• Головна
  • Лікар, що зарізав колегу, міг вбити ще одного
14:21, 22 червня 2015 р.

Лікар, що зарізав колегу, міг вбити ще одного

У п’ятницю, 19 червня, у Калинівці поховали 44 –річного лікаря Юрія Ярощука. За два дні до того смертельні удари ножем у серце і печінку йому завдав інший лікар – Борис Грищишин. Потерпілий помер на місці, у передопераційному приміщенні.

Трагедія в Калинівській районній лікарні схожа на страшний сон: лікар-анестезіолог Борис Грищишин кухонним ножем позбавив життя іншого лікаря – в.о. завідувача відділом анестезіології Юрія Ярощука. Сам зізнався. Зробив це при вході в операційну. Наслідки могли бути ще кривавіші. За словами очевидців, з окровавленим ножем  він побіг коридором до дверей завідувача хірургією депутата облради Валерія Якимця.  Незадовго перед тим Якимця запросили у міськраду.

Рвався у кабінет до ще однієї жертви

- Коли по телефону повідомили про вбивство Юри Ярощука, ми з міським головою терміново поїхали у лікарню, - розповів журналісту RIA Юрій Якимець. – При вході з вулиці у відділення побачили, як міліціонери виводять в наручниках Грищишина. Він тримав руки, витягнуті вперед. Побачив мене, зупинився  і сказав, що одного вже люстрував. А я, за його словами, проскочив люстрацію. Тоді я ще не зрозумів, про що він говорить. Піднявшись до себе на третій поверх, почув від колег, що Грищишин  так рвався у мій  кабінет, що мало не зняв двері з петель. Після вбивства Юри, Грищишин, зрозуміло, був у збудженому стані. У такий момент від людини можна чекати всякого. Руки починають тремтіти, коли уявляю, що могло статися. Якщо він Юру звів зі світу, хоча той зростом під два метри, то що про мене говорити.

За словами пана Якимця, на той час, коли сталася трагедія, у нього була призначена операція на апендицит. Після дзвінка з міськради, попросив колегу виконати операцію за нього. Каже, мабуть, це його врятувало від розправи садиста. Як стверджує співрозмовник, той і раніше неодноразово грубив йому, ображав. Якимець повідомляв про це письмово адімінстрацію. Поведінку Грищишина обговорювали на профспілкових і загальних зборах.

Остання операція

Головний лікар Калинівської районної лікарні Володимир Костюк не став говорити про його власні припущення, чому сталася трагедія. Зауважив, що це справа слідчих – встановити всі обставини вбивства. На запитання, чи надавали потерпілому першу допомогу, головлікар сказав, що Юрія Ярощука занесли в операційну, поклали на стіл, але завдані рани виявилися несумісні з життям. Удар прийшовся точно у життєво важливі органи – печінку і серце.

- Перед тим ми з Юрієм Васильовичем були на операції, - каже головлікар Калинівської лікарні Володимир Костюк. – Я оперував, він виконував совї обов’язки анестезіолога. Виявляється, в цей час під дверима  чекав виходу Юрія з операційної  той, хто накинувся на нього з ножем. Я вийшов перший. Ярощук ще залишався біля пацієнта. Тому як саме відбувалися події, знаю тільки з розповідей колег.

Кабінет головлікаря в іншому корпусі, ніж хірургія, до того ж,  віддаленому на чималу відстань. Уже в кабінеті пролунав телефонний дзвінок. З анестезіології криком повідомляли про трагедію. Повернувшись туди, Костюк каже, побачив міліцію. Міліціонери начіпляли на зап’ястя наручники.

Затримали на виході

- Наші співробітники затримали підозрюваного на виході, - каже начальник Калинівського райвідділу міліції Петро Скічко. – Він встиг спуститися з третього на перший поверх, там його кабінет. Перевдягнувся і йшов до виходу. Спротиву на затримання не чинив. До нього застсовано запобіжний захід – тримання під вартою терміном на 60 - діб. Оголошено про підозру у скоєнні злочину за статтею навмисне вбивство. Спілкуватися із затриманим дозволено тільки слідчому і адвокату затриманого.

Начальник районної міліції каже, що підозрюваний зізнався у вбивстві. Усвідомлює, що він зробив. Замість розкаювання стверджує, що не міг більше терпіти. Що саме терпіти, незрозуміло. Йому призначена судово-психіатрична експертиза.

У день убивства у відділення приїжджала міліція

Петро Скічко розповів, що у день убивства до міліції надійшла заява від в.о. завідувача відділу анестезіології Юрія Ярощука. У ній сказано про те, що підлеглий йому лікар Борис Грищишин нагрубив пацієнту, навіть погрожував йому, образив колег. Міліція прибула на місце, опитала пацієнта, працівників відділення. На підставі отриманої інформації склала протокол. Його передали до суду. На думку декого із співробітників лікарні, саме через це підозрюваний у вбивстві вирішив помститися. Тим більше, що сам він не приховує, що це був акт помсти. Щоправда, він ще говорив про люстрацію.

Колеги затриманого називають ще одну причину його агресивного вчинку.

- Ні для кого не секрет, що у Грищишина була неадекватна поведінка, - каже колишній завідувач відділенням анестезіології Віктор Барчишин. – Мені довелося працювати з ним 32 роки. Він у відділенні на вісім років більше. Якщо скажу, що зі мною за руку він вітався останній раз приблизно п’ять років тому, правда ж, здивуєтеся? Але це факт. Грищишин добрий спеціаліст, але складна людина. Він багато у чому виявляв невдоволення. Коли запитували, чого добивається конкретно, пояснити не міг. Під нього треба було підлаштовуватися, не загострювати стосунки.

Співрозмовник натякає на те, що чоловікові потрібна була допомога психіатра. Пан Барчишин згадує, що якось Грищишин приносив довідку, говорив, що у нього все гаразд з психікою. Показував її тільки на відстані, у руки нікому не давав.

Ще один працівник відділення розповів, що Грищишин приймав препарати, які допомагали йому контролювати поведінку.

- Поки живою була дружина, вона стежила за тим, щоб він не припиняв прийом ліків, - пояснює співрозмовник, який просить не називати його прізвище. – Два роки тому її не стало. Перед тим у нього помер батько. Такі ситуації не могли не накласти відбиток на загальному стані здоров’я. Чоловік залишився один у будинку. Дочка проживає у Вінниці.

Виконувачем обов’язків завідувача відділенням Юрія Ярощука призначили першого червня. 17 червня після того, як у лікарні міліціонери склали адмінпротокол на Грищишина і передали його до суду, наказом головного лікаря Грищишина відсторонили від роботи. Він вирішив помститися. Про помсту говорив слідчому на допиті.

Ми втратили золоті руки

Колеги кажуть про нього, як про прекрасного фахівця і чудову людину. За словами одного з них,  пацієнти знали:  якщо лікує Ярощук, вони впевнені,  все буде гаразд.

- Юрій Васильович за час своєї роботи врятував стільки людей, що вони не вмістилися б у цій залі, де ми прощаємося з ним, - сказав на траурній церемонії, що відбулася у лікарні головний лікар Володимир Костюк. – Ми втратили золоті руки. І не тільки наш колектив. Це втрата всієї громади.

Прощання почалося на території біля відділення, в якому працював Ярощук. Далі автомобіль з труною об’їхав територію по тих місцях, де ходив покійний. Прощалися з лікарем у холі адмінкорпусу. Біля  труни стояла дружина, мати, яка теж працювала лікарем, батько, рідні, близькі. Не було тільки сина, малого хлопчика відвезли в село. Дитина ще не знає, що батько вже ніколи не повернеться додому, не погладить по голівці, не візьме на руки…

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, усім, хто знав  Юрія Ярощука, високого професіонала і чуйну людину з великим добрим серцем. Земля йому пухом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...