• Главная
  • Що шукали «громадські екологи» в Ладижині та околицях?
14:00, 13 июня 2015 г.

Що шукали «громадські екологи» в Ладижині та околицях?

27 травня міський голова Ладижина Валерій Коломєйцев зустрівся із групою громадських активістів-екологів із України, Великобританії, Естонії, Латвії, Нідерландів, Болгарії, Канади. 
  Свій візит до міста іноземні та українські екологи та журналісти назвали ознайомчим.   
  Крім мера, іноземні гості мали можливість поспілкуватися з працівниками підприємств міста, медиками, освітянами, депутатами міської ради.
   Під час зустрічі обговорювали екологічну ситуацію в Ладижині та вплив діяльності промислових підприємств на довкілля міста.
   
  Розпочинаючи зустріч, Валерій Коломєйцев передав найкращі побажання іноземним гостям  від громади міста та запевнив, що влада докладає всіх зусиль, щоб розвиток промисловості і створення робочих місць відповідали екологічній безпеці. Він запевнив, що готовий до  діалогу та висловив сподівання, що дана зустріч принесе всім користь.
  Очільник громади Ладижина наголосив на важливості роботи в місті великих промислових підприємств, які дають тисячі робочих місць для жителів регіону і на мільйони гривень поповнюють міську казну та всіляко допомагають місту у вирішенні соціальних питань. 
   До речі, за дві з половиною години спілкування з екологами з їхнього боку так і не вдалося почути зауважень щодо роботи промислових підприємств у місті. Натомість іноземні громадські екологи говорили, що вони - не судді, не орган для прийняття скарг, а спостерігачі. Їм цікаво поспілкуватися з людьми, порівняти побачене в Ладижині зі стандартами ЄС.
   Міський голова та представники громади заслухали питання, які цікавили громадських активістів-екологів, зокрема, вивчення впливу промислових підприємств на природу. 
   Юрій Урбанський, виконавчий директор громадської організації «Національний екологічний центр України», говорив про те, що у людей нібито насильно забирали земельні паї.
   Цей пан у присутності півсотні осіб продемонстрував лист, де, начебто, від імені мера міста були викладені погрози на адресу власника паю. Еколог не надав міському голові цей лист для ознайомлення. Але, маючи гострий зір мисливця, мер встиг розгледіти, що підпис під листом не його. 
   Міський голова Ладижина у присутності іноземних гостей та жителів міста звинуватив Ю.Урбанського у провокації, назвавши його людиною без принципів та совісті. 
  Також активісти ставили питання щодо відкритості і доступності до інформації екологічного характеру.   
  Питали і про те, скільки жителів Ладижина працює на підприємствах МХП. Це питання здивувало міського голову та присутніх. Українці всі однакові: і ладижинці, і лукашівчани, і жителі Василівки, Михайлівки, Заозерного… Які можуть бути претензії з цього приводу і, головне, до кого?
   На всі свої питання іноземні екологи та журналісти почули відповіді. Зате ладижинці-учасники зібрання так і не отримали відповіді на декілька питань. Наприклад, хто оплатив поїздку європейських екологів до Ладижина, створюючи навколо цього певний ажіотаж, і хто їх зібрав разом?
  Щодо впливу на довкілля, то міський голова зазначив, що очисні споруди та обладнання компанії МХП - це найкращі зразки з Голландії та інших країн світу, які є лідерами у сфері дбайливого ставлення до природи. А Ладижин, як і Україна, будуть в Євросоюзі тоді, коли над Ладижинською ТЕС не буде здійматись неочищений, чорний  дим. Бо саме так працюють подібні підприємства у Європі.
   Наприкінці зустрічі Валерій Коломєйцев вручив іноземним гостям книги-альбоми  про Ладижин та побажав успіхів у їхній роботі.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...