• Головна
  • Вінничан закликають «обстежити» свій автомобіль, інакше - штраф
21:19, 13 липня 2015 р.

Вінничан закликають «обстежити» свій автомобіль, інакше - штраф

Відповідно до закону України «Про дорожній рух», транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані у підрозділах Державтоінспекції, підлягають обов'язковомутехнічному контролю.

Про це інформує прес-служба ГУ ДАІ Вінниччини.

Досить часто водії транспортних засобів плутають обов’язковий технічний контроль з державним технічним оглядом, який проводили в підрозділах Державтоінспекції. На відміну від державного технічного огляду, обов’язковий технічний контроль проводить юридична, або фізична особа, яка має відповідну матеріально-технічну базу (станцію діагностики) за допомогою, якої визначається технічний стан транспортного засобу. Водій або власник транспортного засобу має право вільного вибору виконавця проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу. Обмеження щодо вибору виконавця, зокрема залежно від місця реєстрації транспортного засобу, не допускається.

Періодичність проходження обов'язкового технічного контролю

  • для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років - кожні два роки;
  • для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації - щороку;
  • для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації - двічі на рік.

На кожний транспортний засіб, що пройшов обов'язковий технічний контроль і визнаний технічно справним, суб'єкт проведення обов'язкового технічного контролю складає протокол перевірки його технічного стану, який видається водію транспортного засобу. У протоколі зазначається строк чергового проходження обов'язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до періодичності проходження.

За керування транспортним засобом, що підлягає обов’язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 340 до 425 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...