Вінниці створять перший у світі музей української марки

2 липня, між Вінницькою міською радою та Міжнародним благодійним фондом «Музей української марки ім. Якова Балабана» було підписано Меморандум про співпрацю щодо відкриття в подальшому у Вінниці однойменного музею. Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Одна з найбільших колекцій світу розміститься у музеї, під який виділено комунальне приміщення в історичній частині міста. Підписання цього документу є першим кроком для початку роботи над створенням самого музею.

Нещодавно до Вінницької міської ради звернувся представник Міжнародного благодійного фонду «Музей української марки ім. Якова Балабана» щодо створення у Вінниці першого в Україні однойменного музею. Створення такого музею можливе    завдяки передачі знаним філателістом Олександром Балабаном, сином Якова Балабана, чи не найбільшої в світі колекції українських марок. 

На сьогодні Олександр Балабан, якому вже за 60, проживає у США. Прямих нащадків не має, тому хвилюється за подальше збереження фондів. Саму колекцію розпочав збирати ще його батько в середині 20 сторіччя. Кількість марок, які входять до неї, достеменно не відома, бо повна каталогізація колекції не проведена, але приблизно їх зібрано понад 10 тисяч. Колекція містить марки, в тій чи іншій мірі пов’язані з Україною. Є екземпляри з лімітованих колекцій, які на сьогодні існують тільки в кількох екземплярах в світі. У ній є марки починаючи від 1850 року, гашені в різних українських містах. Найстаріший конверт з поштовим штемпелем датований 1830 року. У 20-х роках минулого сторіччя багато марок з тильного боку помічені щодо справжності відомими філателістами, які видавали каталоги.  

 «Для Вінниці це велика честь створити музей української марки. Наші перші перемовини щодо його створення проведені достатньо ефективно. Вінницька міська рада надає частину комунального приміщення площею більше тисячі квадратних метрів, яке знаходиться в центрі міста. Я думаю, що перспектива створення музею досить оптимістична, в тому числі і з точки зору розвитку туризму у місті. Він буде мати популярність і серед філателістів, і серед туристів, і вінничан. Якщо можна так говорити, історична справедливість відбулася, тому що засновник колекції є нашим земляком», - зазначив в.о. міського голови Сергій Моргунов. 

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов