Роздільні баки є, розділеного сміття не має

Нещодавно біля частини багатоповерхівок міста встановили нові – роздільні сміттєві баки. Такі баки мають два кольори: один синій з коричневою наліпкою – призначений для волого сміття, туди дозволено викидати органічні відходи, рештки їжі та засоби гігієни. В інший – сірий бак із жовтою наліпкою, можна викинути скло, папір, пластик, пет-пляшки та метал. Нагадаємо, що попередньо у Вінниці проходило соціологічне опитування, за результатами якого більше 85% вінничан згодні сортувати сміття.

Журналісти «20хвилин» перевірили чи правильно сортують і викидають сміття вінничани. На вулиці Блока 22 стоять два роздільні баки. Вони тут самотні і нічим не захищені. Обоє сірі, але з наліпками, на яких написано, що і куди викидати.

В баку для вологих відходів можна знайти залишки їжі, поліетиленові пакети та кілька пластикових пляшок. У баку із сухими відходами лежать пакети, коробки, пластикові пляшки та папір.

На вулиці Писарева будинки 7, 3, і 14 мають свою сміттєву площадку.  Знаходиться вона неподалік від входу в під’їзди будинків, поруч із дитячим майданчиком, від якого не відгороджена. 

На площадці стоять чотири баки для вологих відходів та два для сухих. А ще тут літає багато голубів, які шукають поживи. У баках із вологими відходами можна знайти пластик, поліетилен, рештки їжі, сухе листя та навіть папір.

Звернули увагу, що у баках багато сухого листя, запитали у прибиральниці:

– Я сама не знаю куди його викидати, тому сюди кидаю.

Навіть прибиральники не знають куди дівати прибране листя, тому враховуючи, що воно сухе, за логікою, – викидають його у бак для сухих відходів. Хоча на обох баках написано, що викидати листя туди заборонено.  

– Листя у нас вивозять окремо, його збирають сміттєвози і відвозять. Його треба викидати у контейнери для вологих відходів, – каже директор комунального унітарного підприємства «ЕкоВін» Володимир Чорновол.

На вулиці Пирогова будинки 87, 73 та 73а теж мають власну сміттєву площадку. Вона розташовано по дорозі до будинків. Для трьох будинків  тут стоять п’ять баків для вологого сміття та два для сухого.

У баках для сухих відходів можна побачити пластик, коробки, поліетилен. А на одному із баків навіть висять штани, до речі, у хорошому стані.  У баках для вологих відходів бачимо пластикові та скляні пляшки, поліетилен, залишки від їжі, сухе листя , траву та навіть дерево.

На Ленінському районі, вулиці Келецькій 104 є площадка для сміття, куди скидають відходи й сусідні будинки. Знаходиться вона за будинками. На площадці є наліпка із проханням розділяти сміття. Тут розташовано 7 баків для вологого сміття та три для сухого. У баку для сухого сміття лежить скло, пластик, поліетилен та листя. У баку для вологого сміття можна знайти пластикові пляшки, залишки їжі, коробки, лоточки, а де-не-де, висить одяг. А дерево тут лежить окремо під стінкою огорожі площадки. Жителі кажуть, що його комунальники повинні забирати  першу чергу.

– Вивезення деревина та ремонтних відходів – це окрема послуга.  І замовити її можна у нас або в ЖЕКу, – розповідає Володимир Чорновол.

На вулиці Порика 43 для сміття теж виокремили площадку.  Тут комунальники теж повісили плакат-заклик розділяти відходи. Площадка добре відгороджена від решти двору.  На площадці стоїть чотири баки для сухого сміття та сім для вологого. Усі баки сірого кольору, але з різними наліпками. Іноді тут можна зустріти людей без роботи та постійного місця проживання, вони зазвичай щось шукають: «Сміття тут не сортирують. Я постійно дивлюсь в ящики, бо шукаю пляшки, потім їх здаю. То бачу, що не розділяють сміття».

Але коли ми перевірили вміст баків, то переконалися у протилежному. 

У цьому дворі сміття таки сортують. У баках із вологими відходами лежать пакети із сміттям та де-не-де видно залишки їжі. А в баках для вологих відходів лежить поліетилен, папір та пластик.

А от на вулиці Хмельницьке шосе, будинкам 3, 4 та 8 пощастило менше, вони мають звичайні сміттєві баки. Але жителі переконують, що готові розділяти сміття та з нетерпінням чекають на нові – роздільні сміттєві баки.

– В нас є баки і все викидаємо в одну кучу. Я б із задоволенням викидала сміття роздільно, це дуже зручно: щось піде для удобрення, а щось спалиться. Хоча в мене вологого сміття фактично й немає. В мене живуть коти, то я харчові відходи для них перемелюю та варю. А ще на балконі у мене є рослини, то для них залишки перекручую і туди закопую. Удобрюю так, – каже пані Наталія.

А житель 4 будинку – Сергій, каже , що він разом з дружиною вже давно збирають сміття окремо і проблем із сортуванням не виникає. Але нові баки таки потрібні.

– Ми все окремо збираємо. Вологі відходи у поліетилені кладемо. Скло окремо виносимо, кладемо біля баків. Тут збирають люди, які потім його здають. А для макулатури вдома взагалі окремий ящик, поті я його вивожу і здаю. А все інше скидаємо в пакетиках скидаємо і у баки, – каже Сергій.

Нагадаємо, що на кінець осені роздільні баки для сміття обіцяють встановити на Лівобережній частині міста.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
26 сентября в Виннице состоится открытие 86-го сезона Академического музыкально-драматического театра им. Садовского. Он начнется премьерой трагедии Уильяма Шекспира "Гамлет".Спектакль «Гамлет, принц датский» будет представлена ​​в постановке режиссера Тараса Мазура по переводу Юрия Андруховича.Сейчас в театре идут репетиции спектакля, шьют костюмы, декорации изготавливаются под руководством художника-постановщика Анны Духовичный. Пластические этюды разраб...
Криминал
Винницкий городской суд принял обвинительный приговор в отношении мужчины, который, вместе с сообщником, представившись работниками полиции, заставили потерпевшего сесть в их авто, где, нанесли ему телесные повреждения. Угрожая оружием, они завладели денежными средствами и имуществом на сумму около 5,5 тыс. грн. Об этом сообщили в прокуратуре Винницкой области. Так, в ходе досудебного расследования и судебного разбирательства, ранее судимый обвиняемый вину...
Общество
Ко Дню города в Виннице может появиться еще один новый троллейбус собственного производства. Сейчас на предприятии «Винницкая транспортная компания» продолжаются подготовительные работы.Как сообщил начальник предприятия Михаил Луценко, до конца этой недели планируют получить кузов и комплектующие к нему. Стоимость одного кузова составляет почти 3 миллиона гривен, а общая стоимость трех кузовов и комплектующих - 8,6 миллиона гривен. Договор на поставку закл...
Общество
В Виннице создали онлайн-платформу для всех желающих, которые смогут помочь одиноким и малообеспеченным лицам и старикам деньгами, одеждой, лекарствами или продуктами питания. Она заработала еще в конце 2018 года, основал его предприниматель Андриан Данилюк, сообщает радио "Город над Бугом". На ресурсе указана информация о тех, кто нуждается в помощи, сумма средств, которую нужно собрать для каждого человека. "Сайт - это обмен между теми, кто может оказать...
Криминал
В Винницкой области, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения преступления. Так называемые “шутки”, о заминировании магазина 21-летний парень может попасть за решетку. Как сообщают в Немировской прокуратуре, что на Винниччине, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения престу...
Общество
В течение января-июля текущего года Главным управлением ГФС в Винницкой области обеспечено поступление в сводный бюджет налогов, сборов и других платежей в сумме 8 млрд. 705,3 млн. гривен. Прогнозируемые показатели, при этом, выполнено на 104,1 процента. Против аналогичного периода прошлого года платежи в бюджеты всех уровней выросли на более чем 1,5 миллиарда гривен. В частности, госказна стала богаче на более 718,9 млн. гривен, местные бюджеты – на 802,9...
Происшествия
В Винницкой области браконьеры в заказнике «Згарский» охотятся на животных на вертолете, расстреливая их с воздуха. Сейчас инцидент взят под контроль главой ОГА Валерием Коровием, а также полицией и экологами. «3 августа примерно в 13 часов черный импортный вертолет появился над озером Петрик в Литинском районе. Пролетел на низкой высоте над домами, островом, базой отдыха и завис на несколько минут в вершине пруда над камышом. Затем полетел к Верхнему Мику...
Происшествия
Барским отделением полиции ГУНП в Винницкой области по подозрению в совершении имущественных преступлений разыскивается Мельниченко Владимир Викторович, 27.09.1963 г.р., житель с. Чемерисы-Барские Барского района Винницкой области.Приметы: рост 175-180 см, худощавого телосложения, волосы темного цвета, глаза темные. Граждане, которые владеют какой-либо информацией, которая поможет установить личность разыскиваемого, могут сообщить в полицию по телефонам (0...
Общество
Сегодня, 16 августа, работники ювенальной полиции разыскали в Виннице двух малолетних детей 9 и 11 лет, которые ушли из дома. Через позднее время, брат и сестра решили заночевать на вокзале.Об этом сообщили в Национальной полиции Винницкой области.15 августа около 20.30 часов в полицию с заявлением об исчезновении своих малолетних детей обратился винничанин. Мужчина сообщил, что 14 августа его дочь и сын не вернулись домой с прогулки. Мобильных телефонов д...
Новости по теме
Еще один троллейбус винницкого производства создадут ко Дню города
В Виннице создали онлайн-платформу для сбора денег пенсионерам
На Винниччине платежи в бюджеты за 7 месяцев подобрались к 9 миллиардам
В Виннице двое детей ушли из дома и ночевали на вокзале
В Виннице продолжается капитальный ремонт Немировской транспортной развязки
Завтра в Виннице восстановят движение трамваев по Хмельницком шоссе
В Вороновице под Винницей запретили передвижение по поселку фур массой более 24 тонн
Винничане просят установить светофор на Соборной возле второй школы
В Виннице Муниципальная стража проводит рейды на реке Южный Буг (фото)
Дорогу и переходы на въезде в Винницу сделали безопасными для пешеходов (фото)