• Головна
  • Мешканцям Нагірної 19К «Водоканал» включив воду на третій день
17:15, 24 червня 2015 р.

Мешканцям Нагірної 19К «Водоканал» включив воду на третій день

15 червня комунальне підприємтсво «Вінницяоблводоканал» поставив заглушки на лічильники та перекрив воду мешканцям ОСББ «Управдом Нагірна» по вулиці Нагірна,19К. Щоб якось вирішити ситуацію, співвласники змушені були ходити двічі до кабінету начальника КП «Вінницяоблводоканал» та навіть один раз до нього додому.

Того ж дня, коли у 33-градусну спеку відключили воду, мешканці у відчаї приїхали під будинок, де живе начальник «Вінницяоблводоканалу» Василь Сиска.

Воду відключили на тій підставі, що у мешканців відсутній договір на водопостачання. Та документи на будинок знаходяться не в них, а в забудовника.  З ним три роки велись перемовини щодо передачі будинку на баланс ОСББ та необхідні документи. Мають рішення Вінницького господарського суду та рівненське апеляційне рішення  на користь ОСББ.  

Та за словами керуючої ОСББ «Управдом Нагірна» Ельвіри Мрясової, не зрозуміло, чому забудовник відмовляється їх надати. Єдине, що передали мешканцям – акт вводу будинку в експлуатацію та технічний паспорт, виданий БТІ. Жодної іншої технічної документації на розмежування, технічні умови, схеми, акти виконаних робіт не надали.

- Так, як мені сьогодні в телефонній розмові Василь Михайлович особисто поставив ультиматум, підписуємо акт про прийняття будинку на баланс від забудовника із тією документацією та у тому стані, що є, або ми залишаємось без води і навіть короткостроковий договір вони нам підписувати не хочуть, - каже керуюча ОСББ. -  Хоча два тижні назад на прийомі у Василя Михайловича  ми домовились, що хоча б  по такому договору нам пустять воду. І мешканці будуть за неї платити.

Ця ситуація змусила людей прийти під будинок начальника, аби вимагати воду та підписання договору. Мешканці вирішили, якщо завтра домовитись не вдасться – будуть змушені перекривати трасу на Київ.  

16 червня, о дев’ятій  ранку керуюча ОСББ «Управдом Нагірна»  Ельвіра Мрясова прийшла з журналістом «20хвилин» на прийом до начальника «Вінницяоблводоканалу» Василя Сиска. Но той момент води в домі вже не було майже добу. Секретарка спочатку не пускала в кабінет, але пройти вдалось. Емоційну розмову в кабінеті знімали на камеру.

-  Кричав до мене та швиряв роздруківками фото та інтерв'ю вчорашньої акції. Сказав, що я не маю права так робити. На мої зауваження, чи має право «Вінницяоблводоканал» вчиняти такі дії по відношенню до мешканців нашого будинку, почула ще більше крику.  

Під час розмови, начальник сказав, що підпише короткотерміновий договір на період будівництва і реконструкції об'єктів, якщо йому нададуть акт приймання приладів обліку води.

- Як я маю це зробити, якщо «Вінницяоблводоканал» учора їх зняв? Дім ще не переданий на баланс від забудовника. У нас немає потрібних документів. Сиска сказав, що зараз вони лічильники поставлять назад, а ми маємо далі розбиратись із забудовником. Але поки не принесемо цей акт - води не буде,- каже Ельвіра Мрясова. - Запитання, що заважає передати ці лічильники від «Водоканалу» і якщо нам забудовник не передасть лічильники, що тоді – ігноруються.

Журналістові «20хвилин» у «Водоканалі» розповіли, як бачать ситуацію вони.

- Як тільки вони принесуть акт прийому приладів обліку, я в той же момент підпишу з ними договір. Поставлю лічильник і опломбую. В будинку був борг за воду 14 тисяч. Забудовник його оплатив. В нас від нього є звернення з проханням про відключення даного будинку, - каже начальник «Вінницяоблводоканалу» Василь Сиска. – Я впевнений, вони з задоволенням передадуть цей облік. Він їм не потрібний. Для чого їм платити через рік знову 14 тисяч.

 

Також у «Водоканалі» наголошували, що вони самі заручники ситуації між забудовником і ОСББ «Управдом Нагірна».

 

- Я їм запропонувала короткостроковий договір в лютому. Сказала, що укласти постійний з вами не можемо, бо ви не власники. Зате можемо тимчасовий. Вони відмовились. У них там суперечка із забудовником. Державний виконавець був присутній при зустрічі забудовника і жителів. За ухвалою суду, мали передаватись документи, ті відмовились їх приймати, у нас є копія цього документу, - каже начальник відділу збуту послуг «Вінницяоблводоканал» Людмила Ільченко.

 

Журналістові надали копію акту державного виконавця, в якому йдеться, що документи ОСББ відмовилось приймати.  

 

- Разом з актом мали б ще надати пояснення, прийняті судовим виконавцем чому документи не були прийняті, але цього не зробили, - розповідає Ельвіра Мрясова. -  Ці пояснення комісії від ОСББ та роз'яснювальний лист були прийняті до уваги.  Бо документів саме на цей будинок не було, надавалась якась частина, і то на інший будинок  у цьому містечку. На підставі цього судове провадження не закрите. Це стандартна юридична процедура. Пишеться акт що не було чи було зроблено, а пояснення додаються окремим листом.

Ельвіра Мрясова пояснила, що відмовились приймати будинок на баланс через ряд порушень.

- Будинок не був обстежений членами комісії, до якої має входити  кілька людей від забудовника і відОСББ.  Документи були надані взагалі від іншого будинку, - говорить керуюча ОСББ «Управдом Нагірна». - Там навіть  метраж не співпадає з нашим, при чому суттєво. Крім того, план на виділену земельну ділянку взагалі не відповідає дійсності. Неправильно вказані прибудинкова територія, тротуар загального користування, клумби. Не були надані акти передачі лічильників на воду та світло, довідки від комунальних служб. Не було інспекторів від служб, які повинні перевірити справність, правильність показників.

 Розмова видалась не результативною. Наступного дня,17 червня майже усі мешканці разом із кількома громадськими діячами знову прийшли на прийом до Василя Сиска. Причому попередньо записавшись. Сектретарка дорогу в кабінет вже не закривала. Ельвіра Мрясова розповіла, що в кабінеті пан Сиска знову кричав на них, потім вскочив та почав тікати з кабінету.

- На наші запитання, куди він тікає, відповів, що куди хоче, туди і йде. Але ми його обігнали, перегородили вихід та попросили повернутись до кабінету та розпочати нормально спілкуватись.  Знову крик, вереск, швиряння у мене роздруківками. Викликав юриста та іще начальника якогось відділу. Дуже важко розмовляти з людиною, яка постійно кричить, - говорить Ельвіра Мрясова, - Пан Сиска до телефонної розмови із забудовником кричав нам, що він не може нам пустити воду, бо лічильники не його. А йому потрібен акт про передачу нам від забудовника. Але якщо уже так підходити, то по калькуляції ці загальнобудинкові лічильники належать співвласникам.  

Далі керуюча ОСББ розповіла, що після телефонної розмови з забудовником в присутності співвласників, пан Сиска впевнився, що забудовник навіть не збирається передавати документи.  

- Питання чому не підписуються індивідуальні договори із кожною квартирою окремо, згідно чинного закондавства, чому КП «Вінницяоблводоканал» відмовляється приймати кошти за спожиту воду. А також чому був підписаний акт вводу в експлуатацію приймальною комісією, куди входив і пан Сиска від імені КП «Вінницяоблводоканал» та чому у такому випадку КП «Вінницяоблводоканал» не може нам надати ці документи, раз підписувався акт - залишились відкритими.

Договір із  ОСББ начальник «Вінницяводоканалу» все ж підписав, правда, короткостроковий, на два місяці. Наостанок пообіцяв, що якщо забудовник не надасть документи – продовжить його. Таким чином, вода в жителів з’явилась тільки на третій день.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...