проте для недопущення плутанини у часовому просторі, наше держава має визначиться, в якому часовому поясі живе Україна.

У теорії це так. А от на практиці...

На практиці виходить зовсім інший час. Зараз у нас виявляється не 14.00, а 15.00 (тобто третій часовий пояс). І куди ми так поспішаємо - поспішаємо жити?

У Верховній Раді помилку визнали, спікер Володимир Литвин запропонував відмінити нещодавно прийняту постанову парламенту про відмову від зимового часу.

Він зазначив, що до вирішення даного питання «буде діяти відповідно постанови Кабінету міністрів, що передбачає переведення часу на годину назад в останню неділю жовтня».

Спікер Верховної Ради запропонував у майбутньому прийняти рішення, «яке б передбачало перехід на годину назад в зимовий період, і не переходити на літній час».

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии