Прийдуть з вудками під ОДА - у Зарванцях готують «рибалку» для чиновників

Створену громадою Зарванець зону відпочинку і відновлені два ставки підприємець відібрав на законних підставах. Люди шоковані таким «мудрим» законодавством, тому готуються пікетувати ОДА. Кажуть, прийдуть до чиновників з вудками.

Жителі Зарванець випадково дізналися, що скоро для них закриють доступ до двох ставків. Водні плеса за селом уже належать ТОВ «КРЕДО  АВТО».

- Не сумніваємося, що там буде нове «Березіно», - каже голова вуличного комітету Сергій Гачківський. – Звичайно, можна буде і купатися, і рибу ловити, тільки кому?  «Березіно» так само починалося. Забрали в оренду і створили базу відпочинку. Не для селян, бо в нас нема на це грошей. Можемо тільки згадувати, як колись там відпочивали і купалися. Те само буде і з ще двома ставками. Ми з 2009-го року просимо письмово й усно передати їх громаді. А кому насправді віддали?.. Ох, і дурять людей!

На джипах – на розвідку

24 червня згадане ТОВ «КРЕДО АВТО» перемогло на аукціоні і отримало право на оренду одразу двох зарванецьких ставків. Площа одного 3,5 га, другого – 1,6 га. За той, що більший, заплатили 14 тисяч гривень, за менший – 1225 гривень. Фірма орендувала ставки на десять років.

- Ми шість років оббиваємо пороги кабінетів у районній і обласній владі, щоб взяти ставки в оренду, - продовжує Сергій Гачківський. – Нас весь цей час водять за носа, а тепер пошили в дурні. Хіба так влада має поступати з людьми?

Громада встановила чергування, щоб зустріти нових хазяїв і запропонувати їм мирно порозумітися. Кажуть, чергують вдень і вночі. Чергові розповідають, що останнім часом почали з’являтися хлопці на джипах. Запитують не про ставки і не про рибу. Цікавляться, де тут можна шашлики посмажити. Але чомусь не роблять цього. Розвертають машини і повертаються туди, звідки приїхали. Такі візити тут фіксували вже декілька разів.

- Понад шість років утримуємо ставки і територію за кошти людей, - каже жителька села пані Марія. - Тому звернулися до керівництва області, бо це обласна адміністрація виставляє водні об’єкти на торги, щоб створили комісію і перевірили законність проведення аукціону. А головне – дали нарешті відповідь на питання, чому коли громада зверталася з пропозицією передати плеса в оренду, цього не зробили. Громаді – не можна, а бізнесмену – будь ласка.

Жителі села звернулися також до прокуратури, готують позов до суду, будуть звертатися до громадських організацій, що ведуть боротьбу з корупцією.

- Якщо не буде конкретної відповіді, тоді  візьмемо вудочки на плечі і підемо ловити рибу у Вінниці  під стінами ОДА, - каже один з мешканців села. – Тут за шість років затрачено немало наших грошей. Витрачали їх для своїх сільських людей,  не для підприємця з Вінниці.

Все робили за власні кошти – і смітник прибирали, і ставок рятували

- Колись тут було стихійне сміттєзвалище, - розповідає член квартального комітету Петро Марценюк. – А ставок так замулився і поріс очеретом, що глибина була корові по коліно. Громадою зібралися і вирішили вивезти сміття, зачистити територію і облаштувати місце для відпочинку. Бо іншого місця для купання тепер нема. І нам вдалося це зробити. Не за день, не за два, і навіть не за рік. Знаєте, скільки сміття вивезли? Більше двадцяти машин!

Починаючи з 2012-го року, відколи створили квартальний комітет, мешканці Зарванець доглядають водойму та облаштовують територію. І все це роблять за власні кошти. Хтось робить внесок особистою працею, хто не має можливості, платить гроші.

Свій орган самоорганізації населення назвали так, як називаються ставки «Семеновичі». Одне плесо це «Верхні Семеновичі», інше – «Нижні Семеновичі».

- Навіть розчистили і поглибили дно верхнього ставу, - продовжує Сергій Гачківський. – Після цього плесо стало більшим. Колись за документами верхній став мав площу дзеркала менше двох гектарів. Тепер – 3,5 гектара. Глибина у деяких місцях досягає трьох метрів. Щоб збільшити об’єм води, укріпили греблю. Підняли її на півтора метра. Так ми рятували ставок. Якби цього не зробили, на його місці залишилося б тільки болото.

Який ставок без риби! Кожен рік на внески громади купують мальок і зариблюють водойми. Водиться короп, карась, щука. Щоб зручніше ловити, спорудили містки, що ведуть від берега у воду. На березі встановили турніки, атракціон для дітей, гойдалку. Є тут альтанка, де можна сховатися від дощу. Навіть криницю викопали.

Людно було на березі водойми на свято Петра й Павла. Дорослі зібралися разом з дітьми. Кажуть, приходять сюди святкувати Івана Купала, разом відзначають інші дати. Водойма стала атрибутом села. Не уявляють, як можна залишитися без неї?

« Я казав: хлопці не спіть»

Сільський голова Василь Катілов у розмові з журналістом RIA повідомив, що він не знав про те, що дві зарванецькі водойми виставлені на аукціон. Тим більше йому не було відомо про дату проведення торгів.

- Ставки знаходяться за межами села, - пояснює Василь Катілов. – Ними розпоряджається районна влада, бо належать до державної власності. Так, громада вже багато років звертається з проханням надати дозвіл орендувати водойми. На їхню пропозицію, я, як сільський голова, від імені сільради теж писав листи в ОДА і районну владу. Знаю, що один з колишніх керівників району їм сказав: «Користуйтеся ставками. А з часом оформимо документи…»  Люди сподівалися, що так воно станеться. Тепер, коли запровадили аукціон, я їм казав, хлопці, не спіть, подавайте документи. Принаймні громада знала, що тепер право оренди на ставки можна набути тільки через аукціон».

- Нам  кажуть, що все має бути по закону, через аукціон, торги і т.д., - не приховує емоцій ще один житель села Олександр. – А чиновники діяли по закону, коли ставки можна було передати в оренду без аукціону? Тоді закон не вимагав цього. Вони затуляли вуха, щоб не чути нас, а тепер законом закриваються.

Коментар юриста

Іван Бездітний, адвокат:
-Закон «Про аукціон» передбачає  відміну проведення і результатів аукціону. Підставою для цього, зокрема, може бути  порушення встановленого порядку підготовки до проведення торгів. Цей порядок  визначає конкретні терміни  офіційного повідомлення у ЗМІ дати проведення аукціону - земельні торги проводяться не раніше 30 днів та не пізніше  90 днів після оприлюднення оголошення. Такі терміни встановлено у законі України № 5077- VI від 05.07.2012 року «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону (ст..137, п.6). Документ опубліковано у Відомостях Верховної Ради №28 за  2013 рік на сторінці 305).
У випадку з торгами по водному об’єкту за межами Зарванець терміни порушені: повідомлення про дату аукціону вміщено у газеті «Вінниччина» 27 травня 2015 року, а сам аукціон відбувся 24 червня 2015 року. Тобто не дотримано 30-денного терміну, який передбачає чинне законодавство. Таке порушення порядку підготовки та проведення аукціону перешкодило зацікавленій особі, маю на увазі представників громади Зарванець,  взяти участь в аукціоні. Це є підставою для оскарження результатів аукціону у судовому порядку. 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Винницкий городской суд оштрафовал 21-летнего мужчину, который под действием наркотиков надругался над могилой умершей женщины. Как информирует портал «Судебная власть Украины», юноша, находясь «под кайфом» пришел на кладбище и разрыв яму на месте захоронения.Отмечается, что допрошенный в судебном заседании обвиняемый свою вину в совершении преступления признал и чистосердечно раскаялся. Он пояснил суду, что разрыв могилу умершей, не осознавая своих действ...
Общество
В Виннице завершают работу над созданием нового мурала под названием "Семейные ценности". Изображение украсило здание на улице Соборной, 53. Эскиз мурала разработала винницкая художница Мария Дитинюк в рамках проекта «VIN-ART-CITY».На рисунке изображена молодая семейная пара с крыльями. Их тела образуют своеобразный ствол цветущей яблони, расположенной на фоне карты Украины. Работа символизирует семейную идиллию.Как рассказал редакции сайта Vinbazar.com ку...
Происшествия
В Винницкой области прокуратура наложит арест на комплекс зданий Тростянецкого спиртового завода за то, что предприятие загрязняет воздух. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры области.  На территории госпредприятия находится имущество и оборудование для изготовления продукции. Вследствие его эксплуатации выделяются жидкие промышленные отходы на полях фильтрации.  "Учитывая тот факт, что судом отказано в удовлетворении ходатайства об аресте государстве...
Общество
29 августа в Лесопарке будут проходить детские "Безумные гонки". Участниками соревнований могут стать дети в возрасте от 3 до 12 лет.Об этом сообщают организаторы мероприятия.Дети будут соревноваться на скорость на самокатах, беговелах и велосипедах. Участников заблаговременно распределят по категориям:велосипед 3-4 года;беговел 3-4 года;самокат 3-5 летвелосипед 5-6 летвелосипед 7-9 летвелосипед 10-12 лет.Детские гонки начнутся 29 августа в 15:00 возле дет...
Общество
Винничанин Олег Ковальчук в своей петиции в городской совет просит установить кондиционеры в общественном транспорте.К концу сбора подписей осталось 13 дней. На 22 августа петицию подписали 1й человек из 350 необходимых.
Общество
22 августа в Виннице почтили память сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей. На митинг-реквием пришли родные, друзья, коллеги погибших, представители власти и общественности. За годы независимости Украины погибло 22 винницких милиционера.Об этом сообщают в отделе коммуникации полиции Винницкой области.У Памятника погибшим правоохранителям в Центральном парке состоялось возложение цветов.Руководство полиции, предст...
Общество
В Виннице на улице Киевской обновляют Центральный автовокзал. Достаточно долгое время автовокзал был в запущенном внешнем виде. Поэтому было принято решение о его обновления. Здесь заменили окна установив новые стеклопакеты, которые значительно украсили здание. Также здесь устанавливают декоративные панели на фасаде автовокзала и обновляют крышу. Кроме этого ведутся ремонтные работы самих помещений автовокзала. Там обновляют зал ожидания и кассовые зоны. С...
Происшествия
В Винницкой области взорвали трубу Гайсинского молокозавода. В Управлении Гоструда в Винницкой области рассказали, в Гайсине взорвали кирпичную дымовую трубу на территории молокозавода – конструкция устарела и ее нужно было утилизировать. На фотографии видно, как башня разрушается и падает, создав облака пыли. «Обрушению подлежала кирпичная конструкция дымохода высотой 26 метров круглой формы внешним диаметром у основания 3,2 метра, которая находилась на т...
Общество
На Винниччине, Ильинецкая городская объединенная община изобрела новый способ заманить туристов. Краеведы города утверждают, что более 400 миллионов лет назад на границе нынешних Липовецкого и Ильинецкого районов упал метеорит  диаметром примерно 300 метров, в результате чего образовался кратер диаметром 7 километров. Место падения метеорита обрастает легендами. Специалисты утверждают, от трения метеорит приобрел температуры плавления и после столкновения...
Новости по теме
Услышал «голоса»: на Винниччине юноша «под кайфом» руками разрыл могилу
В Виннице на центральной улице завершают мурал "Семейные ценности" (Фото)
В винницком Лесопарке состоятся "Безумные гонки" для детей
Винничане просят установить кондиционеры в общественном транспорте
В Виннице почтили память погибших правоохранителей (Фото)
Как в Виннице ремонтируют Центральный автовокзал (фото)
Вперед за алмазами: в Виннице туристам сделали заманчивое предложение
На Винниччине задержали браконьера, который выловил более 400 раков (Фото)
В Виннице на переходе, где недавно насмерть сбили женщину, установили островки безопасности (фото)
Винница без воды: в водоканале объяснили причины отключения (Фото)