Кому вигідний «газовий переворот» на Вінниччині?
В області затіяли масштабну кампанію з переукладання договорів на газопостачання - з "незалежною" фірмою "ВінницягазЗбут". Майже півмійльону споживачів доведеться і побігати, і розщедритися на довідки. Часу - три місяці.
З 1 липня цього року ПАТ «Вінницягаз» за рішенням Національної комісії з регулювання ринків енергетики і комунальних послуг припинив постачати газ споживачам. Натомість ліцензію видали - організації ТОВ "ВінницягазЗбут". Зроблено це відповідно до закону "Про ринок природного газу", який прийняли до вимог Третього енергетичного пакету - правил, що діють на ринку ЄС. Метою закону була демонополізація на ринку газу - розподіл функцій видобування, транспортування і продажу.
Формально - розділили. Втім, "ВінницягазЗбут" створений товариством "Вінницягаз", працює на його базі, і фахівці звідти ж.
Щоб отримувати газ від нового постачальника потрібно розірвати договір з ПАТ «Вінницягаз» та підписати новий з ТОВ «Вінницягаз Збут». На період переукладання угод блакитне паливо буде постачатися і надалі, запевнили в "Вінницягазі". Стартує кампанія 10 липня. Половину з необхідної кількості договорів вже надрукували і споживачів чекають.
"Вже надруковано 200 тисяч тристоронніх договорів для населення з необхідних 436 тисяч. Наступного тижня ми розпочнемо процес перезаключення. До початку опалювального сезону газ споживачам, які не переуклали угоду, відключати не будуть", - зазначив голова правління ПАТ «Вінницягаз» Олександр Кривак 3 липня на прес-конференції, передає прес-служба.
Людей запевняють, що незручності вони відчують мінімальні. Щоб не створювати ажіотаж, паралельно працюватимуть розрахункові відділи і контролери, до неспроможних будуть приходити додому, щоб оформити документи. А автоматичне переукладання обіцяють тим, у кого не відбулось юридичних змін по праву власності на будинку, газовому обладнанню чи лічильнику.
"У нас немає кінцевого терміну коли договори мають бути укладені – ми робитимемо це до того моменту, поки на нового постачальника послуг не перейдуть усі споживачі. Тож поки відключати газ ми не будемо. Однак якщо у споживача є борги і він свідомо не бажає укладати договір – будемо притягувати його до адмінвідповідальності у межах власних повноважень", – зазначив Олександр Кривак.
Проте вінничан турбують додаткові витрати, на які доведеться розщедритися, щоб в оселі був газ. Зокрема, тільки виписка з БТІ, яка засвідчує власника квартири, коштує понад 250 грн. Нагадаємо, для укладення договору про отримання послуг з газопостачання необхідно 8 документів.
Також у жителів області ще свіжі спогади про подвійні платіжки за газ, коли у ході чергового експерименту "ділили" газові мережі між приватним "Вінницягазом" і державними "Нафтогазмережами".
Довідка:
Засновником ТОВ «Вінницягаз Збут» є ПАТ «Вінницягаз». Уставний капітал ТОВ складає 1 млн. грн.. ТОВ «Вінницягаз Збут» займається постачанням газу фізичним та юридичним особам Вінницької області.