• Главная
  • Літинчани б'ють на сполох: «Вода у наших криницях жовта, із жирною плівкою та смердить»
13:14, 26 июня 2015 г.

Літинчани б'ють на сполох: «Вода у наших криницях жовта, із жирною плівкою та смердить»

Кількасот жителів мікрорайону «Фоса», що у Літині, б'ють на сполох. У їхніх криницях вода жовта, із жирними плямами, осадом та тхне фекаліями.

Люди переконані, що криниці забруднють підземні води, які несуть відходи з озер аерації.

– Всього у мікрорайоні понад 200 криниць із непридатною водою. Від наших будинків до сміттєзвалища — 500 метрів. Туди повинні скидати побутові відходи, але вже не один рік кілька великих підприємств Літина нелегально привозять рідкі відходи без відповідної переробки очисними спорудами. А це кислоти, якими миють обладнання, речовини, які використовують у роботах із важкими металами та гальванікою, й інші. Навіть із тюрми та лікарні всяку гидоту везуть на сміттєзвалище.

П'ять років тому ми помітили, що вода у криницях стала жовтіти. Дехто із людей почав викопувати інші криниці, але нічого не мінялось. А за останній рік ситуація стала критичною. Вода чи не щодня стає темнішою, із плівкою жиру та неприємним запахом. Посуд неможливо помити, на вигляд він наче у смальці. Коли вода нагрівається, стає ще жовтішою. Жоден фільтр не в змозі її очистити. А уявіть собі, що нам доводиться цією водою напувати худобу, поливати врожай та купатись. А в тих, хто її раніше пив, почались проблеми із нирками та шлунком. Тому за питною водою ми вимушені долати 5-10 кілометрів...

Жителі Літина неодноразово звертались до місцевої влади із проханням вирішити ситуацію, але ті обмежувались лише обіцянками та відписками.

– Ми просили поставити шлагбаум й контролювати, хто й що везе на сміттєзвалище. Та у відповідь почули, що його вкрадуть. Селищний голова навіть радив нам перекривати дорогу. Але хіба це вирішить питання? Ми розуміємо, що всі підприємства, які забруднюють воду, є бюджетоутворюючими й закривати їх не будуть. Але ж, знову-таки, народ страждає. Щоб вирішити ситуацію, місцева влада нам пропонувала провести централізоване водопостачання, але тепер кажуть, що коштів нема. В минулому році на сміттєзвалище приїжджала перевірка, яка підтвердила, що там не проводиться комплекс заходів екологічної безпеки. Був надісланий припис щодо організації робіт. До 1 листопада 2014 року в атестованій лабораторії мали б провести дослідження підземних вод із спостережних свердловин та криниць. Але ніхто нічого не робить. Днями звернулись до прокуратури дати правову оцінку посадовим особам за невиконання приписів.

Ось як прокоментували ситуацію у Калинівській міжрайонній санепідемстанції.

– Нам відомо про біду літинчан. Наші спеціалісти були на місці. Тоді ми порекомендували комплекс заходів для усунення проблем.

Літинський район єдиний в області, де немає очисних споруд. На поля фільтрації скидають стічні води. Вже й без аналізів зрозуміло, що вода у криницях не відповідає нормам. Що стосується вивозу підприємствами відходів, то санітарна зона там витримана. Ми контролюємо громадські криниці та ті, воду із яких споживають діти до трьох років. Радимо людям почистити криниці або ж шукати джерело й бурити свердловину.

Керуючий справами апарату Літинської селищної ради Дмитро Іванець повідомив, що у липні планують зробити свердловину.

– Ми розробляємо кошторисну документацію на водогін. Але є певні фінансові труднощі.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...