У центрі Вінниці встановлять унікальний автомат, котрий читає вірші

У Вінниці 10 липня на площі Тараса Шевченка встановлять унікальний автомат, котрий читає вірші.

Про це повідомляє Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo».

Усі бажаючі зможуть послухати з поезіомату європейські антивоєнні вірші у виконанні відомих українських письменників. У Вінниці ціле літо звучатиме поезія.

Автором оригінального винаходу є власник чеських кав’ярень Ондржей Кобза, який став відомий встановленням фортепіано та столів для гри в шахи в чеських містах. Виробництво поезіомату коштувало близько 200 тис крон, гроші було зібрано завдяки краудфандингу. Авторами чудо-автомату є Їтка Тосова та Віт Хеджхог, технічний дизайн придумав Вацлав Черний.

Поезіомат має вигляд металевої труби, трохи схожої на перископ з іменами письменників та відповідними кнопочками, натиснувши на які можна почути відому поезію. В Україні поезіомат «читає» переклади віршів з різних країн, котрі виражають досвід війни і повоєнних станів.

Поезіомат перевезли до України у співпраці з Чеським центром, спочатку до Києва. Тепер же на кілька місяців він їздитиме різними містами України. Подібні інсталяції розвивають громадський простір і дають змогу перехожим слухати унікальні записи, особливо в такі неспокійні часи.

Відкриття поезіомату у Вінниці відбудеться 10 липня о 18:00. У відкритті візьме участь директорка Чеського центру у Києві Луціє Ржегоржікова.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов