• Главная
  • Як декомунізуватии Вінниччину, вирішуватиме Координаційна ради при голові облРади
12:13, 25 июня 2015 г.

Як декомунізуватии Вінниччину, вирішуватиме Координаційна ради при голові облРади

Про це 24 червня заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко. Нагадаємо, 10 жовтня 2014 року чергова 27 сесія Вінницької обласної Ради 6 скликання ухвалила  рішення – “Про демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму” та “Про визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною у визвольних змаганнях за незалежність України”.

Зокрема, рішення “Про демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків” передбачало: рекомендувати органам місцевого самоврядування Вінницької області ухвалити відповідні рішення про демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму, які причетні до здійснення політичних репресій і Голодомору 1932-1933 рр. та перейменування назв вулиць, площ, провулків, проспектів та інших топонімічних назв, які носять імена ідеологів, організаторів і виконавців комуністичних злочинів в Україні.

Як декомунізуватии Вінниччину, вирішуватиме Координаційна ради при голові облРади, фото-1

Крім того, голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до керівників місцевих органів самоврядування Вінницької області з проханням ухвалити рішення щодо демонтажу пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму, причетним до геноциду української нації. В зверненні керівникам місцевих рад пропонувалося винести питання “Про демонтаж пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму” на розгляд чергових сесій місцевих рад Вінницької області.

- На сьогодні є усі законні підстави пришвидшити процес декомунізації в області, оскільки Верховною Радою України ухвалено Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який було підписано Президентом України. Тому я ініціюватиму розгляд цього питання на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Ми заслухаємо керівників територіальних громад про те, що зроблено, а також намітимо план втілення зазначеного закону в життя у нашій області. Сьогодні необхідно принципово і послідовно позбутися пережитків тоталітарного минулого та наслідків російської окупації України. Це особливо актуально в період війни з російським агресором, який спекулює комуністичними і радянськими міфами. Щоб збудувати українську Україну, державу європейського і демократичного рівня, потрібно очиститися від комуністичної “чуми” раз і назавжди, - прокоментував Сергій Свитко.

Згідно із даними моніторингу Українського Інституту Національної Пам’яті, відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», зміні підлягають назви 24 населених пункти на Вінниччині. Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки" засуджує комуністичний та нацистський режими, забороняє їх пропаганду.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...