Роздільні баки є, розділеного сміття не має

Нещодавно біля частини багатоповерхівок міста встановили нові – роздільні сміттєві баки. Такі баки мають два кольори: один синій з коричневою наліпкою – призначений для волого сміття, туди дозволено викидати органічні відходи, рештки їжі та засоби гігієни. В інший – сірий бак із жовтою наліпкою, можна викинути скло, папір, пластик, пет-пляшки та метал. Нагадаємо, що попередньо у Вінниці проходило соціологічне опитування, за результатами якого більше 85% вінничан згодні сортувати сміття.

Журналісти «20хвилин» перевірили чи правильно сортують і викидають сміття вінничани. На вулиці Блока 22 стоять два роздільні баки. Вони тут самотні і нічим не захищені. Обоє сірі, але з наліпками, на яких написано, що і куди викидати.

В баку для вологих відходів можна знайти залишки їжі, поліетиленові пакети та кілька пластикових пляшок. У баку із сухими відходами лежать пакети, коробки, пластикові пляшки та папір.

На вулиці Писарева будинки 7, 3, і 14 мають свою сміттєву площадку.  Знаходиться вона неподалік від входу в під’їзди будинків, поруч із дитячим майданчиком, від якого не відгороджена. 

На площадці стоять чотири баки для вологих відходів та два для сухих. А ще тут літає багато голубів, які шукають поживи. У баках із вологими відходами можна знайти пластик, поліетилен, рештки їжі, сухе листя та навіть папір.

Звернули увагу, що у баках багато сухого листя, запитали у прибиральниці:

– Я сама не знаю куди його викидати, тому сюди кидаю.

Навіть прибиральники не знають куди дівати прибране листя, тому враховуючи, що воно сухе, за логікою, – викидають його у бак для сухих відходів. Хоча на обох баках написано, що викидати листя туди заборонено.  

– Листя у нас вивозять окремо, його збирають сміттєвози і відвозять. Його треба викидати у контейнери для вологих відходів, – каже директор комунального унітарного підприємства «ЕкоВін» Володимир Чорновол.

На вулиці Пирогова будинки 87, 73 та 73а теж мають власну сміттєву площадку. Вона розташовано по дорозі до будинків. Для трьох будинків  тут стоять п’ять баків для вологого сміття та два для сухого.

У баках для сухих відходів можна побачити пластик, коробки, поліетилен. А на одному із баків навіть висять штани, до речі, у хорошому стані.  У баках для вологих відходів бачимо пластикові та скляні пляшки, поліетилен, залишки від їжі, сухе листя , траву та навіть дерево.

На Ленінському районі, вулиці Келецькій 104 є площадка для сміття, куди скидають відходи й сусідні будинки. Знаходиться вона за будинками. На площадці є наліпка із проханням розділяти сміття. Тут розташовано 7 баків для вологого сміття та три для сухого. У баку для сухого сміття лежить скло, пластик, поліетилен та листя. У баку для вологого сміття можна знайти пластикові пляшки, залишки їжі, коробки, лоточки, а де-не-де, висить одяг. А дерево тут лежить окремо під стінкою огорожі площадки. Жителі кажуть, що його комунальники повинні забирати  першу чергу.

– Вивезення деревина та ремонтних відходів – це окрема послуга.  І замовити її можна у нас або в ЖЕКу, – розповідає Володимир Чорновол.

На вулиці Порика 43 для сміття теж виокремили площадку.  Тут комунальники теж повісили плакат-заклик розділяти відходи. Площадка добре відгороджена від решти двору.  На площадці стоїть чотири баки для сухого сміття та сім для вологого. Усі баки сірого кольору, але з різними наліпками. Іноді тут можна зустріти людей без роботи та постійного місця проживання, вони зазвичай щось шукають: «Сміття тут не сортирують. Я постійно дивлюсь в ящики, бо шукаю пляшки, потім їх здаю. То бачу, що не розділяють сміття».

Але коли ми перевірили вміст баків, то переконалися у протилежному. 

У цьому дворі сміття таки сортують. У баках із вологими відходами лежать пакети із сміттям та де-не-де видно залишки їжі. А в баках для вологих відходів лежить поліетилен, папір та пластик.

А от на вулиці Хмельницьке шосе, будинкам 3, 4 та 8 пощастило менше, вони мають звичайні сміттєві баки. Але жителі переконують, що готові розділяти сміття та з нетерпінням чекають на нові – роздільні сміттєві баки.

– В нас є баки і все викидаємо в одну кучу. Я б із задоволенням викидала сміття роздільно, це дуже зручно: щось піде для удобрення, а щось спалиться. Хоча в мене вологого сміття фактично й немає. В мене живуть коти, то я харчові відходи для них перемелюю та варю. А ще на балконі у мене є рослини, то для них залишки перекручую і туди закопую. Удобрюю так, – каже пані Наталія.

А житель 4 будинку – Сергій, каже , що він разом з дружиною вже давно збирають сміття окремо і проблем із сортуванням не виникає. Але нові баки таки потрібні.

– Ми все окремо збираємо. Вологі відходи у поліетилені кладемо. Скло окремо виносимо, кладемо біля баків. Тут збирають люди, які потім його здають. А для макулатури вдома взагалі окремий ящик, поті я його вивожу і здаю. А все інше скидаємо в пакетиках скидаємо і у баки, – каже Сергій.

Нагадаємо, що на кінець осені роздільні баки для сміття обіцяють встановити на Лівобережній частині міста.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов