• Головна
  • Після зустрічі з Президентом, Коровій розповів, як трансформують місцеві державні адміністрації
15:10, 15 червня 2015 р.

Після зустрічі з Президентом, Коровій розповів, як трансформують місцеві державні адміністрації

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій 12 червня взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку, що відбулося під головуванням Президента. Про основні позиції, озвучені у ході зібрання, очільник області інформував керівників департаментів та служб регіону під час оперативної наради 5 червня.

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За словами Валерія Коровія, засідання Ради регіонального розвитку стосувалося заходів, які найближчим часом будуть здійснені у питаннях внесення змін до Конституції України, а також внесення змін і доповнень до діючого законодавства в частині розвитку місцевого самоврядування.

«Варто зазначити, що та робота, яку ми проводимо в питаннях добровільного об’єднання громад, абсолютно вписується в загальний підхід. Базовим елементом тут є добровільність об’єднання і створення економічних стимулів для цього процесу, - зауважив очільник регіону. - Окреме питання стосується внесення змін до Конституції. Є впевненість в тому, що на цьому тижні робочою групою, яка працює над внесенням змін до Конституції України, будуть презентовані запропоновані зміни».

Принципово важливим, відзначив голова облдержадміністрації, є також те, що питання внесення змін до Основного Закону розглядатиметься у першому читанні вже під час поточної сесії Верховної Ради.

«В резолюції було прийнято рішення, що ця реформа буде здійснюватися на основі польської моделі реформ, особливо в частині формування регіональних органів влади. Це означає, що нове скликання обласної ради матиме можливість створити виконавчий комітет, який буде здійснювати основні напрями роботи в частині тих повноважень, які сконцентруються на обласному рівні», - зауважив Валерій Коровій.

Місцеві ж державні адміністрації, за словами очільника регіону, зазнають трансформації за принципом інституту воєводства у Польщі і здійснюватимуть контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування і представницьких органів та забезпечуватимуть координацію роботи територіальних підрозділів міністерств і відомств на відповідній території.

Керівник Вінниччини також зазначив, що, за словами Президента України, серед членів коаліції у Верховній Раді досягнуто згоди щодо підтримки закону про вибори з датою їх проведення 25 жовтня 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...