Люди принесли отруту, щоб напоїти літинських чиновників

Вода у криницях мікрорайону Фоса у райцентрі Літин така. що навіть тварини її не хочуть пити. Люди принесли її у банках і пляшках в районну адміністрацію. Чиновники навіть не пригубили.

Журналіст RIA  був очевидцем, як її набирали з криниці на вулиці Новітній. Схожого кольору вода у колодязях  на вулицях Дівоча, Селянина, Колгоспна. Відрізняється хіба що насиченістю каламуті  і різкістю запаху.  У деяких з криниць на поверхні води видно маслянисті плями.
- На нас дивляться, як на випендриків, - каже одна з жителів пані Наталія, - кажуть, що це проблема не мікрорайону, а однієї баби. То ми зібралися з різних вулиць,  щоб довести тим, хто керує людьми, що йдеться не про одну бабу. Криниці індивідуальні, це правда, а значить, кожен індивідуально мав би вирішувати свою проблему. Але якщо така вода на багатьох вулицях, то це вже клопіт не одного господаря, а влади. Вона зобов’язана забезпечити людей нормальною питною водою.

Водогону на Фосі немає. Колодязі фактично єдине джерело води для жителів цієї частини Літина

Літинці підозрюють, що причиною погіршення води можуть бути поля фільтрації. Вони знаходяться за кілометр від крайнього будинку. Шість басейнів із смердючою рідиною обладнанні на території, що вище рівня мікрорайону. При найменшому вітрі у сторону масиву люди затуляють носи і зачиняють вікна у будинках. 

Перед кожним поставили банку
Люди прийшли у Літинську райдержадміністрацію. Кажуть, мали «напоїти» чиновників ще на день міста, але передумали, не стали псувати свято. 
Голови району, пана Чернеги, на місці не було. У залі засідань тривала нарада. Коли відчинили двері, їм сказали зачекати. Однак вони чекати не стали.  Нагадали, що їхнє питання  важливіше, ніж те, що обговорювали чиновники. 

Заступник голови РДА Літинщини пані Кримковська. Перед нею у банці вода з літинських колодязівЗібрання проводила перший заступник голови РДА пані Кримковська.  Перед нею на столі поставили  трилітрову банку. Решту пляшок також розставили  перед іншими учасниками  засідання. 

Літинці підозрюють, що причиною погіршення води можуть бути поля фільтрації. Вони знаходяться за кілометр від крайнього будинку. 

Чиновниця зауважила, що питанням води займається селищна рада. Їй нагадали: голова селищної ради пан Бичок у відпустці.  До нього зверталися вже і не раз – проблема з водою у мікрорайоні не сьогоднішня і навіть не вчорашня. 
В одних криницях вода з чистої, як сльоза, перетворилася у каламуть років п’ять тому, в інших пізніше.  Каламутних криниць з часом стає все більше і більше.  
- Дайте нам конкретну відповідь, що з нашою водою? – вимагали люди. – Ви могли б таку воду пити?
- Її не можна пити, - відповіла пані Кримковська.
- А чому ж тоді СЕС пише, що вода нормальна?
Пані Кримковська повідомила, що вже вирішено питання буріння свердловин. Зараз розробляється проектна документація. Уточнила, що вони будуть глибиною приблизно 40 метрів. 

Вода має жовтий колір- Ми консультувалися у фахівців і вони роз’яснили, що на такій глибині чистої води не буде, - сказали у відповідь жителі мікрорайону. – Це марно витрачені гроші.  Або робіть їх глибшими, або думайте про водогін.

"Чим від тебе смердить"
На подвір’ї  Світлани Гвозьдьової  дістаємо з криниці відро води. Рідина має густо насичений жовтогарячий колір. 
- Руки помиєш, а вони чорніють, - каже жінка. – І запах такий, що запитуєш себе: чим від тебе смердить?
Сказане журналіст RIA перевірив на собі: опустив у воду одну руку, не на довго.  Після того пучки на пальцях поморщилися.  Вода висохла, а шкіра залишилася липкою. Неприємний запах відчувався, але не сильний.

У людей, що мились водою з колодязів (навіть після фільтрації), обсипає тілоПані Світлана скаржиться на висипи на тілі. Каже, поки що лікарі не встановили причину алергії. Пояснює, що миється такою водою. Спершу відстоює у фільтрі, трохи очищає. У  жінки  друга група інвалідності. Чоловік часто у відрядженнях. Доводиться просити сусідів, знайомих, щоб привезли воду для пиття, митися змушена у криничній.  А ось  прати світлий одяг у такій воді не можна, бо після того він перестає  бути світлим
Олег Осіпчук місяць тому купив у мікрорайоні будинок. Не приховує, що проблеми з водою його дістали. Щодня їздить по воду у сусіднє село Бірків, набирає там з криниці біля будинку тещі.  У них з дружиною мала дитина. Купати у каламуті не наважуються, не кажучи вже про те, щоб готувати на ній їжу.

Журналіст RIA опустив у воду одну руку.  Після того пучки на пальцях поморщилися.  Вода висохла, а шкіра залишилася липкою.

У Лілії Піструшко на подвір’ї дві криниці. Другу викопали у два рази глибшою.  Жінка каже, що в ній 13 бетонних кругів. 
-Думали, що  вода буде чистіша, - розповідає пані Лілія. – Марно гроші витратили. Нічого нам це не дало. Хоча колись тут була вода чиста, як сльоза. Що так скаламутило воду, можемо тільки здогадуватися.

Відстійні відстійники
За кілометр від крайнього будинку мікрорайону розташовані поля фільтрації. У шести басейнах заходяться рідкі відходи виробництва промислових підприємств, а також з вигрібних ям. Співрозмовники пояснюють, що найбільше зливають у них з молокозаводу та м’ясокомбінату. Голова громадської ради при райдержадміністрації молодий  активіст Іван Приймак, який повідомив редакцію про проблему мікрорайону, каже, що неодноразово фіксували автомобілі ще з одного  підприємства, технологія виробництва якого передбачає використання важких металів. Поруч з «басейнами»  полігон побутових відходів. Люди припускають, що нечистоти проникли у підґрунтові води і забруднили криниці.
- Нам підставили екологічну міну уповільненої дії, - каже Іван Приймак. – Колись це може обернутися бідою. Отоді всі забігають. Поки що на сполох б’ють тільки жителі мікрорайону.

Люди бачать проблему у відстійниках, що знаходяться біля села. Туди зливають відходи промислові підприємстваСморід такий, що не затуливши носа й рота, може знудити. Поля фільтрації переповнені відходами. Пан Приймак стверджує, що після рясного дощу нечистоти виходять з берегів. За його словами, був випадок, коли розлилися аж на проїжджу частину дороги. Про те, що інші басейни також переповнені, видно на  фотознімках, зроблених з висоти пташиного польоту. На прохання активістів, фотографував  один з льотчиків, який піднімався в небо на невеликому одномісному літаку. 

СЕС: пити цю рідину категорично заборонено 
Головний державний санітарний лікар області Олександр Сорочан, якому показали літинську воду, одразу сказав: «Таку воду категорично заборонено пити. Навіть на колір видно, вода неякісна». У жовтні минулого року фахівці державної санітарної служби провели обстеження території і надали рекомендації голові РДА та селищному голові.
- Наша пропозиція – прокласти водогін і забезпечити людей якісною питною водою з глибоких свердловин, - каже Олександр Сорочан. - Чому не було зроблено? Відповідають, що не вистачає коштів. А треба вирішувати ще й питання каналізації,  будівництва очисних споруд і т.д. 

Воду з Фоси не хочуть пити навіть тварини. Їх відлякує неприємний запах

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Спорт
Как стало известно клубной пресс-службе, в структуру «Нивы» готовится войти мощный инвестор. Ситуацию несколько прояснил и.о. президента клуба Вадим Кудияров. - Мы не стоим на месте,  а пытаемся искать выходы из сложившейся ситуации. Благодаря содействию многолетнего почетного президента «Нивы» Василию Васильевичу Вовку мы нашли коммерческую структуру, которая занимается энергетикой (один из лидеров энергорынка Украины). Она заинтересована инвестировать в...
Происшествия
В Винницкой области полиция разыскивает без вести пропавшего Подгорного Михаила Ильича. Об этом сообщает пресс-служба полиции Винницкой области.Мужчина 21.11.1979 г.р., уроженец г. Тульчин, житель поселка Вапнярка Томашпольского района еще в июле ушел из дома и не вернулся.Приметы пропавшего: рост 160 см, сутулый, среднего телосложения, лицо овальное, волосы темные короткие.Полиция обращается ко всем неравнодушным гражданам, которые видели мужчину, знают о...
Общество
Со среды, 28 августа, по пятницу, 30 августа, в Виннице будет приостановлено движение транспорта по улице Л. Ратушной. Об этом сообщает пресс-служба Винницкого городского совета.Движение приостановят в связи с реконструкцией теплосети. Ограничения касаются участка в районе перекрестка с улицей Агафангела Крымского, напротив дома №77.
Общество
Прокуратура Винницкой области ищет разные способы «влияния» на Тростянецкий спиртзавод, где даже не пытаются решить проблему с загрязнением окружающей среды зловонными отходами. Среди них попытка арестовать имущество частной фирмы, расположенное на госпредприятии, и проверка законности действий арбитражного управляющего. Как отмечают в пресс-службе прокуратуры Винницкой области, продолжается процессуальное руководство в уголовном производстве по факту загр...
Происшествия
Пять лет лишения свободы с трехлетним испытательным сроком – таким стал приговор Винницкого горсуда 49-летнему мужчине, который в мае этого года зверски убил кошку, причем, на глазах у соседей. Суд учел положительные характеристики винничанина, в том числе по месту жительства.  Как сообщают в пресс-службе Винницкого горсуда, будучи подшофе, мужчина посчитал, что ему мешает кошка и выбросил ее в открытое окно с 5-го этажа. Затем он вышел во двор и, увидев,...
Общество
В центре Винницы развернулись праздничные локации - город отмечает День Независимости. В рамках фестиваля «Подольская пектораль» проходит выставка декоративно-прикладного искусства. Ведущие мастера города и области демонстрируют свои работы. У фонтана «Ракушка» - сосредоточены детские локации. Юношеские танцевальные и певческие коллективы радуют винничан своим талантом и умениями. В течение дня на большой сцене на площади Независимости будут выступать твор...
Происшествия
После инцидента злоумышленник закрылся в своей квартире и никого не впускал. Шокирующий инцидент произошел 23 августа около 20.00 вечера: местный житель после конфликта с соседями, бросил в толпу детей петарду, что привело к шокирующим последствиям. Об этом сообщает пресс-служба полиции в области. Отмечается, что 65-летний мужчина неоднократно конфликтовал с местными жителями из-за того, что парковал свой автомобиль на территории детской площадки. На замеч...
Происшествия
Недавно в Жмеринке, Винницкой области, мотоциклист столкнулся сразу с двумя автомобилями. Об этом сообщает полиция Винницкой области. Молодой лихач, управлявший мотоциклом «Zealsun ZS» на бешеной скорости влетел в микроавтобус «Volkswagen Transporter», который двигался впереди. От удара, железного коня выбросило на встречную полосу движения и там он получил повторное столкновение с автомобилем ВАЗ 217130. Мотоциклист получил многочисленные травмы головы и...
Общество
В центре Ладыжина Винницкой области 19 августа установили «памятный знак подвига трудового коллектива местных энергетиков». Он представляет собой 6-метровую часть ротора настоящей паровой турбины Ладыжинской ТЭС. Как отмечают на странице L’News в Facebook, приблизительный вес конструкции около 35 тонн. Держит фрагмент ротора на высоте 3 метров массивная металлическая конструкция. Автором идеи называют мэра Ладыжина Валерия Коломейцева. Еще 7 июня на сессии...