«У клятві Гіппократа не сказано, що я повинен лікувати безкоштовно» - каже вінницький лікар

Після публікації у попередніх номерах газети «33-й канал» інтерв’ю з головним лікарем обласного клінічного онкологічного диспансеру «Чому по 10-20 тисяч пацієнти платять в онкодиспансері за операції, які мають бути безкоштовними?» до редакції почали надходити численні телефонні та письмові відгуки на цю публікацію.

Були вони і від вінницьких лікарів, і від пацієнтів місцевих лікарень. Публікуємо деякі з них.

Першим до нас звернувся лікар Олександр, який просив не називати його прізвища та місце роботи.

– Мене обурила не так публікація, як тема оплати роботи лікарів, піднята в ній. Значить, до прикладу, зняти на перевірку лічильник гарячої води (причому не з моєї ініціативи) коштує 250 грн., а оперувати лікарі повинні безкоштовно? Давайте розберемося…

Я – хірург. Навчання мені коштувало 900 доларів за семестр (а їх 12) + інтернатура (хірургія — 3 роки, 6000 доларів інституту, плюс 920 доларів в лікарню, на базі якої мене навчали) + 1000 доларів за післядипломні курси для отримання спеціалізації. Це я ще не рахую витрати на проживання, проїзд, літературу, апаратуру, халати, хірургічні костюми… Порахуємо? За курсом долара 22 виходить, що я заплатив 411840 грн. А тепер розділимо цю суму на зарплатню, яку мені платить держава, а саме, 1080 грн. Тобто я повинен працювати 31 рік і 8 місяців, щоб тільки повернути інвестиції, вкладені в знання? Виникає резонне запитання: чому я повинен виконувати свою роботу безкоштовно? Чому за заміну колеса в авто, виклик сантехніка, електрика я повинен платити, а за мою роботу брати гроші — «верх цинізму?» Я згоден лише з одним: ставити людей в жорсткі рамки - або плати, або не робитиму тобі операцію - не можна!

Я знайомий зі специфікою роботи державних лікарень. Лікар називає суму, в яку оцінює свою роботу, а пацієнт вже вирішує, чи хоче він подякувати лікарю за витрачені під час операції нерви, за безсонні ночі, за перев’язки у вихідні, чи ні.

В усіх цивілізованих країнах професія лікаря – одна з найбільш високооплачуваних. То чому я, людина з вищою освітою, яка витратила на її здобуття 10 років, повинен працювати за тисячу в місяць? — обурюється Олександр. – Тим, хто захоче як аргумент навести мені клятву Гіппократа, рекомендую прочитати її ще раз і уточнити, в якому саме місці там вказано, що лікар повинен лікувати безкоштовно і собі в збиток? А ті, хто бажає отримувати державне безкоштовне лікування, можуть його вимагати та отримувати без проблем! Наприклад, у лікарні, де я працюю, на пацієнта в день держава виділяє 6,08 грн. (враховуючи харчування). Багато я зможу вам зробити за ці гроші?

Свої обурення, але вже лікарями-цінниками, висловлювали після публікації і вінничани.

«Дати у лікарні потрібно всім: і лікарям, і медсестрам, і санітаркам. Інакше – ніхто в твій бік навіть не гляне. Подивіться на іномарки більшості лікарів! Напевне, вся рідня скидалася на авто з маленької зарплатні?

Чому найпростіша операція в районній лікарні обходиться щонайменше в 8 тис. грн., не враховуючи медикаментів? А де такі гроші взяти пенсіонерці, у якої пенсія 1100 грн., 700 з яких вона віддає за комунальні послуги? А кого це хвилює? У лікарні всі, як коршуни, чекають на хабар. А якщо не даєш – не соромляться вимагати. Ідейних, небагатих лікарів – одиниці. Більшість живе дуже добре. Хотілося б подякувати тим, хто лікує людей незалежно від розміру їхнього гаманця», — йдеться у відгуку до публікації на сайті газети «33-й канал».

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов