Прийдуть з вудками під ОДА - у Зарванцях готують «рибалку» для чиновників

Створену громадою Зарванець зону відпочинку і відновлені два ставки підприємець відібрав на законних підставах. Люди шоковані таким «мудрим» законодавством, тому готуються пікетувати ОДА. Кажуть, прийдуть до чиновників з вудками.

Жителі Зарванець випадково дізналися, що скоро для них закриють доступ до двох ставків. Водні плеса за селом уже належать ТОВ «КРЕДО  АВТО».

- Не сумніваємося, що там буде нове «Березіно», - каже голова вуличного комітету Сергій Гачківський. – Звичайно, можна буде і купатися, і рибу ловити, тільки кому?  «Березіно» так само починалося. Забрали в оренду і створили базу відпочинку. Не для селян, бо в нас нема на це грошей. Можемо тільки згадувати, як колись там відпочивали і купалися. Те само буде і з ще двома ставками. Ми з 2009-го року просимо письмово й усно передати їх громаді. А кому насправді віддали?.. Ох, і дурять людей!

На джипах – на розвідку

24 червня згадане ТОВ «КРЕДО АВТО» перемогло на аукціоні і отримало право на оренду одразу двох зарванецьких ставків. Площа одного 3,5 га, другого – 1,6 га. За той, що більший, заплатили 14 тисяч гривень, за менший – 1225 гривень. Фірма орендувала ставки на десять років.

- Ми шість років оббиваємо пороги кабінетів у районній і обласній владі, щоб взяти ставки в оренду, - продовжує Сергій Гачківський. – Нас весь цей час водять за носа, а тепер пошили в дурні. Хіба так влада має поступати з людьми?

Громада встановила чергування, щоб зустріти нових хазяїв і запропонувати їм мирно порозумітися. Кажуть, чергують вдень і вночі. Чергові розповідають, що останнім часом почали з’являтися хлопці на джипах. Запитують не про ставки і не про рибу. Цікавляться, де тут можна шашлики посмажити. Але чомусь не роблять цього. Розвертають машини і повертаються туди, звідки приїхали. Такі візити тут фіксували вже декілька разів.

- Понад шість років утримуємо ставки і територію за кошти людей, - каже жителька села пані Марія. - Тому звернулися до керівництва області, бо це обласна адміністрація виставляє водні об’єкти на торги, щоб створили комісію і перевірили законність проведення аукціону. А головне – дали нарешті відповідь на питання, чому коли громада зверталася з пропозицією передати плеса в оренду, цього не зробили. Громаді – не можна, а бізнесмену – будь ласка.

Жителі села звернулися також до прокуратури, готують позов до суду, будуть звертатися до громадських організацій, що ведуть боротьбу з корупцією.

- Якщо не буде конкретної відповіді, тоді  візьмемо вудочки на плечі і підемо ловити рибу у Вінниці  під стінами ОДА, - каже один з мешканців села. – Тут за шість років затрачено немало наших грошей. Витрачали їх для своїх сільських людей,  не для підприємця з Вінниці.

Все робили за власні кошти – і смітник прибирали, і ставок рятували

- Колись тут було стихійне сміттєзвалище, - розповідає член квартального комітету Петро Марценюк. – А ставок так замулився і поріс очеретом, що глибина була корові по коліно. Громадою зібралися і вирішили вивезти сміття, зачистити територію і облаштувати місце для відпочинку. Бо іншого місця для купання тепер нема. І нам вдалося це зробити. Не за день, не за два, і навіть не за рік. Знаєте, скільки сміття вивезли? Більше двадцяти машин!

Починаючи з 2012-го року, відколи створили квартальний комітет, мешканці Зарванець доглядають водойму та облаштовують територію. І все це роблять за власні кошти. Хтось робить внесок особистою працею, хто не має можливості, платить гроші.

Свій орган самоорганізації населення назвали так, як називаються ставки «Семеновичі». Одне плесо це «Верхні Семеновичі», інше – «Нижні Семеновичі».

- Навіть розчистили і поглибили дно верхнього ставу, - продовжує Сергій Гачківський. – Після цього плесо стало більшим. Колись за документами верхній став мав площу дзеркала менше двох гектарів. Тепер – 3,5 гектара. Глибина у деяких місцях досягає трьох метрів. Щоб збільшити об’єм води, укріпили греблю. Підняли її на півтора метра. Так ми рятували ставок. Якби цього не зробили, на його місці залишилося б тільки болото.

Який ставок без риби! Кожен рік на внески громади купують мальок і зариблюють водойми. Водиться короп, карась, щука. Щоб зручніше ловити, спорудили містки, що ведуть від берега у воду. На березі встановили турніки, атракціон для дітей, гойдалку. Є тут альтанка, де можна сховатися від дощу. Навіть криницю викопали.

Людно було на березі водойми на свято Петра й Павла. Дорослі зібралися разом з дітьми. Кажуть, приходять сюди святкувати Івана Купала, разом відзначають інші дати. Водойма стала атрибутом села. Не уявляють, як можна залишитися без неї?

« Я казав: хлопці не спіть»

Сільський голова Василь Катілов у розмові з журналістом RIA повідомив, що він не знав про те, що дві зарванецькі водойми виставлені на аукціон. Тим більше йому не було відомо про дату проведення торгів.

- Ставки знаходяться за межами села, - пояснює Василь Катілов. – Ними розпоряджається районна влада, бо належать до державної власності. Так, громада вже багато років звертається з проханням надати дозвіл орендувати водойми. На їхню пропозицію, я, як сільський голова, від імені сільради теж писав листи в ОДА і районну владу. Знаю, що один з колишніх керівників району їм сказав: «Користуйтеся ставками. А з часом оформимо документи…»  Люди сподівалися, що так воно станеться. Тепер, коли запровадили аукціон, я їм казав, хлопці, не спіть, подавайте документи. Принаймні громада знала, що тепер право оренди на ставки можна набути тільки через аукціон».

- Нам  кажуть, що все має бути по закону, через аукціон, торги і т.д., - не приховує емоцій ще один житель села Олександр. – А чиновники діяли по закону, коли ставки можна було передати в оренду без аукціону? Тоді закон не вимагав цього. Вони затуляли вуха, щоб не чути нас, а тепер законом закриваються.

Коментар юриста

Іван Бездітний, адвокат:
-Закон «Про аукціон» передбачає  відміну проведення і результатів аукціону. Підставою для цього, зокрема, може бути  порушення встановленого порядку підготовки до проведення торгів. Цей порядок  визначає конкретні терміни  офіційного повідомлення у ЗМІ дати проведення аукціону - земельні торги проводяться не раніше 30 днів та не пізніше  90 днів після оприлюднення оголошення. Такі терміни встановлено у законі України № 5077- VI від 05.07.2012 року «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону (ст..137, п.6). Документ опубліковано у Відомостях Верховної Ради №28 за  2013 рік на сторінці 305).
У випадку з торгами по водному об’єкту за межами Зарванець терміни порушені: повідомлення про дату аукціону вміщено у газеті «Вінниччина» 27 травня 2015 року, а сам аукціон відбувся 24 червня 2015 року. Тобто не дотримано 30-денного терміну, який передбачає чинне законодавство. Таке порушення порядку підготовки та проведення аукціону перешкодило зацікавленій особі, маю на увазі представників громади Зарванець,  взяти участь в аукціоні. Це є підставою для оскарження результатів аукціону у судовому порядку. 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
27 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Винницу накрыл обильный снегопад, который и до сих пор не утихает. Город утром остановился в пробках и тягнучках, говорится в ТСН.16:45.  На двух трассах Стрый-Знаменка и Житомир - Могилев-Подольский решили ограничить движение крупногабаритного транспорта. На подъездах к Виннице утром в сугробах застряло четыре фуры. Водители возмущаются, мол, дороги утром вообще не чистили. Коммунальную технику журналисты увидели только в городе.  Из-за снегопада на автов...
Происшествия
Утром 23 января во селе Бабчинцы Черновецкого района загорелся жилой дом. Об этом информирует УГСЧС в Винницкой области.Районные спасатели на месте происшествия обнаружили мужчину без признаков жизни. Погибшим оказался 58-летний сын владельца домовладения.Сам пожар потушили за час. Предполагаемая причина возгорания - неосторожность при курении.
Общество
Сегодня в Виннице выпало большое количество снега вследствие чего дороги и улицы города оказались засыпаны снегом. Для предотвращения налипания и увеличение его количества на дорогах города в усиленном режиме работает коммунальная техника, которая убирает снег и посыпают дороги противогололеднойсмесью. Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2019/01/23/66929
Происшествия
Близ села Бохоники Винницкого района 13 января нашли труп неизвестного мужчины. Об этом говорится в сообщении ГУ ЧП области. Тело нашли возле базы отдыха Dream Park.За десять дней полиции не удалось установить личность покойника. Поэтому правоохранители просят граждан узнать вещи. Мужчина был одет в темно-синюю куртку, черную шапку, серые спортивные штаны.Приметы самого мужчины: на вид около 35 лет, рост 170 см, худощавого телосложения. Любую информацию о...
Происшествия
Сегодня, 23 января, в Виннице произошло дорожно-транспортное происшествие с участием трамвая и грузовика. Авария произошла около 13:30 неподалеку "Книжки". Грузовой автомобиль "Газ" протаранил трамвайный вагон. Транспортные средства не разминулись на перекрестке улиц Хмельницкое шоссе и Блока. В результате столкновения повреждена обшивка трамвая. Повреждения также получил и грузовой автомобиль. На данный момент информации о пострадавших нет. Движение трамв...
Общество
22 января состоялось общее собрание религиозной общины Рождества Пресвятой Богородицы в с. Микулинцы Литинского района.После длительного обсуждения ситуации в церковной жизни Украины община единогласно принял решение о выходе из подчинения УПЦ в единстве с Московским патриархатом и присоединения к Поместной Православной Церкви Украины. Напосним, что в Винницкой области за неделю до Поместной церкви Украины присоединилось 6 приходов.
Криминал
САП закрыла дело о возможном получении судьей Барского районного суда Винницкой области Владимира Хитрука взятки в сговоре с адвокатом.  Постановление о закрытии дела 1 ноября вынес прокурор САП. Дело закрыли в связи с неустановлением достаточных доказательств для признания виновности лица в суде и исчерпанием возможностей их получить. Судья подозревался в получении в августе 2018 года 20 тыс. гривен по предварительному сговору группой лиц с адвокатом. В н...
Происшествия
Дорожно-транспортное происшествие с участием «Renault Kangoo» и «Оpel Vectra» произошла 22 января в с. Марьяновка. В результате аварии пассажирка автомобиля «Оpel Vectra» получила телесные повреждения и попала в больницу.Авария произошла около 10.20 часа.Предварительно, 24-летний водитель автомобиля «Renault Kangoo» не справился с управлением, выехал на полосу встречного движения и допустил столкновение с автомобилем «Оpel Vectra». Вследствие ДТП 34-летняя...
Общество
Предприниматель из Винницы производит масло с довольно необычного сырья - здесь и косточки абрикосов, семяна укропа и петрушки, и даже косточки малины. Рассказывает, что для своей продукции выбирает лучшие семена, а готовое масло поставляет эко-магазинам.Руководит небольшим предприятием Игорь Мудрик, который за 10 лет своей работы смог расширить ассортимент продукции в более 20 видов. Для этого имеет немало семян, например: черный кунжут и обычный, чиа, ор...