17:18, 25 червня 2015 р.

Як виглядає вінницький ЖЕК-art

З кожнем днем у світі з’являються все нові і нові види митсецтва. В наш час у пострадянських країнах актуальним є ЖЕК-art, який являє собою прикрашання міських дворів саморобними скульптурами. Ми пройшлись дворами нашого міста, щоб подивитись на ці витвори та оцінити чи потрібно таке мистецтво взагалі.

Що ж таке ЖЕК-art? Мабуть кожному доводилось бачити оригінальні композиції та скульптури виготовлені з пластикових пляшок, шин від коліс  та іншого непотребу. Чому це мистецтво має саме таку назву - невідомо, адже воно виникло завдяки простим місцевим жителям, які  не витрачаючи бюджету намагаються прикрасити свій двір.  Величини  фантазії та креативу наших громадян не можна не оцінити.

- Ми намагались зробити наш двір яскравішим та більш казковим. Щоб нашим діткам було цікавіше гратися та й взагалі, щоб двір мав естетичний вигляд, - говорить жителька району Вишенька.

Нині в Інтернеті є досить популярним створення груп, в яких люди хизуються «витворами» ЖЕК-artу свого міста. У Вінниці ми побували в центральному районі, на Вишенці, Слов’янці та мікрорайоні «Поділля», де побачили ЖЕК-art на власні очі.  Можна сказати, що вінничани є не менш креативними за інших і їхні вироби важко не помітити прогулюючись дворами.

Найбільше ЖЕК-artу ми знайшли в районі Вишенька та Слов’янка, а ось в центрі його майже немає. Найпопулярнішими матеріалами для виготовлення прикрас слугують пластикові пляшки, шини, диски та пеньки від дерев. Нерідко можна зустріти розмальовані стіни будинків і під’їздів, де найчастіше зображають  пейзажі та героїв мультфільмів.

Таке мистецтво може прикрасити і ваш двір, якщо ви з розумом поставитись до нього і не будете занадто фантазувати, адже іноді  ЖЕК-art зовсім не приваблює своєю оригінальністю, а його вироби відлякують перехожих. Хтозна, можливо мешканці будинків спеціально встановлюють такі скульптури, щоб «чужинці» не заходили на їхню територію?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...