• Головна
  • Майже половина вінничан за смертну кару корупціонерам
11:00, 16 червня 2015 р.

Майже половина вінничан за смертну кару корупціонерам

Соціологічною службою Центру Разумкова в кінці травня 2015 року було проведено соцопитування в усіх областях України, окрім окупованих. Дослідження стосувалось ставлення громадян до реформ в Україні. Пропонуємо ознайомитись із результатами опублікованими Центром Разумкова.

Лише 14,3% опитаних вважають, що ситуація в країні розвивається в правильному напрямі, 67,6% — що в неправильному. Для порівняння, відразу після зміни влади в України (у березні 2014р.) позитивно сприймали зміни в країні 32,3%.

Лише 26,9% респондентів дотримуються думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 41,3% — у більш віддаленій перспективі, 20,2% — що взагалі не здатна їх подолати.

10,4% опитаних вважають, що у 2015 р. економічна криза закінчиться і почнеться економічне зростання, 21,5% — що криза перестане поглиблюватися, але економіка до кінця року буде у стані застою, 27,1% — що економічна криза поглиблюватиметься, але катастрофічних наслідків не буде, 26,1% — що відбудеться колапс економіки.

Громадяни в цілому майже не відчувають впливу реформ на їх особисте становище. Найчастіше респонденти вважають, що вплив реформ у більшості сфер на їх особисте становище відсутній.

Стосовно більшості сфер негативний вплив відзначається частіше, ніж позитивний. Виняток становить лише реформа системи національної безпеки та оборони, де частки тих, хто вказує на позитивний вплив, і тих, хто зазначає негативний вплив, статистично значуще не відрізняються (відповідно 20,1% і 21,3%), і популяризація України у світі (стосовно цього респонденти частіше говорять про позитивний вплив (відповідно 28,1% і 12,8%).

Відсутність успіхів у боротьбі з корупцією спричиняє радикальні настрої щодо вирішення цієї проблеми серед значної частки громадян: 41,5% респондентів підтримали б запровадження смертної кари для державних службовців, які вчинили корупційні дії. Частка тих, хто не підтримує таку пропозицію — статистично значимо не відрізняється (42,0%). Решта опитаних (16,6%) не визначилися з відповіддю.

Оскільки здійснення реформ може призвести до тимчасового зниження рівня життя людей, респондентам ставилося питання, чи згодні вони терпіти певні матеріальні труднощі.10,9% відповіли, що вони «готові терпіти скільки треба, якщо це справді приведе до успіху країни», 27,6% — що вони «якийсь час готові потерпіти, але недовго (не більше року)», 26,6% — не готові, бо не вірять в успішність реформ, а 30,3% — не готові через те, що їх матеріальне становище вже зараз нестерпне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...