• Головна
  • У поліклініках Вінниці залишаться лише сімейні лікарі
09:54, 20 жовтня 2011 р.

У поліклініках Вінниці залишаться лише сімейні лікарі

Хронічні хворі у Вінниці шукатимуть спеціалістів по стаціонарах, де працюватимуть консультативні центри. У поліклініках залишаться лише сімейні лікарі. До вузьких спеціалістів можна буде потрапити лише за направленням

Кожен лікар вузької спеціальності обслуговує за рік приблизно сім тисяч пацієнтів на своїй дільниці. Тепер для прийому хворих, замість зручного кабінету, на лікарів чекають стаціонарні лікарні, де працюватимуть консультаційні центри. Сюди приходитимуть чи не з усього міста.

Пацієнти переживають

Станіслав Балденюк, Микола Камінський та Яків Пендгар познайомилися під дверима одного й того ж медичного кабінету. Їх об’єднав лікар, що взявся спостерігати за їх здоров’ям після інфаркту. Почувши про реформування та запровадження сімейної медицини, чоловіки не на жарт злякалися за своє здоров’я і звернулися за поясненнями до журналістів.

- У нас виникає питання: що нам робити, якщо ми не зможемо потрапити на прийом до нашого кардіолога, - каже Станіслав Балденюк. - Я маю цілий список діагнозів: інфаркт, діабет, гіпертонічна хвороба, стенокардія. Лікар розробила курс лікування, через кожних три місяці мені його змінюють. Це лікар від Бога, вона за нас переживає. У мене вже був випадок, коли після інфаркту до мене прийшов терапевт. Я лежу, бо погано, а вона послухала, подивилась, прочитала виписку і каже: пийте червоний буряк, липу, і все буде нормально…

- Мені доведеться обирати собі лікаря, який не знає ні моєї історії хвороби, ні попереднього курсу лікування, - підтримує свого товариша Микола Камінський. - Або шукати свого лікаря, що лікувала мене весь цей час. І куди мені йти - до неї додому? Чи, може, сідати серед дороги разом з лікарем, та проводити прийом?

Про те ж турбуються хворі на діабет та інші хронічні хвороби: цим пацієнтам з нового року теж доведеться обирати собі сімейного лікаря.

Обиратимуть серед кращих

Та чиновники заспокоюють вінничан. Головний лікар першої міської лікарні Олександр Турський каже, що посади всіх вузьких спеціалістів не ліквідовують, частина залишається в центрах первинної медико-санітарної допомоги. Це, наприклад, окулісти, лори, хірурги, травматологи.

Інших вузьких спеціалістів - молодих невропатологів, кардіологів, ендокринологів будуть перевчати на сімейних лікарів. Вони ж матимуть змогу приймати хворих і за своєю вузькою спеціальністю. Усі молоді спеціалісти працездатного віку будуть працевлаштовані. Якщо лікар досяг пенсійного віку, знайти йому місце роботи буде складніше. У 55-57 років перевчатися вже немає сенсу. Дехто з цих фахівців потрапить до лікарень у якості консультантів.

- Більша частина лікарів вузьких спеціальностей працюватиме на базі стаціонарних лікарень, де створюються консультативно–діагностичні відділення - це ендокринологи, дерматологи, неврологи, кардіологи тощо, - каже Олександр Турський. – У центрах первинної медико-санітарної допомоги працюватимуть лікарі загальної практики. Пацієнт має право вибору лікаря загальної практики сімейної медицини, який при необхідності направлятиме хворого до вузького спеціаліста. У сімейного лікаря будуть спостерігатися і діти, і дорослі. Якщо лікар вже не зможе впоратись, він направить хворого, наприклад, до того ж кардіолога.

Усі лікарі вузьких спеціальностей також можуть перевчитись на сімейних лікарів за своїм бажанням, як і терапевти.

- Якщо, наприклад, лікар працював у поліклініці на вулиці Ворошилова, він перевчається на лікаря сімейної практики і отримує сертифікат, - каже головний лікар. - Він також може приймати у своєму кабінеті хворих зі всього міста як вузький спеціаліст.

Шукайте лікаря

Самі лікарі від такого нововведення теж не в захваті. Щоправда, відкрито заявляти про своє незадоволення остерігаються. Мовляв, якщо йти на конфронтацію з адміністрацією, їм не дадуть працювати ні в лікарні, ні в приватному кабінеті.

Та все ж турбота про хворих змушує їх хоч і пошепки, та говорити. Адже кожен вузький спеціаліст обслуговує за рік приблизно сім тисяч пацієнтів на своїй дільниці. Тепер лікарі бідкаються, що для прийому замість зручного кабінету в них будуть коридори лікарень, де працюватимуть консультаційні центри. Сюди приходитимуть чи не з усього міста.

Незручно буде і пацієнтам. Для хворого, який після інфаркту має з’явитися до кардіолога, дорога до лікаря стане тепер проблемою. Адже раніше він консультувався за місцем проживання, а де тепер буде приймати вузький спеціаліст – невідомо. Може, в іншому кінці міста…

Накази та протоколи, за якими медицина працювала останні 20 років, а вузькі спеціалісти направляли хворих на диспансеризацію, вже також не потрібні, і тому лікарі переживають.

- Мої хворі, яких я знаю роками, просто підуть на вулицю, - каже немолода досвідчена лікарка, яка вчилася ще за часів Союзу і звикла працювати на совість. - Люди тут нікому не потрібні, реформу зробили для галочки.

Аби лікарі погоджувалися з більшою охотою, сімейному лікарю пообіцяли більшу заробітну платню. До того ж у кожного сімейного лікаря буде бюджет на рік, з якого він буде платити кошти за кожного пацієнта вузькому спеціалісту.

- Процедура буде спрощена, і в цьому головна перевага реформи, - каже головний лікар першої міської лікарні Олександр Турський. - Зі всіма проблемами хворі звертатимуться до сімейного лікаря. Він назначає лікування і спостерігає свого пацієнта. Якщо він у чомусь сумнівається – направляє на консультацію. Звідти хворого можуть і в стаціонар направити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...