• Главная
  • На Вінниччині браконьєр сплатить 7 тис грн за 9 кг риби
11:30, 27 июня 2015 г.

На Вінниччині браконьєр сплатить 7 тис грн за 9 кг риби

Вінницьким міським судом задоволено два позови, які заявляла прокуратура м. Вінниці в інтересах держави в особі Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області («Вінницярибоохорона») щодо відшкодування матеріальних збитків, завданих громадянами незаконним виловом цінних видів риби забороненим сітним знаряддям.

Зокрема, в першому випадку горе-рибалка виловив окуня, трьох карасів, трьох судаків та по чотирнадцять лящів з товстолобом загальною вагою 9 кг, за які доведеться сплатити 7 548 гривень. Іншим порушникам законодавства, згідно з рішенням суду, за одинадцять риб та одного рака потрібно відшкодувати майже 5 тисяч гривень. Саме в таку суму оцінено заподіяну шкоду рибним запасам і навколишньому середовищу.

Відповідно до ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» порушення законодавства у сфері охорони, використання і відтворення тваринного світу тягне за собою адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані відшкодувати збитки, заподіяні ними внаслідок порушення природоохоронного законодавства. У ст. 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» визначено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі. Згідно із ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення до грубих порушень правил рибальства відносять рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову. За вказані порушення передбачено штрафні санкції з громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 гривень) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...