• Головна
  • Вінницькі «чорнобильці» купуватимуть ліки за пільговими рецептами
11:01, 28 червня 2015 р.

Вінницькі «чорнобильці» купуватимуть ліки за пільговими рецептами

Відповідно до доручення в. о. міського голови Сергія Моргунова минулої сесії – з бюджету міста буде виділено додаткові кошти на пільгове забезпечення ліками ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Про це повідомляє Департамент у справах ЗМІ та зв’язків із громадськістю Вінницької міської ради.

На сьогоднішній сесії депутати схвалили рішення, яке стосувалося фінансової підтримки щодо забезпечення пільговими рецептами на ліки для «чорнобильців». У зв’язку зі скорочення фінансування програми підтримки ліквідаторів аварії на ЧАЕС державою, на минулій сесії міськради в. о. міського голови дав доручення віднайти кошти з бюджету міста на ці потреби, щоб забезпечити пільговими рецептами ліквідаторів до кінця року.

За розрахунками фахівців відповідних департаментів ця сума складає півмільйона гривень. Депутати підтримали це рішення, після чого попросив слово голова міської організації «Союз Чорнобиль України» Микола Бойчук: «Від імені чорнобильської громади міста Вінниці ми щиро дякуємо вам за прийняте правильне і нелегке рішення, бо сьогодні є куди тратити гроші. Але необхідно знаходити компромісні рішення».

Також на травневій сесії , коли була затверджена міська програма, спрямована на профілактику і лікування артеріальної гіпертензії, було дано ще одне доручення - відпрацювати з вітчизняними виробниками ліків прямі поставки препаратів до Муніципальних аптек без «накруток» і посередників. Щодо цього питання доповів заступник міського голови Андрій Рева: «Для наших людей дуже серйозною проблемою є ціна ліків. З початку року вона значно зросла у зв’язку з підвищенням вартості валюти, а ви знаєте, що ціна практично всіх імпортних препаратів прямо прив’язані до курсу долара, і тому для багатьох людей ці ліки стали недоступними. В зв’язку з цим було доручення нашому комунальному підприємству зосередити свою увагу на підписанні прямих договорів з вітчизняними виробниками з метою здешевлення усієї лінійки лікарських препаратів, які вони продають. Станом на сьогоднішній день вже підписано чотири договори з вітчизняними виробниками. Як правило, вони продають лікарські препарати тільки через посередників чи через великі оптові компанії, але ми зуміли переконати їх, що хоча наше підприємство не таке велике, але ми хочемо підтримати вітчизняного виробника, і все-таки це буде взаємовигідне співробітництво на перспективу. Ми будемо продовжувати і далі цю роботу, щоб люди, які звертаються у наше комунальне підприємство, чітко знали, що там найнижча ціна і найвища якість лікарських препаратів. На основну гаму лікарських препаратів ми зуміємо підписати договори до кінця цього року. Дуже складні переговори йдуть з усіма виробниками, але поки що ми знаходимо спільну мову».

Сергій Моргунов зазначив, що дуже важливо, щоб ці ліки були якісними, сертифікованими, і необхідно вести відповідну роз’яснювальну роботу серед вінничан, які ліки вже є і яка їх вартість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...