• Головна
  • А в Ямполі будують регіональне царство
00:16, 7 липня 2015 р.

А в Ямполі будують регіональне царство

Всій області відомо, що Ямпіль завжди, користуючись радянською термінологією, вів перед при голосуванні за Партію Регіонів, Януковича. Навіть тоді, коли їх діяльність прямо штовхала Україну на шлях війни. А ще тут вміли проводити до влади під маскою незалежних кандидатів багатіїв-комуністів типу Оксани Калетник. До речі, так звані комуністи і регіонали в Ямпільській райраді завжди були і є нерозлучними. Вони і зараз сидять там поряд, плече в плеча і голосують відповідно.

Після Революції Гідності регіоналам вдалося замести свої сліди. Ніхто тепер не знає скільки конкретно тушок з Ямполя їздило в комфортабельних автобусах і за чиї кошти до Києва рятувати режим Януковича. А втім, знаємо, але доказів на папері не маємо. Бо всі відомості з отримання тими тушками так званих проїзних, прізвища в списках тих рятівників Януковича знищені. Ну й що доведено – в той час на службовий автомобіль голови районної Ради було списано близько 80 тисяч гривень лиш на пальне! А чим доведеш, що цим бензином заправляли ті тушковані автобуси? Нічим. А голову райради, для "відмазки" пожурили правоохоронці і він пішов далі діяти. Звільнив з посади керуючого справами бютівця Валерія Кінзерського під благовидним приводом скорочення витрат бюджету. А нещодавно, вже на другий рік війни, провів через сесію відновлення цієї ж посади, для зовсім іншої своєї людини. І знову ж таки – ніякого пояснення таким діям майже ніхто в райраді не вимагав.

І райрада, і колишній голова РДА – голова Партії Регіонів - не здали громадськості повні списки цієї організації, фракції після Революції Гідності. Тепер в Ямполі двовладдя. Формально, ніби й нова влада, а насправді стара. Та сама, яка з кожним днем все більше укріпляється.

Бувають такі гротескні випадки, що просто дивуєшся, як таке в принципі може бути!? На початку цього року колишній голова Партії Регіонів, РДА, екс-заступник керівника Вінницької митниці, який за час головування в Ямполі збудував собі небачений досі в середовищі місцевих державних службовців палац, приклеївши до нього навіть частину території районного стадіону, в білий день зі всього маху влетів своїм фантастично дорогим Лексусом в металевий паркан не так давно збудованої площі Богдана Хмельницького – якого регіонали в час Майдану намагалися припіднести, як прототип самого Януковича, збудувавши Богдану вкрай похабний пам'ятник перед РДА. Все місто зашуміло! А міліція майже місяць не повідомляла, хто це зробив. Нарешті після публікації в інтернеті купи фото, багатьох усних і письмових запитів вони відповіли, що дійсно це зробив В.А.Волошин. Але чи була установлена його особа на місці події, як велить закон, а головне чи була та особа тверезою за кермом, якщо не помітила залізний паркан – не повідомили ні слова. Я тоді ще дивувався, чому начальник міліції так ризикує своїми погонами, не даючи конкретну відповідь на запити за колишнього люстрованого керівника району? І не знав, що він, насправді, не зовсім колишній.., а, як мріють регіонали, можливо, майбутній!..

Такої великої любові між колишнім і теперішнім головою РДА район ще не знав. Це теж диво з див. Відомо, що в сусідніх Сороках республіки Молдова довгий час правила така ж корупція, як і в Ямполі. Це було ніби одне ціле. Ось чому з'явився той каналізаційний колектор і очисні Молдовського міста в нашій Цекинівці. Ось чого ті очисні спалили на свою роботу на нашій території нашої ж електроенергії на сотні тисяч гривень ще тих, міцних, і ніхто не збирається ті історичні борги повертати. Ось чому перед виборами завжди розігрується газова карта з Сорок. Якось кандидат в депутати В.А.Волошин запросив на сцену в районний Будинок культури свого колегу з Сорок і той повідомив: "З Сорок в Ямпіль іде газопровід семимильними кроками". Ці слова його процитувала районна газета. Ну скажіть, як після таких слів ошелешений від радості виборець міг не проголосувати за пана Волошина? Проголосував, на свою біду...

А на днях два голови РДА – теперішній і колишній, як вже говорилося – люстрований на десять років, поїхали в ті ж Сороки, і Волошин там був представлений... як діючий український державний службовець!.. "Стенограма публичных слушаний на тему: "Строительство моста через реку Днестр в контексте регионального развития Республики Молдова. 10 марта 2015г. 11.00 . Помещение районного Совета, ул. Штефан чел Мааре, 5, г.Сорока. Елена Бондаренко – председатель комиссии по вопросам государственного управления, регионального развития, окружающей среды и изменения климата: "С вашего позволения я представляю наших коллег с Украины – председатель Ямпольского района г-н Вдовцов Михаил и Волошин Владимир, экс-председатель района, который также представляет государственные органы в этом районе".

І це після того, як при його головуванні в районі закрили майже всі дільничні лікарні, багато шкіл, були розграбовані чимало беззахисних сіл. Особливо нищівно – Підлісівка, Слобода-Підлісівська, а нелегальні кар'єри розрослися до небачених масштабів. Блефування було нещадне. Приміром, з районного бюджету закупили майже за мільйон гривень машину, котра мала робити паливні брикети з деревини. І тут же знищили, роздерибанили її. А прокурор і начальник міліції лиш посміялися. І таких прикладів в районі тьма. А його представляють в сусідній державі, як діючого українського державного службовця… А як не представляти – він же приїхав з висуванцем Блоку Петра Порошенка, діючим головою РДА М.М.Вдовцовим!.. Остап Бендер, здається, відпочиває і в тих же Сороках, і в Ямполі… Він тут, на обох берегах Дністра, як правив так і править. Ось чому нікому з місцевих і в голову не спадає, як це так, що вже кілька років безслідно вивезли з місця прописки сотні років діючої пасажирської переправи через Дністер катер і місцевий пункт пропуску, яким користувалися щодня тисячі людей, не діє!

Офіційне повернення Володимира Волошина до влади в регіоні очікується на осінь. Про це вже гуде весь район. Здається, що й сам тепер ще діючий голова РДА налаштувався до нього в заступники.

24 червня відбулася чергова 38 сесія обласної Ради 6 скликання. На ній були присутні окремі депутати Ямпільської районної ради від опозиції, яка у Києві є владою. Одним з питань тієї сесії було затвердження Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.

На ту сесію голова Ямпільської районної Ради В.М.Жереб не поїхав. А навіщо, як все вже вирішено і без нього – Ямпільський район залишається єдиним і неподільним, як і був на радість місцевої корупції.

Через два дні після Вінницької обласної відбулася сесія Ямпільської районної ради. Це було затвердження перемоги у Вінниці, демонстрація своїх сил перед стартом виборів колишніми регіоналами.

Вперше за два роки тут з'явився Володимир Волошин – депутат обласної ради від Ямпільського виборчого округу. Йому дали слово без найменших зауважень, як найвищому в цій залі авторитету. І говорив він скільки хотів, не обмежуючи себе в часі. Про те, що восени всім в області і країні буде дуже погано, а в єдиному Ямпільському районі, який збережуть, – добре. Йому вторив депутат Михайло Девдера та інші, які входили колись в єдине ядро фракції регіонів в цьому органі місцевої влади на правах союзників. Розграбовані до нитки села вирішили приліпити до тих, які опиралися корупції і таки дещо із своїх статків зберегли. Одним словом і ледар, і п'яниця, і господар мають тепер в так званім збереженім Ямпільськім районі спільно везти корупційного воза навантаженого отим самим регіональним бидлом, яке правило ним довгі роки і зараз намагається за будь-яку ціну правити.

З тріумфом, під оплески, було представлено депутатам новоспеченого першого заступника голови РДА – колишнього голову міської організації Партії Регіонів Михайла Трубу, який досі керував і зараз керує районною освітою, наставницю пана Волошина Людмилу Майорову, яка в час поїздок на антимайдан була керівником економічного управління - стала заступником голови РДА. І, як кажуть, коло замкнулося. Залишилося подбати про правоохоронні органи. Поки що формально не досяжні від них.

Ситуація в Ямполі складається, на мій погляд, так. Злочинна бандитсько-корупційна складова, яка за час Януковича награбувала тут особливо великі, майже фантастичні статки, намагається будь-що зберегти ці цінності, вписатися в ході майбутніх виборів в нові структури, очолити їх. І таким чином збудувати в ході реформ, як не парадоксально, своє бандитсько-корупційне царство, користуючись наївністю демократії. Вони найперше прагнуть підім"яти під себе існуючі вже силові державніструктури. Керівники цих силових структур теж служили режиму Януковича вірою і правдою і вони розуміють, що ця бандитсько-корупційна складова, що рветься до управління регіоном - це їх тато і мама - порятунок від люстрації. Тільки з нею вони можуть зберегти свої посади.

Відомо, що після виборів буде створюватися на місцях комунальна міліція. Можна з впевненістю сказати, що кадри до керівного складу, керівника цієї міліції бандити підбирають вже зараз. Вони прагнутимуть, щоб кількість цієї їхньої міліції була якомога більшою (ось чого їм потрібен район неподільний), а на її озброєння грошей не пошкодують. Маючи в руках одурене населення, великі гроші і силу своєї міліції, вони намагатимуться дати бій всім патріотам, які боролися за Європейський вибір країни. Фактично через кілька місяців в тилу нам організують другий фронт замасковані так звані регіонали. Ворог діятиме під прикриттям демократичних гасел. Ясна річ, російські агенти максимально підливатимуть масло в вогонь. Битва буде не на життя, а на смерть.

Після тієї багатозначної сесії майже весь силовий блок району, Володимир Волошин, провідні бізнесмени пішли в ресторан "Роксолана". А куди ж їм інакше йти?.. Де їх так тепло приймуть, як там – на місці колишньої вщент розграбованої райспоживспілки?..

Там я хотів їм поставити кілька ключових питань для публікації в пресі, суспільно значимих. Бо ж був робочий день і трудящі люди в цей час були на роботі, а не в ресторані... Результат – мені зламали докорінно редакційний фотоапарат і я ледве вирвався звідти живим. З відповідною заявою про напад на мене, як журналіста, змушений був звернутися в ту саму Ямпільську міліцію…

Після нещасних зйомок того застілля, тут-таки, за два-три метри від тієї кабіни, де вони бенкетували, на мене ніби зовсім випадково напала молода циганка. Вона вмивала мене вином, виливала вино на голову, плескала по моїй сивій мокрій від алкоголю голові долонями, сідала переді мною в тому ресторані на сіл і, сидячи, знову і знову знущалася наді мною, провокуючи хоч на якусь реакцію у відповідь. Цікаво, що навіть у черговій частині міліції перед відеокамерою вона продовжувала це робити без найменшого зауваження купи міліції, яка там була. Я все це терпів тому, що розумів – б'є і принижує мене зовсім не циганка, а білі люди, в погонах, на високих посадах, які використовують її, як Путін донецьке гарматне м'ясо.

Битва за волю ще вся попереду. Не забуваймо про це, друзі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...