Прийдуть з вудками під ОДА - у Зарванцях готують «рибалку» для чиновників

Створену громадою Зарванець зону відпочинку і відновлені два ставки підприємець відібрав на законних підставах. Люди шоковані таким «мудрим» законодавством, тому готуються пікетувати ОДА. Кажуть, прийдуть до чиновників з вудками.

Жителі Зарванець випадково дізналися, що скоро для них закриють доступ до двох ставків. Водні плеса за селом уже належать ТОВ «КРЕДО  АВТО».

- Не сумніваємося, що там буде нове «Березіно», - каже голова вуличного комітету Сергій Гачківський. – Звичайно, можна буде і купатися, і рибу ловити, тільки кому?  «Березіно» так само починалося. Забрали в оренду і створили базу відпочинку. Не для селян, бо в нас нема на це грошей. Можемо тільки згадувати, як колись там відпочивали і купалися. Те само буде і з ще двома ставками. Ми з 2009-го року просимо письмово й усно передати їх громаді. А кому насправді віддали?.. Ох, і дурять людей!

На джипах – на розвідку

24 червня згадане ТОВ «КРЕДО АВТО» перемогло на аукціоні і отримало право на оренду одразу двох зарванецьких ставків. Площа одного 3,5 га, другого – 1,6 га. За той, що більший, заплатили 14 тисяч гривень, за менший – 1225 гривень. Фірма орендувала ставки на десять років.

- Ми шість років оббиваємо пороги кабінетів у районній і обласній владі, щоб взяти ставки в оренду, - продовжує Сергій Гачківський. – Нас весь цей час водять за носа, а тепер пошили в дурні. Хіба так влада має поступати з людьми?

Громада встановила чергування, щоб зустріти нових хазяїв і запропонувати їм мирно порозумітися. Кажуть, чергують вдень і вночі. Чергові розповідають, що останнім часом почали з’являтися хлопці на джипах. Запитують не про ставки і не про рибу. Цікавляться, де тут можна шашлики посмажити. Але чомусь не роблять цього. Розвертають машини і повертаються туди, звідки приїхали. Такі візити тут фіксували вже декілька разів.

- Понад шість років утримуємо ставки і територію за кошти людей, - каже жителька села пані Марія. - Тому звернулися до керівництва області, бо це обласна адміністрація виставляє водні об’єкти на торги, щоб створили комісію і перевірили законність проведення аукціону. А головне – дали нарешті відповідь на питання, чому коли громада зверталася з пропозицією передати плеса в оренду, цього не зробили. Громаді – не можна, а бізнесмену – будь ласка.

Жителі села звернулися також до прокуратури, готують позов до суду, будуть звертатися до громадських організацій, що ведуть боротьбу з корупцією.

- Якщо не буде конкретної відповіді, тоді  візьмемо вудочки на плечі і підемо ловити рибу у Вінниці  під стінами ОДА, - каже один з мешканців села. – Тут за шість років затрачено немало наших грошей. Витрачали їх для своїх сільських людей,  не для підприємця з Вінниці.

Все робили за власні кошти – і смітник прибирали, і ставок рятували

- Колись тут було стихійне сміттєзвалище, - розповідає член квартального комітету Петро Марценюк. – А ставок так замулився і поріс очеретом, що глибина була корові по коліно. Громадою зібралися і вирішили вивезти сміття, зачистити територію і облаштувати місце для відпочинку. Бо іншого місця для купання тепер нема. І нам вдалося це зробити. Не за день, не за два, і навіть не за рік. Знаєте, скільки сміття вивезли? Більше двадцяти машин!

Починаючи з 2012-го року, відколи створили квартальний комітет, мешканці Зарванець доглядають водойму та облаштовують територію. І все це роблять за власні кошти. Хтось робить внесок особистою працею, хто не має можливості, платить гроші.

Свій орган самоорганізації населення назвали так, як називаються ставки «Семеновичі». Одне плесо це «Верхні Семеновичі», інше – «Нижні Семеновичі».

- Навіть розчистили і поглибили дно верхнього ставу, - продовжує Сергій Гачківський. – Після цього плесо стало більшим. Колись за документами верхній став мав площу дзеркала менше двох гектарів. Тепер – 3,5 гектара. Глибина у деяких місцях досягає трьох метрів. Щоб збільшити об’єм води, укріпили греблю. Підняли її на півтора метра. Так ми рятували ставок. Якби цього не зробили, на його місці залишилося б тільки болото.

Який ставок без риби! Кожен рік на внески громади купують мальок і зариблюють водойми. Водиться короп, карась, щука. Щоб зручніше ловити, спорудили містки, що ведуть від берега у воду. На березі встановили турніки, атракціон для дітей, гойдалку. Є тут альтанка, де можна сховатися від дощу. Навіть криницю викопали.

Людно було на березі водойми на свято Петра й Павла. Дорослі зібралися разом з дітьми. Кажуть, приходять сюди святкувати Івана Купала, разом відзначають інші дати. Водойма стала атрибутом села. Не уявляють, як можна залишитися без неї?

« Я казав: хлопці не спіть»

Сільський голова Василь Катілов у розмові з журналістом RIA повідомив, що він не знав про те, що дві зарванецькі водойми виставлені на аукціон. Тим більше йому не було відомо про дату проведення торгів.

- Ставки знаходяться за межами села, - пояснює Василь Катілов. – Ними розпоряджається районна влада, бо належать до державної власності. Так, громада вже багато років звертається з проханням надати дозвіл орендувати водойми. На їхню пропозицію, я, як сільський голова, від імені сільради теж писав листи в ОДА і районну владу. Знаю, що один з колишніх керівників району їм сказав: «Користуйтеся ставками. А з часом оформимо документи…»  Люди сподівалися, що так воно станеться. Тепер, коли запровадили аукціон, я їм казав, хлопці, не спіть, подавайте документи. Принаймні громада знала, що тепер право оренди на ставки можна набути тільки через аукціон».

- Нам  кажуть, що все має бути по закону, через аукціон, торги і т.д., - не приховує емоцій ще один житель села Олександр. – А чиновники діяли по закону, коли ставки можна було передати в оренду без аукціону? Тоді закон не вимагав цього. Вони затуляли вуха, щоб не чути нас, а тепер законом закриваються.

Коментар юриста

Іван Бездітний, адвокат:
-Закон «Про аукціон» передбачає  відміну проведення і результатів аукціону. Підставою для цього, зокрема, може бути  порушення встановленого порядку підготовки до проведення торгів. Цей порядок  визначає конкретні терміни  офіційного повідомлення у ЗМІ дати проведення аукціону - земельні торги проводяться не раніше 30 днів та не пізніше  90 днів після оприлюднення оголошення. Такі терміни встановлено у законі України № 5077- VI від 05.07.2012 року «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону (ст..137, п.6). Документ опубліковано у Відомостях Верховної Ради №28 за  2013 рік на сторінці 305).
У випадку з торгами по водному об’єкту за межами Зарванець терміни порушені: повідомлення про дату аукціону вміщено у газеті «Вінниччина» 27 травня 2015 року, а сам аукціон відбувся 24 червня 2015 року. Тобто не дотримано 30-денного терміну, який передбачає чинне законодавство. Таке порушення порядку підготовки та проведення аукціону перешкодило зацікавленій особі, маю на увазі представників громади Зарванець,  взяти участь в аукціоні. Це є підставою для оскарження результатів аукціону у судовому порядку. 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
27 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
По обеда 17 августа возле села Болган Песчанского района произошло дорожно-транспортное происшествие с жертвами.По информации ГУ ГСЧС в Винницкой области, водитель автомобиля «Volkswagen Passat» допустил столкновение с автомобилем ВАЗ 2106. От лобового столкновения смяло передок «Жигулей», а иномарка опрокинулась в кювет. На месте происшествия погиб пассажир ВАЗа - 38-летний мужчина, водители травмированы.
Общество
Сегодня, 17 августа, в Бершади перед началом сессии райсовета состоялась акция протеста. На митинг вышли жители села Кидрасовка, чтобы выразить свое возмущение по реорганизации «их» школы. Учебное заведение, где учится всего 30 детей, планируют перевести с I-II степени в школу I степени. Таким образом, в связи с низкой наполняемостью классов, оставить в селе только начальное звено.Данный вопрос должны сегодня рассматривать депутаты райсовета. Это уже втора...
Происшествия
17 августа в 11:00 в Службу спасения «101» поступило сообщение о том, что на автодороге вблизи с. Лукашевка Литинского района произошло ДТП.Прибыв на место происшествия спасатели Государственной пожарной спасательной части №7 установили, что водитель автомобиля ЗИЛ-130 не справился с управлением транспортного средства и допустил опрокидывание авто на бок. Прибывшие на вызов спасатели провели работы по обеспечению пожарной безопасности на месте происшествия...
Происшествия
Винницким отделом полиции ГУНП в Винницкой области разыскивается несовершеннолетний Богдан Уздемир, житель Винницы, который 20 июня 2018 ушел из дома вместе со своим 34-летним отцом Евгением и по настоящее время их местонахождение неизвестно.Приметы ребенка: рост около 150 см., среднего телосложения, карие глаза, русые волосы. Если кому известна информация, которая поможет установить местонахождение разыскиваемых, просьба сообщить в полицию по телефонам: (...
Общество
В июне началось строительство нового корпуса Винницкого регионального клинического лечебно-диагностического центра сердечно-сосудистой патологии по Хмельницкому шоссе. Этот проект реализуется совместно с Всемирным банком при поддержке государства и облгосадминистрации. Завершить строительство планируют в 2020 году, об этом сообщает мэр Винницы на своей странице в Фейсбук."Хорошо понимаем, насколько нужен такой центр, когда сердечно-сосудистые болезни - сам...
Бизнес
Новый винницкий завод «Green Cool» харьковской UBC Group, который официально начнет работу 7 сентября, уже сделал первую поставку продукции на экспорт. Об этом сообщил президент компании Игорь Гуменный на своей странице в Facebook.Первая продукция была экспортирована в соседнюю Молдову. Бизнесмен посетил вновь завод и показал мощности мэру Винницы Сергею Моргунову и директору департамента экономики и инвестиций городского совета Виталию Погосяну.Завод расп...
Общество
Напомним, после массовых отравлений шаурмой в Киеве, в разных областях Украины инициировали проверки точек уличной еды, в том числе, с шаурмой. Не обошла проверок и Винница, где в начале августа анонсировали проверки, и уже провели масштабную проверку в двенадцати киосках.Проверки четырех киосков на рынке "Урожай" и двух на автовокзале "Западный" показали шокирующие результаты: хранение продуктов без холодильника, когда температура в киоске подходит 30-гра...
Общество
В Виннице, на стене дома на улице Соборной, создают еще один мурал. Художник Александр Никитюк, менеджер современного искусства, руководитель общественной организации «Лаборатория актуального творчества» является идейным вдохновителем проекта. Он сам и рисует, стоя в люльке на высоте пяти метров. Кто изображен на этом Мурале и творческие планы на будущее - в интервью, без отрыва от работы. Подробности - в видео сайта ВинницаОК:
Новости компаний
В Приазовье российская агрессия ворвалась в августе 2014 года. До этого времени юг Донецкой области лишь наблюдал со стороны за событиями в Славянске, Донецке, Иловайске… В первые месяцы российской агрессии на фронтах этой необъявленной войны царил настоящий хаос. Да, собственно, и линии фронта никакой тогда не было. Локальные укрепления, блокпосты, не связанные друг с другом. Разрозненные, малочисленные добровольческие подразделения, немотивированная и де...