На Вінниччині знаходиться один з найстаріших кратерів на Землі

Одна з найстаріших астроблем (давніх структур на поверхні Землі, що утворилися внаслідок падіння космічних об'єктів) – Іллінецька, знаходиться вона у Вінницькій області, її вік сягає 400 мільйонів років. Виникла вона внаслідок грандіозної події планетарного масштабу – зіткнення нашої планети з кометою чи астероїдом. У результаті досліджень було доведено, що Іллінецький кратер має космічне походження.     

У гірських породах Іллінецького кратера виявлено підвищений, порівняно з земним, вміст нікелю, іридію, кобальту в співвідношеннях, характерних для порід, забруднених метеоритною речовиною. І це дало змогу однозначно й остаточно ідентифікувати цю геологічну структуру як типовий метеоритний кратер.    
У Вінниці відбулося три міжнародні конференції «КАММАК – Комети, астероїди, метеори, метеорити, астроблеми, кратери», присвячені проблемі взаємодії малих тіл Сонячної системи з планетами і утворенню ударно-вибухових геоструктур. Вінницю обрали місцем для конференцій саме у зв’язку з тим, що поблизу розташована найдавніша в Україні Іллінецька астроблема. Зазначимо, що дана пам’ятка входить до семи природних чудес України. 
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов