Парковки для людей з інвалідністю забиті тими, хто не має совісті

Журналістка "20хвилин", яка пересувається на інвалідному візку, інспектувала дві парковки на предмет вільних паркувальних місць для автівок людей з інвалідністю. Водії реагували на зауваження по-різному, один обізвав «куркою безмозглою», інший «задовбала», а третій ледь не поліз з кулаками.

Закон України гарантує людям з інвалідністю право паркування автівок у спеціально відведених та пристосованих для потреб людей з інвалідністю місцях. Такі місця, як правило, встановлюють ближче до входу у приміщення, розміром вони трохи ширші за звичайні і мають маркування - зображення людини на візку.

Біля лікувально-діагностичного  центру  на Київській  виділили два паркувальні місця для людей з інвалідністю. Коли журналістка на автівці  під’їхала до парковки, обидва місця були зайняті. Невдовзі одне з них звільнилось і майже одразу його зайняла нова автівка.  Водій припаркувався та вийшов з машини. На запитання журналістки, чи має водій тут право зупинятись, водій відповів: “ні”. Слова журналіста про те, що його вчинок є правопорушенням, чоловік проігнорував і пішов по своїх справах.  Втім, коли почув від журналістки: “Тоді шукайте фото своєї машини на сторінках "20 хвилин”,  він повернувся  та  прибрав свою автівку. Щоправда, не змовчав: «Задовбали».


 

Близько 20 хвилин інспектувала журналістка і парковку біля супермаркету «Грош» на Чехова.

Із десятка  автівок, які паркувалися в спеціально відведеному місці для людей з інвалідністю, тільки водій однієї мав посвідчення про інвалідність.

Двоє молодиків на «Ниві» відмовились від будь-яких пояснень. Через деякий час вони з пивом вийшли з супермаркету та поїхали.

А водій автівки з написом «ремонт холодильників» тільки після попередження, що фото з’являться в газеті, перепаркувався на інше місце.

Проблема лежить на поверхні. Так, 28 червня громадській діяч з Вінниці Юрій Степанець виклав у своєму ФБ фото авто, припаркованах на місцях для людей з інвалідністю. “Інваліди на парковці біля магазину. Всі!! місця для людей з інвалідністю зайняті!!! Всі!”, - написав він.

 Що кажуть в ДАІ?

Голова ГО «Гармонія» Раїса Панасюк розповідає, що вона не раз знаходилась у ситуації, коли не було місця на парковці.

-  Дуже часто можна побачити, що люди, не задумуючись, залишають свої автівки  на місці зі знаком для людей з інвалідністю. Тим самим порушуються права людей з інвалідністю. Тому що більшість людей  з інвалідністю не можуть пересуватись без автівки. В результаті людина з інвалідністю не може вийти з машини та отримати  послугу, яка їй життєво необхідна, -  каже Раїса Панасюк.

Як роз’яснюють у вінницькій прес-службі вінницької ДАІ, права на місця для людей з інвалідністю передбачені законом України про соціальний захист. У статті 30 Закону України  «Про основи соціальної захищеності інвалідів» написано, що спеціально обладнані майданчики призначені для паркування легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату та  члени їхніх сімей, які перевозять інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату.

- Водії, які не мають права паркуватись на спеціально обладнаних для людей з інвалідністю місцях, порушують правила дорожнього руху. Згідно зі статтею 122, частиною 1 кодексу України про адмінпорушення,  за порушення вимог зупинки та стоянки правопорушникам загрожує штраф від  255 гривень, - каже інспектор відділу профілактичної роботи вінницької ДАІ Вадим Кобзар.

Інваліди на парковці біля магазину. Всі!! місця для людей з інвалідністю зайняті!!! Всі!

Posted by Yuriy Stepanets on 28 червня 2015 р.
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
19 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов