На Вінниччині подаровану меру бензопилу громада вимагає конфіскувати на користь міста

Бензопила для мера та земля для родичів депутатів – 19 випадків конфлікту інтересів виявили експерти у діяльності депутатів та посадовців Хмільницької міської ради.

Термін «конфлікт інтресів» та факти, пов’язані з ним в органах влади, нині все частіше набувають розголосу по всій Україні. Він означає суперечність між особистими інтересами посадовця та його професійними правами і обов’язками. Словосполучення «конфлікт інтересів» прописано у Законі «Про запобігання корупції». І чиновники та депутати зобов’язані вчасно повідомляти про наявний конфлікт інтересів. Впродовж декількох місяців факти конфлікту інтересів у Хмільнику досліджували експерти Хмільницької районної громадської організації «ПРАВО».

За результатами моніторингу розпоряджень міського голови, рішень міської ради та її виконавчого комітету, наказів керівників комунальних підприємств, ЗМІ та офіційного сайту міста Хмільника, виявилося, що конфлікт інтересів у діяльності депутатів міської ради найбільше проявляється у виділенні земельних ділянок. З’ясувалося, що один із депутатів не повідомив про наявний конфлікт інтересів, коли виділялися земельні ділянки його матері, сину, сестрі, чоловікові сестри, тещі й брату невістки. Інший депутат «отримав» дві земельні ділянки – собі та брату, і ще одну – для зятя. Цікаво, що всі ці ділянки розміщені на одній вулиці. Також було виявлено, що під час звіту міського голови перед громадою міста, ще у листопаді 2012 року, Хмільницькому міському голові Василеві Грушку подарували бензопилу. Експерти громадської організації наголошують: це відбулося привселюдно, інформація про такий факт поширилася у місцевих ЗМІ, та зазначають, що, згідно з законодавством, яке діяло на той час, посадовці можуть отримувати подарунки лише в окремих випадках, якщо їх вартість не перевищує 50% мінімальної зарплатні, в іншому випадку – це хабар. У будь-якому випадку посадова особа, яка отримала подарунок, має передати його органові влади, який вона представляє. Втім, акту прийому-передачі бензопили, отриманої під час проведення офіційного заходу, немає. Згідно з законом, це передбачає штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів із конфіскацією подарунка. Але жодних санкцій за цим фактом застосовано не було.

– Найбільше фактів конфлікту інтересів ми знайшли у виділенні земельних ділянок, — розповідає один із експертів «ПРАВО», депутат Хмільницької міської ради Володимир Шеремета. – Громадські активісти пропонують ініціювати проведення службового розслідування щодо бездіяльності керуючого справами виконкому міської ради Андрія Барабана та провідного спеціаліста відділу цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Йосипа Дубравського, котрі були визначені відповідальними за роботу з питань запобігання корупції у міській раді.

До речі, у відповіді на запит на інформацію за підписом секретаря міської ради зазначалося, що «у Хмільницькій міській раді та її структурних підрозділах не було виявлено випадків щодо конфлікту інтересів».

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
17 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов