• Главная
  • Вінничани звертаються до прокуратури через невиплачені зарплати
15:32, 23 июня 2015 г.

Вінничани звертаються до прокуратури через невиплачені зарплати

Питання своєчасності виплати працівникам зароблених грошей знову набрало актуальності, оскільки за статистикою лише у місті Вінниці заборгованість по зарплаті становить майже 12 млн грн, у тому числі на економічно активних підприємствах – майже 9 млн грн.

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Питання дотримання трудового законодавства, у тому числі щодо своєчасної виплати заробітної плати суб’єктами господарювання усіх форм власності, нині перебуває на особливому контролі органів прокуратури.

Нині найбільш ефективним способом захисту інтересів громадян при порушені роботодавцями їхнього конституційного права на своєчасну та в повному обсязі оплату праці залишається судовий захист. Громадяни, які не мають можливості самостійно відстоювати свої права у суді, можуть звернутися до прокуратури щодо представництва їх інтересів у суді, про що неодноразово зазначалося у засобах масової інформації.

На даний час збільшилася кількість звернень до прокуратури міста Вінниці з приводу невиплати заробітної плати на підприємствах, однак не всі громадяни  надають відомості та документи,  необхідні  для вжиття заходів представницького характеру.

Згідно ст. 36-1  Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави у суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичних стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права, або реалізувати процесуальні повноваження. Наявність таких підстав має бути підтверджена прокурором шляхом надання суду відповідних доказів.

Згідно з новою редакцією статті 45 Цивільного процесуального кодексу України, прокурор з метою представництва інтересів громадянина або держави у суді в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження по якій відкрито за позовом інших осіб. При цьому, прокурор повинен надати суду документи, які підтверджують неспроможність громадянина самостійно здійснювати представництво своїх інтересів.

Тому, в заявах до прокуратури, окрім основної інформації про самого заявника, підприємство, яке порушило вимоги чинного трудового законодавства, період неотримання заробітної плати чи інших коштів, належних від підприємства, мають обов’язково вказуватися причини, через які особа не може захистити свої права. Для підтвердження такої інформації  заявникам необхідно до заяви подавати документи  (чи їх копії), зокрема, копію паспорта, копію трудової книжки, довідку з центру зайнятості, якщо на момент звернення причиною неспроможності є безробіття та відповідне важке матеріальне становище, медичну довідку у випадку фізичної неспроможності, копію пенсійного посвідчення чи посвідчення, яке підтверджує інвалідність, статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Всі ці та будь-які інші документи ( в залежності від індивідуальної ситуації) є підтвердженням повноважень прокурора представляти інтереси громадянина в суді, в тому числі у категорії справ про стягнення заборгованості по заробітній платі. 

Прийом громадян у прокуратурі міста Вінниці здійснюється в робочі дні з 8 до 20 години, а у вихідні – з 9 до 18 години за адресою пров. Цегельний, 8 у м. Вінниці. Крім того, додаткову інформацію можна отримати за телефоном 32-92-00.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...