У Жмеринці ключі від раю – у Раї. Скандал навколо кладовища

Ні мертвим, ні живим. У Великій Жмеринці скандал навколо кладовища – люди скаржаться, що тепер хоронити померлих можна через приватного підприємця. Тільки у неї, Раїси Мазуренко, ключі від святого місця

- Тепер до раю тільки через Раю, - такий жарт журналіст RIA почув у Великій Жмеринці. Люди кажуть, це сміх крізь сльози. Вони зібрали понад сто підписів під зверненням до керівників району – голови  райдержадміністрації Олега Легези та голови райради Анатолія Паламарчука. Сподіваються, що влада допоможе зняти замок із воріт на цвинтар, а також нагадає підприємцю, що на таких воротах відколи світ і сонце ніхто не чіпляв замки.

Живіть, мамо, довго, бо на цвинтарі замок почепили

- Я коли побачила замок на воротах кладовища, прийшла додому і кажу своїй старенькій матусі: «Тепер,  мамо, маєте жити  довго, бо дорога на цвинтар закрита, - розповідає жителька Великої Жмеринки пані Валентина, просить не називати її прізвище. – Взагалі-то, це гарний знак – замок на цвинтарі. Значить, люди мають жити довго-довго. Насправді йдеться про те, що підприємець має намір заробляти на людському горі. Бо тепер за все треба платити. Раніше ями на цвинтарі копали знайомі, а тепер треба платити фірмі, керівник якої поклав око на святе місце. Якщо копає хтось інший – влаштовує скандал.

Градус напруги у «приватизації» цвинтаря досяг високої точки. Це журналіст відчув під час спілкування з жителями села. Майже кожен, хто говорив, просив не називати в газеті прізвище. Люди кажуть, бояться помсти підприємця.

- Вона здерла гроші навіть за похорон чоловіка, син якого служить в АТО, - каже ще одна жителька Великої Жмеринки пані Марія. – Подзвоніть до Олега Гуменюка, це в нього батько помер, він вам скаже, як найняв чоловіка яму копати, а тут прийшла ця жінка і влаштувала... На другий день знов явилася біля могили, почала читати лекцію, чому не через неї  організовували поховання. У людей ще сльози не висохли, ховали  ще не старого чоловіка, якому було 56 років, а  їм замість співчуття мораль читають. Вона поставила питання так, щоб усе робили  тільки через її фірму –  від копання ями, до придбання труни, вінків і навіть поминальні обіди замовляли в її кафе.

Згаданий Олег Гуменюк у телефонній розмові підтвердив неприємну розмову з підприємцем.  

Принесли покійника, а ворота зачинені

Люди нарікають на те, що їх позбавили можливості вибору в організації похорон. В один голос повторюють, що це неправильно, так не повинно бути. При вході на кладовище висить великий щит. Там застереження  від самовільного поховання, робити це заборонено. Є адреса і номери телефонів - куди треба звертатися. До кого конкретно – не сказано.

- Коли померла моя старенька мама, я подзвонила по цьому номеру і повідомила, кого будемо ховати, - каже ще одна жмеринчанка на ім’я Галина. – Організацію похорону ми замовили в іншого підприємця, бо знаємо його і довіряємо людині, упевнені, що не виникне ніяких проблем. Зате після похорону мали проблему з Раїсою. Вона стверджувала, що маємо їй заплатити за копання ями. Пояснювали, що це робили люди з іншої фірми, тому їм заплатили за роботу. А вона править своє – робити це можу тільки я, бо в мене договір з сільрадою. Знаєте, чим закінчилося? Власник фірми, яка обслуговувала похорон, віддав ті 600 гривень Раїсі, аби тільки не  скандалила. Можливо, вона й виписала квитанцію, але в мене її нема. Хоча на кого виписала, якщо роботу зробили не її люди.

Таку само суму 600 гривень сплатили за копання могили Юлія та Микола Карпінчуки. У їхній сім’ї сталася жахлива трагедія – втопився в озері син Олександр.

- Ми віддали гроші Раї, але про квитанцію нічого не говорили, бо нам тоді було не до квитанцій, коли в людини горе, ні про що не хочеться думати, тоді самому жити не хочеться, - каже пані Юлія.

Чашу терпіння громади переповнив факт, коли на цвинтар принесли покійника, а ворота виявилися зачинені.

- Процесія зупинилася, люди постояли, та й понесли труну у напрямку лісництва, - розповідає уже згадана пані Марія. – Далеченько довелося йти, щоб зайти з іншої сторони, де нема воріт. То хіба це по-людськи, що вже не можна в останню путь нормально провести людину?

Вартість послуг сільрада ще не затвердила

Кладовище у Великій Жмеринці знаходиться на території Леляцької сільради. Тут здійснюють поховання не тільки місцевих, а й з міста Жмеринки, з яким межує село. Сільський голова  Анатолій Бесараба каже, що покійників ховають, хто як хоче. Тому коли до сільради звернулася підприємець із Жмеринки з пропозицією укласти угоду про надання  ритуальних послуг, її звернення розглянули спочатку на засіданні постійних комісій, після чого з’явився договір.  

- Важливо, що підприємцю доручили вести книгу реєстрації поховань, - каже сільський голова. – Є закон «Про похоронну справу» і ми його намагаємося дотримуватися, не можна залишати надалі все так, як було раніше.

Ось як керівник села відповів на питання, про які з болем говорили журналісту жителі села.

- Для розірвання договору (з Мазуренко - ред.) повинні бути аргументи, конкретні підстави. Діяти будемо у відповідності до законодавства.

- Вам відомі факти про те, що на воротах цвинтаря змок, тому нема можливості занести покійників?

- Ворота уже відчинені, а про інші факти невдоволення людей мені невідомо, ніхто не звертався. Якби такі звернення були, ми б на них зреагували. Людина має право обрати на власний розсуд суб’єкт господарської діяльності для організації похорону або самостійно проводити поховання.

- Але ж люди стверджують, що підприємець не дозволяє їм самостійно це робити?

- У мене нема таких скарг.

- Які розцінки у підприємця на проведення  похорону?

- Ми ще їх не затвердили. Підприємець подала пропозиції. Але спершу треба вивчити їх обгрунтованість, а тоді вже затверджувати.

Не буде Сашка ями копати

Під час розмови журналіста з приватним підприємцем Раїсою Мазуренко, хотілося вірити її словам, якби не одне «але». Співрозмовниця категорично заперечувала, що на воротах був замок. Казала, що зачиняє їх тільки на защіпку. Натомість селяни, з якими спілкувався, в один голос запевняли, що замок висів і ключ знаходився тільки у підприємця. Хлопець з Великої Жмеринки Сашко Побережний навіть показав, як саме замок начіпляли на ворота. Селяни пояснили, що замок зняли кілька днів тому, як дізналися про приїзд журналіста.

- Я вже 12 років займаюся бізнесом ритуальних послуг, - каже Раїса Мазуренко. – Маю певний досвід і хочеться зробити кладовище у Великій Жмеринці таким, як це передбачено у законі «Про похоронну справу». Не знаю, чому люди не сприймають мої наміри. Під час однієї зустрічі вони навіть не дозволили мені виступити перед ними. Планую знизити частково вартість послуг, і тоді, можливо, з поганої, як вони зараз називають мене, стану хорошою.

Співрозмовниця не приховує, що справді забороняє копати ями тим, хто не працює у її фірмі. Навіть міліцію викликає у таких випадках. Вже є складений протокол. За її словами, закон вимагає дотримуватися встановлених стандартів. Люди можуть і самі копати, не всі ж можуть платити, але робити це треба все одно під нашим контролем.

- Люди, як і раніше, звертаються до Сашки, він тут найбільше ям викопав, а податки не сплачує, а в мене договір з сільрадою, підприємство зареєстроване.

- Скільки людей у вашому підприємстві?

- Я і ще одна людина, яка копає ями. Інші послуги надаю на підставі договорів, наприклад, з авто підприємством, коли потрібна машина і т. д.

- Які у вас розцінки на ритуальні послуги?

- Копання ями – 600 гривень, транспорт – 400 гривень, труна від 400 гривень. Зараз у мене є домовленість з львівськими колегами про постачання дубових трун із Західної України. Всі розрахунки я надала у сільраду. Маю надію, що подружуся з людьми і разом будемо наводити лад на святому місці, хочеться зробити його красивим, але без підтримки громади одній це не вдасться.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице на проспекте Космонавтов режут березы. Об этом сообщает в ФБ-сообществе "Дизайн городской среды Виннице".Режут усохшие деревья. Как пишет архитектор Виталий Плясовица, работники "Винницазеленстроя" утверждают, что деревья засохли через соль, которую используют для борьбы с гололедом. Настоящей причины усыхания деревьев не сообщают.
Происшествия
Комиссия завершила расследование несчастного случая, который произошел 17 мая в 23:20 часов на предприятии «Демидовский гранит», что находится в Жмеринском районе. В дробильно-сортировочном цехе рабочий попал под натяжной барабан. Смерть наступила от тупой травмы груди. Комиссия завершила расследование несчастного случая.Об этом говорится на сайте Гоструда в Винницкой области.При очистке ленточного конвейера дробилки КСД-1750 дробильщик Г., 1969 г.р., попа...
Культура
Винниччина вошла в пятерку лидеров самых активных культурных регионов Украины. Такие результаты показало участие общин области в проекте «Малые города - большие впечатления». Конкурс начали в прошлом году с целью поддержки культурных идей в небольших населенных пунктах. Всего в этом году подано 182 заявки из всех регионов Украины, из которых выбрали 74 победителей.Проект финансируется из государственного бюджета, а его цель - поддержка культурных идей в не...
Происшествия
17 июля на улице Лебединского патрульные полицейские пытались остановить водителя скутера, который ехал без номерного знака. Нарушитель попытался скрыться и столкнулся с автомобилем Mercedes Vito. В результате дорожно-транспортного происшествия никто не пострадал. При проверке документов правоохранители установили, что 17-летний водитель уже второй раз за неделю попал в ДТП. После медицинского осмотра в организме парня обнаружили наркотики.Об этом сообщает...
Происшествия
В Виннице напротив рынка "Урожай" произошло ДТП: водитель "БМВ", двигаясь задним ходом, столкнулся с "Ситроеном". Об этом сообщает Муниципальная стража Винницы. Водитель автомобиля "БМВ" не учел дорожной обстановки. Авария произошла тогда, когда он двигался задним ходом. Аварию зафиксировали камеры видеонаблюдения. На место ДТП прибыл экипаж патрульной полиции, на водителя "БМВ" составили протокол. Люди в аварии не пострадали, автомобили получили механичес...
Криминал
19 июля правоохранители разыскали и задержали осужденного, 5 июля бежал из поселения, расположенного на территории Челябинской птицефабрики. Две недели злоумышленник скрывался в заброшенном доме в селе Ободовка Тростянецкого района. За это время он совершил еще одно тяжкое преступление - в парке напал с ножом на 19-летнюю девушку.В полицию позвонила местная жительница и сообщила, что в ночное время неизвестный ворует картошку с ее огорода. Прибыв на вызов,...
Криминал
В первом полугодии 2019 на территории области было выявлено и прекращено деятельность 9 преступных группировок в составе 32 человек. Об этом сообщили в прокуратуре Винницкой области. 18 июля в прокуратуре состоялось оперативное совещание по результатам деятельности в первом полугодии. Прокуроры констатировали, что в регионе сохраняется тенденция к снижению уровня преступности. Так если раньше показатель был 49,3 на 10 000 населения, то сейчас 48,1 (по стра...
Общество
В Виннице на смену дождям и грозам, придет традиционная летняя жара. По информации Укргидрометцентра, в Виннице в эти выходные ожидают до +29. Преимущественно облачно, но без осадков.В субботу, 20 июля, в Виннице днем до +28. Ветер западный, 3-8 м \ с. Ночью до +16, без осадков.В воскресенье, 21 июля, днем до +29. Ветер северо-западный, 3-8 м \ с. Ночью до +16. Осадков не ожидается.
Происшествия
В Виннице во время концерта певицы Анастасии Приходько на нее прямо на сцене напал мужчина из толпы. Об этом она сообщила на своей странице в Фейсбук. "Сегодня во время концерта в Виннице на моем 11 округе на меня было совершено нападение, выключали свет 5 раз и мне пришлось петь с людьми безМузыки, мы запускали генераторы, на данный момент еду в полицию писать заявление...", - написала Приходько. На видео видно, как на сцену выбегает мужчина в шортах с об...
Новости по теме
В Виннице на проспекте Космонавтов срезают деревья (фото)
В Виннице будет жарко! Прогноз погоды на выходные
Тест: Чи всі можливості Інтернету ви використовуєте
Муниципальная стража Винницы заставила больницу демонтировать шлагбаум (ФОТО)
В Виннице устанавливают самую большую в городе зарядную станцию для электромобилей (Фото)
На Виннниччине зафиксировали подкуп избирателей, за голос обещали 200 грн.
В Виннице на улице Соборной продолжается реконструкция и уже вкладывают бетонные плиты для трамвайных путей (ФОТО)
В Винницкой области супруги удочерили трех сестер
В Виннице на Вишенском озере открыли новый аттракцион зип-лайн (ФОТОРЕПОРТАЖ)
На Винниччине из желтых и синих вареников выложили государственный флаг (ФОТО)