• Головна
  • Російські експерти – про слабкі місця російської армії
13:00, 19 червня 2015 р.

Російські експерти – про слабкі місця російської армії

У місті Кубінці, що під Москвою, проходить військово-технічний форум "Армія-2015", що його Російська служба Бі-бі-сі вже назвала"фестивалем військової пропаганди".

Крім виставок військової техніки і продажу атрибутики російської армії та "ввічливих людей" на цьому форумі відбувалася і низка круглих столів та панельних дискусій на тему сучасного стану та перспектив розвитку війська.

Про проблеми російської армії на них йдеться менше, ніж про здобутки, адже сам форум організований у тому числі для популяризації збройних сил, а не обговорення їхніх недоліків.

Проте в ході однієї з дискусій - про перспективний вигляд армії - депутат Державної думи В'ячеслав Тетьохін звернувся до прикладу Пентагону, де, за його словами, намагаються більше говорити про проблеми армії США, аби чіткіше їх позначати і виявляти, а потім – вирішувати.

Пан Тетьохін заявив, що такої самої дискусії у парламентських та військових колах зараз гостро бракує Росії. Отож Російська служба Бі-бі-сі звернулася до військових експертів з проханням назвати ті слабкі місця російської армії, які, на їхню думку, потрібно виправляти у першу чергу.

Експерти окреслили п’ять таких проблем:

  • Виробництво та розробка сучасних озброєнь страждає від відсутності кадрів і недосконалості матеріальної бази
  • Чисельність збройних сил недостатня, а комплектування пов'язане з труднощами через нестачу людей
  • Непослідовність реформ, волюнтаризм у прийнятті рішень
  • Нестача сучасних озброєнь, зокрема, безпілотних систем, низька швидкість переозброєння армії
  • Необхідність великих витрат на продовження реформи - її неможливо зупинити, а для доведення до кінця необхідні значні кошти

В'ячеслав Тетьохін, член комітету Держдуми з оборони, комуніст (з виступу на круглому столі):

"Я позначив проблему професійно-технічної освіти. Але ви (військові. – Ред.) повинні ставити перед політиками, перед нами проблему прикладної науки.

Всі ці чудові системи, хто їх робитиме? Я говорю про руки. А де ці уми?... Хто генеруватиме всі ці речі?

Наприклад, мій брат працював в Інституті радіотехніки й електроніки Академії наук, якого зараз не існує. Йому 70 років. Він каже, що зараз рівень тих, хто приходить в дослідні інститути, на порядок нижчий ніж наш".

Костянтин Сівков, голова Спілки геополітиків:

"Головна проблема російських збройних сил полягає в тому, що вони нечисленні.

Для того, щоб забезпечити нормальне, повноцінне вирішення завдань оборони країни, їхню чисельність треба збільшити приблизно в півтора рази.

Російські експерти – про слабкі місця російської армії (фото) - фото 1

Російські експерти – про слабкі місця російської армії (фото) - фото 1

Однією з проблем російської армії називають нестачу особового складу через "демографічну яму"

По-друге, російським військам треба зараз закуповувати якнайбільше сучасної техніки.

Сучасна російська бойова техніка за рівнем можливостей і технологій, які туди закладені, відповідає всім найсучаснішим вимогам.

Але закупівлі, на мій погляд, здійснюються в недостатній кількості".

Ігор Коротченко, головний редактор журналу "Національна оборона":

"У попередній період недостатня увага приділялася безпілотникам. Тут потрібно рішуче надолужувати відставання.

Росії потрібні безпілотники всіх основних класів - починаючи від тактичної ланки і закінчуючи стратегічними повітряними розвідниками.

Необхідні ударні безпілотники, бо за ними майбутнє.

Друга проблема - необхідно виключити волюнтаризм в ухваленні рішень, пов'язаних із закупівлями озброєнь.

Сумна традиція Росії - приходить новий головком і змінюються пріоритети. Потрібен інститут постійних заступників міністра оборони, головкомів усіх видів збройних сил ".

Костянтин Богданов, військовий оглядач Лента.Ру:

"Першою і головною проблемою є незавершеність військової реформи, яка була запущена в кінці 2000-х років, і неодноразово змінювалася в деталях…

Російські експерти – про слабкі місця російської армії (фото) - фото 2

Російські експерти – про слабкі місця російської армії (фото) - фото 2

На відкритті форуму "Армія-2015" виступав президент Росії Володимир Путін

Друга проблема пов'язана з тим, що досі не подолано те, що називається "закупівельними канікулами 90-х років". Тобто значна частина техніки, яку повинні були вивести зі складу вже до початку 2000-х років і замінити на нові зразки, замінюється тільки зараз. Програно мінімум 15 років.

Це призвело, зокрема, до того, що цілий ряд підприємств промисловості, висловлюючись спортивною мовою, "розтренувались". Вони протягом довгого часу не могли забезпечити подачу потрібної техніки і озброєнь з характеристиками і показниками собівартості, які від них вимагалися.

Ця ситуація частково виправляється, але ще наприкінці 2000-х вона була зовсім кричущою.

Проблема комплектування, що пов'язана з демографічною ямою. Людей доводиться затягувати в армію – не хочу сказати, що арканом, але дуже-дуже солодким пряником, грошовим забезпеченням.

Ще одна проблема - необхідність величезних інфраструктурних витрат.

Занедбані військові містечка в Арктиці, будівництво там нових баз. Але це ж не тільки проблема Арктики, просто до неї прикута увага... Відновлюються аеродроми, відновлюються військові бази, які були покинуті в кінці 90-х років.

Це гігантські гроші, і як це все виглядатиме в умовах фінансових труднощів, сказати складно. Армія поглинає багато ресурсів, але вона вже пройшла півдороги і завмирати на цьому місці було б неправильно".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...