• Главная
  • Де на вінницьких пляжах можна купатися, а де – лише засмагати?
20:44, 30 июня 2015 г.

Де на вінницьких пляжах можна купатися, а де – лише засмагати?

Спеціалісти Головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області рекомендують обирати безпечні для відпочинку пляжі. Щомісяця протягом пляжного сезону вони інспектуватимуть пляжі області, з яких у Вінниці офіційних три – «Гонти», «Хімік», «Центральний». До прикладу, у ґрунті пляжу «Гонти» виявлено забруднення збудниками умовно-патогених кишкових інфекцій.

Крім того, при лабораторному аналізі на пляжі «Гонти» в ґрунті виявлені яйця аскарид. Показник ентерококу свідчить про давнє забруднення ґрунту.

На пляжах «Центральний» та «Хімік» показники стану ґрунту знаходяться в межах нормативних величин.

Разом з тим, результати лабораторного аналізу в червні місяці показали, що якість води на цих трьох пляжах відповідає санітарним вимогам по мікробіологічним та санітарно-хімічним показникам.

«Рекомендуємо населенню дотримуватись правил особистої гігієни – своєчасно мити руки, вживати добре помиті овочі та фрукти. Особливо слід дорослим контролювати дітей. Купаючись у водоймі, не допускати надходження води в ротову порожнину, також рекомендуємо відпочиваючим після купання у річці прийняти душ», – інформують фахівці Держсанепідслужби.

Правила безпеки на пляжі

Особливо рекомендується остерігатися водойм зі стоячою та малопротічною водою. Купання в таких місцях є категорично забороненим! Вологість, забрудненість та висока температура сприяють розвитку несприятливої бактеріологічної флори: лептоспіри, кишкової палички, дизентерії тощо. Також часто саме водний механізм передачі мають важкі ентеровірусні (типу гепатиту А) та паразитарні інфекції, що довгий час можуть мати прихований характер перебігу. Профілактики таких інфекцій, на жаль, не існує. Вакцинація, постійна гігієна рук та чиста вода – це те, що не застрахує, але може зробити ваш відпочинок набагато спокійнішим.

Небезпечним під час відпочинку на пляжі також є вплив сонця. Негативна дія ультрафіолету доведена. Він призводить не лише до онкологічних новоутворень, різноманітних захворювань шкіри, а й внутрішній органів. Важливо пам’ятати, що ультрафіолетове опромінення дієне лише на відкритому сонці, а й в тіні. Особливо уважно до перебування на сонці мають віднестися люди з хронічними захворюваннями.

Серед головних правил, що допоможуть уберегти здоров’я під час перебування на сонці, є:

- захист тіла від прямого сонячного опромінення (одяг з рукавами, головний убір, окуляри);

- засмагання лише до 10.00 ранку та після 17.00 вечора;

- правильний догляд за шкірою, особливо дитячою – вибір засобів по догляду за шкірою здійснюється відповідно типу, фототипу шкіри та згідно рекомендації лікаря-дерматолога.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...