Прийдуть з вудками під ОДА - у Зарванцях готують «рибалку» для чиновників

Створену громадою Зарванець зону відпочинку і відновлені два ставки підприємець відібрав на законних підставах. Люди шоковані таким «мудрим» законодавством, тому готуються пікетувати ОДА. Кажуть, прийдуть до чиновників з вудками.

Жителі Зарванець випадково дізналися, що скоро для них закриють доступ до двох ставків. Водні плеса за селом уже належать ТОВ «КРЕДО  АВТО».

- Не сумніваємося, що там буде нове «Березіно», - каже голова вуличного комітету Сергій Гачківський. – Звичайно, можна буде і купатися, і рибу ловити, тільки кому?  «Березіно» так само починалося. Забрали в оренду і створили базу відпочинку. Не для селян, бо в нас нема на це грошей. Можемо тільки згадувати, як колись там відпочивали і купалися. Те само буде і з ще двома ставками. Ми з 2009-го року просимо письмово й усно передати їх громаді. А кому насправді віддали?.. Ох, і дурять людей!

На джипах – на розвідку

24 червня згадане ТОВ «КРЕДО АВТО» перемогло на аукціоні і отримало право на оренду одразу двох зарванецьких ставків. Площа одного 3,5 га, другого – 1,6 га. За той, що більший, заплатили 14 тисяч гривень, за менший – 1225 гривень. Фірма орендувала ставки на десять років.

- Ми шість років оббиваємо пороги кабінетів у районній і обласній владі, щоб взяти ставки в оренду, - продовжує Сергій Гачківський. – Нас весь цей час водять за носа, а тепер пошили в дурні. Хіба так влада має поступати з людьми?

Громада встановила чергування, щоб зустріти нових хазяїв і запропонувати їм мирно порозумітися. Кажуть, чергують вдень і вночі. Чергові розповідають, що останнім часом почали з’являтися хлопці на джипах. Запитують не про ставки і не про рибу. Цікавляться, де тут можна шашлики посмажити. Але чомусь не роблять цього. Розвертають машини і повертаються туди, звідки приїхали. Такі візити тут фіксували вже декілька разів.

- Понад шість років утримуємо ставки і територію за кошти людей, - каже жителька села пані Марія. - Тому звернулися до керівництва області, бо це обласна адміністрація виставляє водні об’єкти на торги, щоб створили комісію і перевірили законність проведення аукціону. А головне – дали нарешті відповідь на питання, чому коли громада зверталася з пропозицією передати плеса в оренду, цього не зробили. Громаді – не можна, а бізнесмену – будь ласка.

Жителі села звернулися також до прокуратури, готують позов до суду, будуть звертатися до громадських організацій, що ведуть боротьбу з корупцією.

- Якщо не буде конкретної відповіді, тоді  візьмемо вудочки на плечі і підемо ловити рибу у Вінниці  під стінами ОДА, - каже один з мешканців села. – Тут за шість років затрачено немало наших грошей. Витрачали їх для своїх сільських людей,  не для підприємця з Вінниці.

Все робили за власні кошти – і смітник прибирали, і ставок рятували

- Колись тут було стихійне сміттєзвалище, - розповідає член квартального комітету Петро Марценюк. – А ставок так замулився і поріс очеретом, що глибина була корові по коліно. Громадою зібралися і вирішили вивезти сміття, зачистити територію і облаштувати місце для відпочинку. Бо іншого місця для купання тепер нема. І нам вдалося це зробити. Не за день, не за два, і навіть не за рік. Знаєте, скільки сміття вивезли? Більше двадцяти машин!

Починаючи з 2012-го року, відколи створили квартальний комітет, мешканці Зарванець доглядають водойму та облаштовують територію. І все це роблять за власні кошти. Хтось робить внесок особистою працею, хто не має можливості, платить гроші.

Свій орган самоорганізації населення назвали так, як називаються ставки «Семеновичі». Одне плесо це «Верхні Семеновичі», інше – «Нижні Семеновичі».

- Навіть розчистили і поглибили дно верхнього ставу, - продовжує Сергій Гачківський. – Після цього плесо стало більшим. Колись за документами верхній став мав площу дзеркала менше двох гектарів. Тепер – 3,5 гектара. Глибина у деяких місцях досягає трьох метрів. Щоб збільшити об’єм води, укріпили греблю. Підняли її на півтора метра. Так ми рятували ставок. Якби цього не зробили, на його місці залишилося б тільки болото.

Який ставок без риби! Кожен рік на внески громади купують мальок і зариблюють водойми. Водиться короп, карась, щука. Щоб зручніше ловити, спорудили містки, що ведуть від берега у воду. На березі встановили турніки, атракціон для дітей, гойдалку. Є тут альтанка, де можна сховатися від дощу. Навіть криницю викопали.

Людно було на березі водойми на свято Петра й Павла. Дорослі зібралися разом з дітьми. Кажуть, приходять сюди святкувати Івана Купала, разом відзначають інші дати. Водойма стала атрибутом села. Не уявляють, як можна залишитися без неї?

« Я казав: хлопці не спіть»

Сільський голова Василь Катілов у розмові з журналістом RIA повідомив, що він не знав про те, що дві зарванецькі водойми виставлені на аукціон. Тим більше йому не було відомо про дату проведення торгів.

- Ставки знаходяться за межами села, - пояснює Василь Катілов. – Ними розпоряджається районна влада, бо належать до державної власності. Так, громада вже багато років звертається з проханням надати дозвіл орендувати водойми. На їхню пропозицію, я, як сільський голова, від імені сільради теж писав листи в ОДА і районну владу. Знаю, що один з колишніх керівників району їм сказав: «Користуйтеся ставками. А з часом оформимо документи…»  Люди сподівалися, що так воно станеться. Тепер, коли запровадили аукціон, я їм казав, хлопці, не спіть, подавайте документи. Принаймні громада знала, що тепер право оренди на ставки можна набути тільки через аукціон».

- Нам  кажуть, що все має бути по закону, через аукціон, торги і т.д., - не приховує емоцій ще один житель села Олександр. – А чиновники діяли по закону, коли ставки можна було передати в оренду без аукціону? Тоді закон не вимагав цього. Вони затуляли вуха, щоб не чути нас, а тепер законом закриваються.

Коментар юриста

Іван Бездітний, адвокат:
-Закон «Про аукціон» передбачає  відміну проведення і результатів аукціону. Підставою для цього, зокрема, може бути  порушення встановленого порядку підготовки до проведення торгів. Цей порядок  визначає конкретні терміни  офіційного повідомлення у ЗМІ дати проведення аукціону - земельні торги проводяться не раніше 30 днів та не пізніше  90 днів після оприлюднення оголошення. Такі терміни встановлено у законі України № 5077- VI від 05.07.2012 року «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону (ст..137, п.6). Документ опубліковано у Відомостях Верховної Ради №28 за  2013 рік на сторінці 305).
У випадку з торгами по водному об’єкту за межами Зарванець терміни порушені: повідомлення про дату аукціону вміщено у газеті «Вінниччина» 27 травня 2015 року, а сам аукціон відбувся 24 червня 2015 року. Тобто не дотримано 30-денного терміну, який передбачає чинне законодавство. Таке порушення порядку підготовки та проведення аукціону перешкодило зацікавленій особі, маю на увазі представників громади Зарванець,  взяти участь в аукціоні. Це є підставою для оскарження результатів аукціону у судовому порядку. 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
27 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
Винницкий областной художественный музей 17 октября представил выставку «Автограф». Экспозицию предоставил Национальный музей Тараса Шевченко, сообщает Винницкая ОГА.Центральное место в выставке занял экземпляр «Кобзаря» Тараса Шевченко с автографом самого поэта - его дарственной надписью. Эта книга была издана в 1860 году в Петербурге при финансовой поддержке известного сахарозаводчика, мецената Платона Симиренко, с которым Шевченко познакомился во время...
Общество
Служба автомобильных дорог в Винницкой области планирует ввести ограничение движения автотранспорта международной автотрассой M-21 “Выступовичи – Житомир – Могилев-Подольский” в районе села Жежелев из-за взрывов в местном карьере. Как сообщается на сайте автодора, ограничения будут введены 19 октября с 13:00 до 17:00. В это время на территории предприятия “Жежелевский карьер” будет проводиться плановый массовый взрыв добываемых пород гранита. Справка “Жеже...
Общество
В Винницкой области родители нескольких детей обратились к местному руководству, чтобы те отменили в школе уроки русского языка.Речь идет о школе в селе Мизяков, что в Калиновском районе. Там родители семи школьников обратились к местному руководству и в районный отдел образования с просьбой отменить изучение в школе русского языка.- Было время, когда российский язык ценился и действительно был нужен. Сейчас - это язык агрессора. Почему его должны учить де...
Происшествия
Появилось видео последнего полета Су-27, во время которого разбились два пилота.Видео полета, во время которого разбился СУ-27 в Винницкой области во время учений "Чистое небо", унеся жизни украинского и американского пилотов, выложили на сайте "Радио Свобода".
Общество
Тяжелое горе ворвалось в наш общий дом - снайперская пуля навсегда разорвала нить жизни нашего земляка, помощника гранатометчика механизированного отделения, механизированного взвода, механизированной роты, механизированного батальона воинской части А0666, 38-летнего Павла Пантелеевич Билыка из поселка Горышковское. Родное Серебряное встречало тело воина-героя живым коридором из десятков земляков, которые стояли на коленях с цветами и лампадками в руках.Пр...
Общество
Почти полсотни жителей села Писаревка Винницкого района 16 октября перекрыли дорогу из Винницы на Немиров. Около двух часов была перекрыта трасса международного значения М-12 Стрый – Тернополь – Кропивницкий – Знаменка. Таким образом крестьяне требовали установить светофор на аварийно-опасном участке, где часто происходят ДТП, нередко с летальным исходом. К кардинальным дней – выйти на акцию протесте их побудила очередная трагедия, когда утром под колесами...
Политика
На сегодня, 19 октября, Национальный банк Украины (НБУ) установил такие курсы основных иностранных валют к гривне: 1 доллар США – 28,03 грн;1 евро – 32,25 грн;10 российских рублей – 4,26 грн. Таким образом, по сравнению со вчерашними значениями, курс доллара вырос на 12 копеек, преодолев психологическую отметку в 28 гривен. Согласно прогнозам экспертов, курс доллара может вырасти до 32 грн до конца года, передает segodnya.ua. Тем временем, курс евро вырос...
Общество
Небольшой поселок, на северо-востоке от Винницы, еще с 2015 года хочет стать частью нашего города. Здесь есть несколько заводов, небольшой массив многоэтажек и частного сектора. Деснянцы надеются, что после присоединения город поможет оживить поселок и решить их проблемы. После того, как Винница в 2015 году расширилась до окружной дороги на северо-востоке, Десну стало отделять от города несколько метров. И хотя поселок юридически не является частью Винницы...
Происшествия
В уголовном производстве о катастрофе самолета Су-27, которая произошла во время масштабных военных учений "Чистое небо-2018", опросили уже 40 свидетелей. Об этом сообщает пресс-служба военной прокуратуры Центрального региона Украины.  "В настоящее время опрошено более 40 свидетелей. Сейчас дело находится в производстве следователей следственного управления Главного управления Нацполиции в Винницкой области. Военные прокуроры осуществляют процессуальное ру...