• Головна
  • Чому досі «Ялинка» замість Дошки слави загиблим героям у Вінниці?
11:55, 2 липня 2015 р.

Чому досі «Ялинка» замість Дошки слави загиблим героям у Вінниці?

У самісінькому серці Вінниці 1,5 року тому встановлено символічну «ялинку» — пам’ятник безневинно убитим на початку 21 століття за Незалежність України. Замість іграшок її прикрасили портрети загиблих на Майдані у Києві та воїнів АТО.

Всіх загиблих вінничан за півтора року більше 150, точної цифри ніхто не знає, бо є безвісти зниклі. На «ялинці» майже 90 відксерених і запакованих у файли фото героїв Небесної сотні. Обличчя покриті плямами від дощу та припалого до них пилу. Деякі з фото вицвіли на сонці. Біля дерев’яної «ялинки» два великі вінки зі штучних квітів та невеликі букети. Їх приносять перехожі та знайомі убитих.

– У багатьох містах України про «ялинки» давно забули, а облаштували меморіальні Дошки слави з фотографіями під склом й підсвітленням, — кажуть перехожі, які зупиняються, щоб вклонитися світлій пам’яті молодих людей, стають на коліна. — І не тільки у Києві, а й у менших від Вінниці містах, таких як Черкаси, де на Соборній площі у листопаді 2014 року встановили гарний пам’ятний знак, з вбудованим екраном. На ньому цілодобово проектуються фотографії, імена та інформація про героїв Небесної сотні, воїнів АТО, які загинули, захищаючи Україну.

Ми ж спробували з’ясувати, хто у Вінниці повинен облаштувати цивілізовану меморіальну дошку пам’яті героям Революції гідності та воїнам АТО.

– Вінницька міська рада встановила у січні 2015 року біля Меморіалу слави на вул. Козицького пам'ятний знак Небесній сотні та загиблим воїнам в АТО у вигляді національного герба, всередині якого зображено падаючого сокола, — повідомила керівник прес-служби Аліса Мисловська. — В.о.міського голови Сергій Моргунов особисто з цього питання радився з мамою загиблого Героя України Вадима Шимка. Й на її прохання обрали саме це місце у парку.

Своїми думками з приводу «йолки» поділилася координатор ГО «Автомайдан Вінниччина» Таїса Гайда:

– «Ялинка», встановлена під час Революції гідності на пл.Театральній, виконала свою місію, і її, на мою думку, треба забрати у музей, до того ж вона має неестетичний вигляд. Наша організація ще до пам’ятника встановила банер Небесній сотні у сквері Козицького, і він є по цей час. Погоджуюсь, що у Вінниці має бути Дошка пам’яті з гідним виглядом. Встановити її треба коштом міського бюджету. Бо Дошка пам’яті — це борг кожного з нас перед тими людьми, які поклали голови, що ми можемо ходити мирними вулицями міста.

– Площа Героїв Небесної сотні (колишня Театральна) є в підпорядкуванні Вінницької міської ради, —каже голова облради Сергій Свитко. – Тому я усно звернувся до в. о. Вінницького міського голови з проханням облаштувати належним чином цей об'єкт, що знаходиться на площі Героїв Небесної сотні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...