• Головна
  • Унікальні наскельні зображення Вінниччини - робота інопланетян?
20:17, 23 червня 2015 р.

Унікальні наскельні зображення Вінниччини - робота інопланетян?

Село Буша Ямпільського району, що на Вінниччині, розташоване на березі бурхливої річки Бушанки. Головні історичні пам'ятки цієї місцевості датуються різними століттями: поселення трипільської, скіфської, черняхівської культур, давньоруські поселення ХІ-ХІІ століть, підземні ходи і оборонна фортеця, дохристиянський скельний храм з унікальним бушанським рельєфом, ратуша та середньовічне кладовище, яке датується XVII-XIX століттями. Все це свідчить, що люди тут жили не одну тисячу років.

 
Вчені досі ламають голови над рельєфами, намагаючись розшифрувати послання стародавнього художника Вчені досі ламають голови над рельєфами, намагаючись розшифрувати послання стародавнього художника 
Унікальний рельєф Буші був відкритий у 1883 році професором Антоновичем. На скелі невідомий художник залишив кілька зображень: дерево без листя, півень, олень, людина, що стоїть навколішки і таємничий чотирикутник. Нічого схожого немає в жодній країні світу. Вчені досі ламають голови над цими зображеннями, намагаючись розшифрувати послання стародавнього художника і висуваючи часом немислимі теорії, пов'язані з інопланетянами: чотирикутник, наприклад, бачиться їм екраном монітора. Деякі археологічні знахідки цієї місцевості, зокрема кераміка, датуються періодом черняхівської культури (II-IV століття).
 
Буша увійшла в історію України, як одна зі славних віх визвольної війни 1648–1654 років. Майже все чоловіче населення міста, здатне носити зброю, пішло у військо Богдана Хмельницького. Ворожі війська розраховували на легку перемогу, коли дізналися, що в місті залишилися в основному жінки і діти. Жителі вирішили захищати своє місто до останнього подиху. За зброю взялися і жінки, і діти. Коли вони зрозуміли, що вистояти не вдасться, вирішили замкнулися в одному з порохових льохів і підпалити його. Страшний вибух знищив не тільки останніх оборонців, але й багато ворогів. Трагічна оборона міста стала символом мужності українського народу.
 
Відродження містечка розтяглося майже на століття. Досі збереглася оглядова вежа фортеці, льохи і підземні ходи, завалені камінням. Століття невблаганно руйнують цей древній пам'ятник.
 
Музей під відкритим небом - парк історичної скульптури - розташувався навколо уцілілої вежі замку. Руки талановитих сучасних майстрів і живописців втілили історію краю у скульптурах з місцевого каменю - піщаника, об'єднавши легенди і реальність.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...