• Головна
  • У Вінниці розпочали декомунізацію
08:40, 26 червня 2015 р.

У Вінниці розпочали декомунізацію

У Вінниці розпочала роботу робоча група, яка визначить перелік вулиць, провулків, скверів та площ, які підлягатимуть перейменуванню через назви, які містять комуністичну пропаганду чи носять імена комуністичних лідерів. 

У Вінницькій міській раді відбулося перше засідання робочої групи з питань заборони використання комуністичної та націонал-соціалістичної (нацистської) символіки на території Вінниці (декомунізації). 

Цю робочу групу було створено розпорядженням міського голови на виконання Закону України «Про засудження тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Завданням цього консультативно-дорадчого органу є проведення моніторингу по знаках та символах на території міста, що містять комуністичну та радянську символіку, розробка рекомендацій та пропозицій щодо перейменування вулиць, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму.

До робочої групи увійшли відомі вінницькі історики: доктор історичних наук, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун; доктор історичних наук, завідувач кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології ВДПУ ім..М.Коцюбинського Ольга Коляструк; кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології ВДПУ ім. М.Коцюбинського Тетяна Кароєва; кандидат історичних наук, член обласної редакційної колегії «Реабілітовані історією. Вінницька область» Сергій Калитко, керівник ГО «Спільнота «Історія Вінниці» Олександр Федоришен; директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька; депутати міської ради Наталя Космина, Степан Бессолов, Антоніна Іващук; голова Асоціації органів самоорганізації населення м. Вінниці Наталія Панчук; головний архітектор міста Олександр Рекута та начальник Вінницького БТІ Діна Нагірняк. Головою робочої групи було призначено заступника міського голови Андрія Реву. 

Перше засідання робочої групи було організаційним. На початку Андрій Рева зазначив, що Закон є достатньо жорстким, і в разі не прийняття рішення міською радою про перейменування вулиць та площ, які підлягають під нього, до 21 листопада – це зобов’язаний буде зробити голова обласної державної адміністрації.

«Нам потрібно визначитися, по яких критеріях ми будемо здійснювати перейменування вулиць. Я особисто схиляюся до історичних назв, або ж назв, пов’язаних з особами, які зробили значний внесок для міста, або ж подіями, пов’язаними з містом. Але в той же час ми повинні пояснювати людям, чому ми вносимо таку пропозицію. Важливим елементом буде проведення громадських слухань на тих вулицях, які підлягають перейменуванню», - сказав Андрій Рева. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...