• Головна
  • На Вінниччині продають пасовище, селяни погрожують перекрити трасу
10:33, 3 липня 2015 р.

На Вінниччині продають пасовище, селяни погрожують перекрити трасу

Хвиля селянського невдоволення на Вінниччині не оминула й Михайлівки. Таємничий власник приватизував і вже виставив на продаж їх пасовисько.

Сам він не з'являється, присилає представників. Натомість в Інтернеті люди знайшли оголошення про продаж свого пасовища за 2.5 мільйона. Ні допомога юриста, ні звернення до чиновників усіх рівнів досі не допомогли відновити справедливість. Селяни у відчаї, адже для більшості корова – основне джерело доходу. А після втрати пасовиська вся худоба піде під ніж.

Сільський голова Микола Верба киває на бюрократичну тяганину.

– Землю не встигли ввести в комунальну власність. Процедура мінялась, ми не мали достатньо часу, щоб оформити усі необхідні документи. Але це наша земля. Вже 50 років люди пасуть тут корів. Цю землю доглядали і обробляли. Однак при розподілі не вз'яли до уваги інтереси селян. Ми вимагаємо, щоб землю повернули у власність села.

Однак не всі жителі села довіряють своєму очільникові. Дехто стверджує, що пасовисько втратили через недбальство Миколи Верби. Адже він запевняв, що все вирішить, а просити допомоги в когось ще «нема надобності». Є й більш радикальні селяни. Вони відкрито звинувачують голову в сприянні новим власникам. Були навіть натяки на самосуд.

Люди скаржаться: виживають лише завдяки тому, що мають пенсії та корів. Субсидій ніхто не отримує. Як виживати без пасовиська — вони не знають. Але обіцяють, що вийдуть разом з коровами блокувати Немирівську трасу, якщо до них не дослухаються.

Свою думку висловив і настоятель місцевого храму отець Анатолій.

Рішення про відчуження землі в сільських рад приймались старою владою якраз у часи Революції гідності. Я зараз вожу допомогу бійцям АТО. Там воюють 11 наших односельчан, шестеро вже повернулись, а в селі ще 50 повісток. Цим людям земля має виділятися позачергово. Чому ж цю ділянку віддають чужим, а не місцевим захисникам України? Можна впевнено сказати, що держава вкрала цю землю. Ми підтримуємо хлопців, а держава нас обкрадає.

Аби краще зрозуміти юридичний бік проблеми, ми звернулись за коментарем до Леоніда Марцинковського, юриста, що представляє інтереси селян.

– Шанси на те, що землю повернуть селянам, є. Щоб сказати про ймовірність цього, потрібно з'ясувати всі обставини відведення землі нинішнім власникам.

З огляду на інформацію щодо продажу цієї землі, ми можемо припустити, що цю землю отримали не для використання за призначенням.

Знаєте, шкода, що ми так і не стали жити по-новому. Землю відбирають в тих, кому вона життєво необхідна, і віддають на перепродаж якомусь чиновнику-спекулянту. Селянам варто відстоювати справедливість всіма законними способами. Ніхто ж не знає, що в них захочуть відібрати наступного разу.

Редакція готова вислухати інші точки зору на цю ситуацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...