Чому Татусяк побив Яремчука на сесії облради? Обидва депутати раніше були у одній фракції Партії регіонів

На чергову сесію Вінницької обласної ради питання, через яке побились депутати, виносилось дуже важко. Більше року воно не могло потрапити в порядок денний. І більше року колотилося в колективі обласного шкірвендиспансеру.

Словом, звільнили колись головлікаря Сергія Бєльца, бо закінчився термін контракту, провели конкурс, громадські слухання. Після революції тоді емоції били через край, чотири комісії обласної ради розійшлися в позиції. Дві проголосували за Бєльца, інші дві – за другого кандидата, Максима Третьякова.

А голова облради своїм розпорядженням призначив Третьякова. Однак затвердити розпорядження голови сесія так до цього часу і не змогла. То президія не пропускала це питання на сесію, то депутат Іван Лєта через суд відібрав у голови облради право одноосібно призначати керівників комунальних установ, то депутати порозбігалися, коли люди захоплювали приміщення ради…

Тим часом Бєльц у реєстрі залишається головлікарем, з Третьяковим підписаний контракт, але не затверджений на сесії, колектив, зрозуміло, розділився навпіл і фактично опинився на порозі повної анархії. А тут ще дві гучних НП з жертвами сталися в лікарнях області. Воно ж рветься там, де є слабина, де немає чіткого і однозначного керівника. Тому, щоб нарешті розставити крапки над «і», шляхом якихось неймовірних компромісів та кулуарних домовленостей це запилене питання винесли на останню сесію облради.

Підготували два проекти рішення. Один на випадок, коли сесія підтримає розпорядження голови, інший – якщо на місці головлікаря депутати бачитимуть Сергія Бєльца.

Втім, такого експресивного фіналу сесії депутати не пам’ятають, певно, з часів другого захоплення громадою адмінприміщення. І якби не сезон літніх відпусток, то, можливо, будинок облдержадміністрації та ради вінничани 24 червня захопили б втретє. Бо громадські активісти, що виступали на боці Третьякова, були налаштовані дуже рішуче і обзивали депутатів продажними.

Навіть питання територіальної реформи та укрупнення громад так не оживило депкорпус, як просте, здавалось би, питання про призначення головлікаря Вінницького обласного шкірвендиспансеру. Ніби за чиєюсь вказівкою, частина депутатів знову згадала, що є ще один претендент на цю посаду – колишній головлікар Бєльц. І що під час конкурсу опоненти мали однакові шанси, що треба, нарешті, припинити чвари в колективі лікарні. І серед цієї частини депутатів був і колишній регіонал Юрій Яремчук. А Сергій Татусяк, який до революції був головою облради, виявився на боці Третьякова. Він, як і теперішній голова Сергій Свитко, доводив на сесії, що контракт з Третьяковим укладено законно і головним лікарем повинен залишатися саме він.

Зрештою, самі ж депутати загнали ситуацію в ще глухіший кут. Розпорядження голови сесія не затвердила. Цього і слід було чекати від колишньої регіональної більшості, яка не підтримала майже жодного розпорядження майданівського голови облради. Однак і для призначення іншого керівника медзакладу не вистачило десяти голосів. У сесійній залі виникла суперечка між депутатами та громадськими активістами.

В основному з ними сперечався депутат Яремчук, який у сесійній залі встиг обізвати заступника голови облради Наталію Солейко хворою на голову, а керівника фракції «Батьківщина» Людмилу Щербаківську су…ю. І коли вже всі образливі аргументи еск-регіонала депутата Юрія Яремчука були вичерпані, він публічно звинуватив колишнього голову облради Сергія Татусяка в тому, що це його донька колотить колективом диспансеру. Їй, мовляв, вигідно, щоб залишався Третьяков, бо він закриває очі, що вона не ходить на роботу й має особливі привілеї…

І в цю мить Татусяк характерно схопив Яремчука за барки. Але між ними стали інші депутати, тому Сергій Пилипович зумів лише дотично провести правицею по голові Юрія Яковича. Отже, смачно влупити опонента не вийшло, на цей раз... Виявляється, що цинічна брехня, до якої часто вдаються деякі одіозні депутати Вінницької облради, може вивести з себе навіть таких стриманих та врівноважених. А ще виявляється, що політика відступає на другий план, коли зачіпають сорочку, яка ближча до тіла.

І що ж ми маємо? Тепер й без того розділений навпіл колектив шкірвендиспансеру взагалі опинився в якомусь махновському становищі, керівника-то, по суті, немає. І, швидше за все, навряд чи сесія призначить на цю посаду Третьякова. Отже, контракт з ним доведеться розірвати і оголошувати новий конкурс на заміщення вакантної посади, і це займе не один місяць. Але що з того більшості депутатів Вінницької обласної ради, яким навіть не вистачило терпіння дочекатися останнього голосування та добути до кінця сесії, щоб заспівати Гімн України.

Коментар депутата Вінницької обласної ради, голови Товариства «Україна-Польща-Німеччина» Сергія Татусяка:

– У медзакладі створили атмосферу, яка заважає колективу, особливо лікарям, ефективно працювати. Бо люди там переймаються вознею, яка штучно влаштована. Це – ненормально! Працівники мають перейматися роботою, лікарі мають виконувати свої обов’язки – надавати хворим допомогу. Оце головне!

Мене найбільше бентежить, що на рівні обласної ради почалася політична тріскотня. Не можна призначати будь-яку кандидатуру, не прислухаючись до думки колективу. Тим більше, якщо ми хочемо жити за європейською демократією! Не влаштовує кандидатура Третьякова – нехай, але й другого – конфліктну кандидатуру Бєльца – ми не маємо права призначати. Я знайомий із Сергієм Бєльцем, в нормальних з ним стосунках, але ми не маємо права й надалі провокувати конфлікт і створювати атмосферу війни в колективі лікарні… Тому має бути дотримана юридична процедура і знайдений третій варіант, який влаштує всіх.

Щодо сутички з Яремчуком… Це вперше, коли я не стримав емоцій.

Це вже було наслідком того, що він не давав сказати слова працівникам диспансеру, виривав з рук мікрофон, кричав на них, обливав брудом… Це не просто не личить депутату і державному службовцю, це – принижує статус чиновника і народного обранця! Я вважаю, що він має вибачитися перед колегами, перед жінками, яких він обізвав грубими, нецензурними словами тільки за те, що вони не підтримали його позиції…

І ще мені важко було стриматися, бо Яремчук образив мою доньку. Звинуватив її у безпідставних речах, що вона нібито не ходить на роботу у диспансер. Так, вона там буває не щодня, а тільки у свою зміну, оскільки працює на 0,5 ставки лікаря. Це поширена ситуація у наших медичних закладах, і нічого особливого тут немає.

Тому, я повторюся, вважаю, що Яремчук має вибачитися за свої слова і свої дії як особисто перед кожним, кого він образив, так і публічно як посадова особа і депутат. Також сподіваюся, що будуть вжиті необхідні заходи керівництвом обласної ради і облдержадміністрації.

33kanal
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
16 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Директор Винницкого областного центра занятости Галина Скоковская рассказала о высоком спросе среди работодателей Винничины на трактористов: «Если проанализировать базу вакансий областной службы занятости, то можно увидеть, что среди востребованных профессий, которые нужны работодателям, больше всего трактористов-машинистов. В течение 6 месяцев текущего года таких вакансий насчитывалось 2,8 тысяч». Соответственно, служба и ориентирует безработных. В том чи...
Интервью
Двухметровые вырезки на бумаге создает львовская мастерица с винницким корнями Дарья Алешкина. О том, как возникло увлечение этим старинным ремеслом, и можно ли монетизировать народное искусство в нынешнее время инноваций и технологий, Дарья рассказала в разговоре с корреспондентом Depo.Винница. – Дарья, расскажите, почему вы взялись за это древнее украинское ремесло? Повлияли ли на вас ваши родители, известные на Виннитчине художники? – Мы росли в творчес...
Общество
Два случая ботулизма зафиксировали в Винницкой области.Так, в Виннице и в Песчанском районе со всеми симптомами ботулизма госпитализировали двух человек.Как сообщают эксперты, причиной заболевания стало употребление домашних консерв, которые не имели надлежащей термической обработки.Сейчас больные находятся в больнице. Их жизни уже ничего не угрожает. Напомним, что с начала года в Винницкой области ботулизмом заболело всего два человека. Болезнь является с...
Происшествия
По обеда 17 августа возле села Болган Песчанского района произошло дорожно-транспортное происшествие с жертвами.По информации ГУ ГСЧС в Винницкой области, водитель автомобиля «Volkswagen Passat» допустил столкновение с автомобилем ВАЗ 2106. От лобового столкновения смяло передок «Жигулей», а иномарка опрокинулась в кювет. На месте происшествия погиб пассажир ВАЗа - 38-летний мужчина, водители травмированы.
Общество
Сегодня, 17 августа, в Бершади перед началом сессии райсовета состоялась акция протеста. На митинг вышли жители села Кидрасовка, чтобы выразить свое возмущение по реорганизации «их» школы. Учебное заведение, где учится всего 30 детей, планируют перевести с I-II степени в школу I степени. Таким образом, в связи с низкой наполняемостью классов, оставить в селе только начальное звено.Данный вопрос должны сегодня рассматривать депутаты райсовета. Это уже втора...
Происшествия
17 августа в 11:00 в Службу спасения «101» поступило сообщение о том, что на автодороге вблизи с. Лукашевка Литинского района произошло ДТП.Прибыв на место происшествия спасатели Государственной пожарной спасательной части №7 установили, что водитель автомобиля ЗИЛ-130 не справился с управлением транспортного средства и допустил опрокидывание авто на бок. Прибывшие на вызов спасатели провели работы по обеспечению пожарной безопасности на месте происшествия...
Происшествия
Винницким отделом полиции ГУНП в Винницкой области разыскивается несовершеннолетний Богдан Уздемир, житель Винницы, который 20 июня 2018 ушел из дома вместе со своим 34-летним отцом Евгением и по настоящее время их местонахождение неизвестно.Приметы ребенка: рост около 150 см., среднего телосложения, карие глаза, русые волосы. Если кому известна информация, которая поможет установить местонахождение разыскиваемых, просьба сообщить в полицию по телефонам: (...
Общество
В июне началось строительство нового корпуса Винницкого регионального клинического лечебно-диагностического центра сердечно-сосудистой патологии по Хмельницкому шоссе. Этот проект реализуется совместно с Всемирным банком при поддержке государства и облгосадминистрации. Завершить строительство планируют в 2020 году, об этом сообщает мэр Винницы на своей странице в Фейсбук."Хорошо понимаем, насколько нужен такой центр, когда сердечно-сосудистые болезни - сам...
Бизнес
Новый винницкий завод «Green Cool» харьковской UBC Group, который официально начнет работу 7 сентября, уже сделал первую поставку продукции на экспорт. Об этом сообщил президент компании Игорь Гуменный на своей странице в Facebook.Первая продукция была экспортирована в соседнюю Молдову. Бизнесмен посетил вновь завод и показал мощности мэру Винницы Сергею Моргунову и директору департамента экономики и инвестиций городского совета Виталию Погосяну.Завод расп...