Новий скандал навколо Вінницької обласної МСЕК. Знову в епіцентрі дискусій призначення нового головного лікаря та статус установи

Баталії навколо обласної медико-соціальної експертизи почалися ще у травні минулого року. Після закінчення контракту з попереднім керівником Віктором Власюком призначеного розпорядженням голови облради Валентина Фіщука так і не було затверджено сесією на цю посаду.

Численні суди, в яких попередній керівник намагався оскаржити своє звільнення, врешті закінчилися на користь обласної ради, Вищий спеціалізований суд України відхилив касаційну скаргу Віктора Власюка. Але й після цього найняті Власюком охоронники «Гепарда» не допускали до робочого місця Фіщука. Навколо кабінету головного лікаря раз по раз розгорявся справжній бойовик. Чого тільки не було — і тітушки, яким намагалися протистояти громадські активісти, і зламані замки та двері, викрадення печатки і навіть знайдені у шафі колишнього керівника долари та коштовні речі... Під час усіх цих подій Валентин Фіщук звертався за захистом до правоохоронців, але за цей «безпрєдєл» ніхто так і не був покараний...

Не було одностайності щодо призначення Фіщука і серед депутатського корпусу, і у керівників області. Тодішній губернатор Анатолій Олійник неодноразово з трибуни заявляв, що Вінницька обласна МСЕК, відповідно до відомостей з ЄДРП, є державною установою, тому призначення її керівника — виключно прерогатива Міністерства охорони здоров’я та профільного департаменту. Такі заяви голова обласної ради Сергій Свитко розцінював як рейдерське захоплення комунального закладу. З його слів, до 18. 09. 2014 року Вінницький обласний центр МСЕК значився у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України як комунальна установа, а з 19.09 цього ж року чомусь став державною організацією. Хоча рішення про передачу цього закладу облрадою не ухвалювалося...

Працювати без робочого місця і без зарплати у щоденних баталіях з попереднім керівником та його прибічниками Валентин Фіщук довго не зміг. Після тримісячних протистоянь та без належної підтримки з боку виконавчої влади та обласних депутатів він вимушений був написати заяву на звільнення. Численні конфлікти закінчилися для Валентина Васильовича реанімацією...

Після звільнення Фіщука облрада знову оголосила конкурс на заміщення вакантної посади керівника обласної МСЕК. Анатолій Сметана, Юлія Даниленко, Валерій Щербань та Ігор Костенко подали свої заявки на цю посаду.

20 травня відбулися засідання постійних депутатських комісій комунальної власності та охорони здоров’я, на які громадських активістів не хотіли пускати.

- Мене теж не допускали до голосування у профільних комісіях, одне з яких взагалі відбувалося раніше оголошеного часу, – заявив один з кандидатів, заступник головного лікаря Вінницької ЦРЛ Валерій Щербань. — Коли я виступав перед медичною комісією, доповідав про стаж роботи в експертизі – більше 33-х років головування в дитячій ЛКК Вінницького району, вищу категорію в організації охорони здоров’я та педіатрії. Згідно з вимогами, я на всі 100% відповідав вакантній посаді. Та для депутатів мій досвід та програма розвитку обласної МСЕК, схоже, не грали ролі. Усе, як завжди, вирішувалося закулісно.

- Але ж ходили розмови, що ви як рухівець заручились підтримкою голови облради Сергія Свитка?

- Сергій Михайлович нічого, по суті, не вирішував. Як на мене, він став розмінною монетою між БЮТ та частиною регіоналів, які реалізовували свої плани: одні голосували за Костенка взамін на те, що інші підтримають регіонала — головного лікаря психлікарні №2.

- А чому не оскаржували рішення комісій?

- Що б це змінило? Вже за два тижні був відомий переможець конкурсу. Занадто велика ціна цього питання.

Підтриману комісіями кандидатуру Ігоря Костенка затвердили на черговій сесії обласної ради, і вже 25 червня заступник голови облради Наталя Солейко та директор департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Тетяна Бабій представили колективу нового головного лікаря.

- Я працюю в експертизі непрацездатності 15 років, спочатку як заступник головного лікаря Калинівської райлікарні та голови районної ЛКК, а потім ще три роки у відділі експертизи тимчасової непрацездатності обласної дирекції Фонду соціального страхування з ТВП. Знаю усі ази цієї справи, досвіду вистачить, щоб очолити цю службу.

- Ви знаєте, що громадськість найбільше нарікала на корупційну складову в роботі обласної МСЕК, як збираєтеся із цим боротися?

- Коли мене представляли, я зобов’язався повернути довіру людей до роботи служби, у тому числі щодо боротьби з корупцією. Хто із співробітників не захоче із цим миритися, нікого тримати не буду. Хоча ловити корупціонерів — робота правоохоронців.

- Вашого попередника Валентина Фіщука до виконання своїх функціональних обов’язків усілякими методами не допускали, і він вимушений був звільнитися. Чи готові ви вступити у боротьбу за кабінет головного лікаря?

- Віктор Власюк, повернувшись з відпустки, ніяких перепон щодо доступу у кабінет головного лікаря не вчиняв. Увесь колектив обласного центру МСЕ налаштований на стабільну конструктивну роботу.

- А Віктор Власюк ким тут працює?

- Лікарем-експертом, хоча його трудової книжки я ще не бачив, бо кадровик у відпустці.

- А як щодо статусу обласної МСЕК?

- Це питання більше до юристів обласної ради. Наскільки мені відомо, вже готується новий статут та інші документи, щоб внести зміни до ЄДРП.

Телефоном вдалося зв’язатися із попереднім головним лікарем Валентином Фіщуком. Він досі на лікарняному, але повідомив, що знає про призначення нового головного лікаря обласної МСЕК.

- Я від цього відійшов, не хочу зайве хвилюватися, — відповів Валентин Васильович. — Хоча громадськість цікавить правова оцінка усіх тих подій, адже дійсно тоді відбулося рейдерське захоплення комунальної установи. Пам’ятаю, тоді навіть заступник начальника обласного департаменту охорони здоров’я Павло Лесик оголосив мені виписку з Єдиного державного реєстру за 24 жовтня, де вказано, що МСЕК державна установа, а її керівник Віктор Власюк. Мені ж у реєстрі відмовляли, бо я не затверджений на сесії...

Як повідомила директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Бабій, уся документація обласної МСЕК зараз приводиться у відповідність. А головний лікар був призначений на пленарному засіданні як керівник комунальної установи.

За роз’ясненням щодо статусу Вінницького обласної МСЕК звернулися до облради, але відповіді поки що не отримали.

33kanal
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
183 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Дорожно-транспортное происшествие с участием «Renault Kangoo» и «Оpel Vectra» произошла 22 января в с. Марьяновка. В результате аварии пассажирка автомобиля «Оpel Vectra» получила телесные повреждения и попала в больницу.Авария произошла около 10.20 часа.Предварительно, 24-летний водитель автомобиля «Renault Kangoo» не справился с управлением, выехал на полосу встречного движения и допустил столкновение с автомобилем «Оpel Vectra». Вследствие ДТП 34-летняя...
Общество
Предприниматель из Винницы производит масло с довольно необычного сырья - здесь и косточки абрикосов, семяна укропа и петрушки, и даже косточки малины. Рассказывает, что для своей продукции выбирает лучшие семена, а готовое масло поставляет эко-магазинам.Руководит небольшим предприятием Игорь Мудрик, который за 10 лет своей работы смог расширить ассортимент продукции в более 20 видов. Для этого имеет немало семян, например: черный кунжут и обычный, чиа, ор...
Происшествия
23 января в 6:57 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на ул. Б.Хмельницкого в Могилев-Подольском направляясь на вызов, автомобиль экстренной медицинской помощи застрял в снежном сугробе.Прибыв на вызов, бойцы ГСЧС отбуксировали транспортное средство на расчищенный участок автодороги. К проведению указанных работ от ГСЧСпривлекалось 4 человека личного состава и один спецавтомобиль.
Происшествия
Сегодня, 23 января, около 11:00 в Виннице остановились трамваи. Вагоны стоят вдоль Хмельницкого шоссе. Как рассказали  в диспетчерской трамвайного депо - на линии исчезло напряжение. Устанавливаются причины неисправностей. Трамваи на маршрутах №4, 2 и 5 пока не ходят. Стоит отметить, что из-за сильного снегопада Винница погрязший в пробках и небольших ДТП.
Новости компаний
Задавались ли вы когда-нибудь вопросом: сколько лет вы планируете прожить? Все мы устроены так, что нам проще поступать так, как проще, а не так, как для нас будет лучше. Мы знаем о том, что здоровье надо беречь. Мы знаем о том, что нам вредно, от каких привычек стоило бы отказаться, а какие, наоборот, прививать себе. Почему же мы этого не делаем? «Людям проще проявлять свои слабости, чем открывать для себя новые возможности», - говорит основатель школы «...
Происшествия
Сегодня, 23 января, Винницу накрыл мощный снегопад. Уровень осадков местами достиг 15 сантиметров. Спасатели и синоптики предупреждали об ухудшении погодных условий, а в области было объявлено штормовое предупреждение.Однако снег, покрывавший город еще с вечеру 22 января стал "неожиданностью" для водителей и коммунальщиков. В результате непогоды в городе образовались пробки и немалое количество дорожно-транспортных происшествий.Поэтому, пробки образовались...
Культура
22 января во дворце искусств "Заря" состоялся кастинг конкурса "Мисс Винница 2019". Жюри выбрало среди более семи десятков девушек 15 претенденток, которые будут соревноваться за главный приз - корону первой красавицы города.К число 15 счастливиц попали: Юлия Чернега (17 лет) Марина Сотник (18 лет) Виктория Брумар (20 лет) Яна Кравецкая (18 лет) Ирина Паламарчук (24 года) Анастисия Федоренко (21 год) Дарина Луцюк (17  лет) Влада Глубока (16 лет) Алина Рябо...
Происшествия
22 января в 16:26 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на ул. Цегельной в Виннице сильное задымление в под'езде.К месту происшествия были направлены спасатели ДПРЧ-4 областного центра.Прибыв на вызов, бойцы ГСЧС выяснили, что горит электрощитовая.В 16:39 пожар был локализован с помощью пенного огнетушителя.Во время тушения пожара огнеборцы эвакуировали 30 человек.К борьбе с огнем привлекалось 5 человек личного состава и 1 спецавтомобиль.П...
Новости компаний
Если хочешь, чтобы обувь служила долго, ухаживай за ней. Так многим из нас говорили родители. Уход заключался в сушке на батарее или со скомканной газетой, ежедневном намазывании обувным кремом и чистке от грязи. К сушке обуви стоит подойти со всей ответственностью, т.к. неправильная процедура не только испортит внешний вид обуви, но и значительно сократит срок службы. Наше решение в сушке обуви поразит вас. Супер-сушилка для обуви Shoes Drying – настоящая...