«Правий сектор» Вінниччини: зірковий час чи фіаско

«Мукачевські» події нагадали вінничанам про існування у місті «Правого сектору». З часу «відтворення» або «обнуління» організації, кілька згадок у ЗМІ стосувалися переважно втручання у господарські конфлікти. На тлі відкритого протистояння між ПС і державними інституціями, вінницькі «правосеки» отримали чудову нагоду заявити про себе як про потужну політичну спільноту, або ж провалити екзамен та залишитися «за кадром»…

Стояння на Парижі, як прояв миру

Перший млинець іноді не виходить. На недільну акцію місцеві «правосеки» вийшли без лідера. Очільник партосередку, начебто, перебував у відрядженні, тому хоча його побратими й планували пікетування «парадного» фасаду УМВС області, але їм забракло «штиків». На площі Небесної сотні зібралося не більше десятка хлопців із символікою ПС. Але протестний настрій «правосеків» підтримали люди похилого віку, знані у Вінниці, як «бабці Малиновського».

Саме завдяки досвідченому у проведенні мітингів та завзятому колективу ярих критиків будь-якої влади, тоді відбувся досить курйозний захід. Начебто акцію планували у «Правому секторі», а ініціативу перехопили «ветерани праці та протесту». Щодо представників ПС, то здавалося, що вони присутні на мітингу наче масовка…

Окрім постійних ораторів, спічі яких місяцями залишаються незмінні, вразила лише промова колишнього заступника міського голови та правоохоронці, а нині власника кав'ярні Василя Жорноклея. Він нагадав, що контрабанда існує і на Вінниччині, а прикордонні райони давно стали «окремими республіками», оскільки живуть з нелегального перетину товарів. Спочатку здавалося, що от-от Жорноклей запропонує «Правому сектору» свої послуги, як представника. Адже він – людина обізнана. Але підприємець пропозицію не сформулював, а хлопці з червоно-чорними прапорами, натяків не зрозуміли.

Однак, як тільки завзяті «опозиціонерки» залишили площу, прихильники Дмитра Яроша визначилися з метою. Вони заявили про безстрокову мирну акцію. Молоді хлопці з дівчатами начебто визначилися з майбутнім та опанували територію. Але вже за кілька годин вони знову стали поштовхом до чергового мітингу. Цього разу його спікером став близький до обласної влади активіст Анатолій Банах, який називає себе очільником громадського люстраційного комітету.

Наступного дня – у понеділок – місцевий ПС знову опинився у вирі протесаного мітингу «бабусь». Якщо бути відвертим, оратори зібрань людей похилого віку рідко згадували про «мукачевські» події, навіть присутній на заході Василь Жорноклей залишився осторонь центрової теми. Тобто, кожний вирішував власні питання. Представники «Правого сектору» мовчки тримали прапори, прихильники літніх людей висловили підтримку «прапороносцям», але переважно критикували «олігархів». Навіть виступ речника ПС Дмитра Стовбуна перед журналістами не вніс у краплі ясності у питанні цілі «стояння на Парижі». Зрозуміло було лише те, що «Правий сектор» у знак підтримки закарпатських побратимів проводитиме мирні акції протесту.

«Ніхто нас не купив і не купить»  

Навіть на установчих зборах організації присутніх «правосеків» було істотно більше, ніж на акції протесту. Малочисельність «протестантів» фактично позбавила місцевий ПС цікавості преси, громадськості та влади. Мабуть, це здалося образливо. Позачергову сесію у вівторок 14 липня відвідали три представника «Правого сектору», і один із них «під закриття» вирішив нагадати про себе у досить неординарний спосіб.

«Ми змусимо вас працювати. Я прийшов, щоб нагадати про це… Мене звуть Віктор Швець, 8-ий батальйон. Я постараюсь добирати слова. Хочу нагадати вам, що ми будемо слідкувати за вами, за вашою роботою. І будемо змушувати працювати», - кричав представник «Правого сектору» з балкону, коли депутати вже залишали сесійну залу.

Було відчутно, що людину, недосвідчену у політиці навіть місцевого розливу, образило ставлення до акції, як заказухи.

«Ніхто нас не купив і не купить. І не треба нас під Малиновського чи ще під когось підставляти. Ви нас не знищите. Якщо хочете, можете почати з мене… Це УНСО ви тримаєте, а ми не такі», - кричав «правосек».

Оскільки чоловік відчув, що обранці не зважають на його слова, він продовжив промову в коридорі, де ще затрималися кілька депутатів. Депутатів він звинувачував в бездыяльносты, хоча не пояснив, що саме не сподобалося йому на сесії. Його заспокоїли, а потім потихеньку вивели на вулицю. Всі розуміли, що десь на рівні підсвідомості, він мав рацію щодо власного бажання необхідності зрушень в кращій бік, але якось занадто узагальнив думки. Що чоловік хотів виразити образами в сторону депутатів, залишилося загадкою. Мабуть, перебуваючи на мітингу з бабцями боєць близько до серця сприйняв почуте, повірив, що лише бабці-«опозиціонерки» бажають змін, а решта їх гребують.

Трохи згодом пояснив, що намагався донести В. Швець керівник ПС області Ігор Гемба. За його словами, «Віктор звернувся до депутатів, щоб вони знали, що (відтепер, - прим. авт.) ми будемо їх контролювати, що не дозволимо дерибанити бюджет». Інші «звинувачення» начебто стосувалися центральних органів влади, але не всі ж розрізняють, кого «звинувачувати», тому кажуть тим депутатів, яких зустріли.

Зважаючи на такий підхід, здається, що В. Швець правий. З такими гаслами куплять не їх, а тих, хто закидає потрібні меседжи. Принаймні, як політичну силу в регіоні.

Таврування Строєнцями

Щоб не здавалося, що сьогоднішні «правосеки» не обізнані у місцевій «калумуті», колишній очільник ПС Вінниччини, а нині керівник крайової організації УНА-УНСО Сергій Чумак «відповів» на «звинувачення», що пролунали з балкону облради. На своїй сторінці в Facebook він пригадав колишнім однопартіцям (посварилися вони ще влітку, що призвело до розриву – спочатку Чумак відсторонив їх від ПС, а згодом вони повернулися і залишили його поза партією) втручання в конфлікт у селі Строїнці Тиврівського району на боці колишнього регіоналу А. Слободянюка.

«Слободянюк, як діючий депутат районної ради, разом зі своїми 12 колегами по Партії Регіонів, і сьогодні є стовпом здійснення народовладдя в Тиврівському районі. А ми знаємо, що бувших регіоналів, як і КДБістів не буває. А отже можемо стверджувати, що в Строїнцях розгорнувся не просто корпоративний конфлікт, і йде боротьба за інтереси трударів – ні, трударів в черговий раз використовують для забезпечення збереження економічної основи діяльності Партії Регіонів у Тиврівському районі Вінницької області напередодні чергових виборів до органів місцевого самоврядування. Цей факт чомусь проігнорували Правий сектор та місцева самооборона, які відверто стали на сторону регіоналів, та намагаються їм допомагати в здійсненні реваншу.

Нам очевидно, що ця, на перший погляд, дивна компанія з регіоналів, Правого сектору та самооборони, на перший план ставить саме дестабілізацію ситуації в краї через підбурювання людей до бунту, в тому числі поширенням неправдивої інформації в тих же Строїнцях про те, що вони залишаться без роботи», - написав С. Чумак ще на початку червня, а тепер пригадав заново.

Конфлікт між Чумаком, тобто УНСО, і сьогоднішнім місцевим осередком «Правого сектору» має як суто особисті передумови, так і локальні конфронтації, на кшталт «розборок» в Строєнцях. Цього не скрити. Але чи є місцевий ПС тією силою, яку прислуховуються, яку підтримають, якій довіряють у площині політичної мети? Звісно події у Мукачевому надали поштовх вінницьким «правосекам», щоб в черговий раз заявити про себе і нагадати, що саме організація вважає помилками влади. Ще є час. Можливо, окрім незрозумілих гасел про неробство, вони деталізують власні претензії та запропонують кращі ідеї. Це означатиме,що настав зірковий час ПС. Інакше «стояння на Парижі» перетвориться в хронічну масовку, а «Правий сектор» ототожнюватимуть лише, як силу для «розбором» в Строєнцях. Час покаже…

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
41 просмотр в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В августе на ночном небе пройдет Малый парад планет, когда по одну сторону Солнца окажутся несколько планет. ЯВЛЕНИЕ. Астрономы уточняют, что планеты не выстроятся в одну линию в один день, но с каждой из них до конца августа сблизится Луна. ГДЕ СМОТРЕТЬ. Наблюдать за парадом планет можно будет из любой точки страны, однако лучший вид откроется на юге Украины. Увидеть сближение Луны с планетами украинцы смогут через час после захода Солнца при ясной погоде...
Происшествия
Сегодня в Виннице в 15:20 в микрорайоне Академический велосипедист на большой скорости въехал в автомобиль. На кадрах видео заметно, как велосипедист резко выскочил на проезжую часть, где в это время двигался легковой автомобиль. На месте ДТП работает патруль полиции и скорой помощи. Об этом сообщает сообщество Дорожный Контроль на своей странице в фейсбуке.
Криминал
На горячем 17 августа был задержан сотрудник ГУ «Могилев-Подольская исправительная колония № 114», который взял 3000 гривен, чтобы передать пакет осужденному. Служащему сообщено о подозрении. Места лишения свободы побуждают к нарушениям их работников. При официально небольших доходах у сотрудников есть соблазн подзаработать на передачах. Обычно, именно так в колонию попадают мобильные телефоны, sim-карты и наркотики. Как отмечают в пресс-службе прокуратуры...
Общество
В рамках всеукраинской акции «Чистые реки» в Виннице собрали 114 мешков мусора. Весь хлам неответственные люди сбрасывают в Южный Буг и на его берега, а волонтерам приходится за ними убирать. В очистке реки приняли участие молодежь и люди старшего поколения. Приходили целыми семьями. Плавали на катамаранах, SUP-серфах и лодках вылавливая мусор из воды.Подробности - в видео сайта ВинницаОК:
Происшествия
Около 15:00 часов 19 августа в Казятинском районе произошло смертельное происшествие на железной дороге. Как сообщает ГУ ЧП в Винницкой области, на железнодорожном перегоне Николаевка-Кордышевка люди обнаружили без сознания, с травмами ног 18-летнего парня. Выяснилось, что он живет в соседней с.Йосипивцы. Юноша получил слишком сложные травмы и скончался в больнице.По предварительной информации, парень попал под колеса дизельного тягача. Был ли это несчаст...
Общество
Вопрос о бесплатном проезде для участников боевых действий в Винницкой области снова привело к конфликту. Сегодня, 17 августа, после обеда винничане, которые находились на Западном автовокзале стали свидетелями спора между перевозчиками, АТОвцямы и общественными активистами. Однако, как оказалось, история не нынешняя, и началась еще неделю назад, 10 августа. Водитель автобуса маршрута "Винница - Жмеринка" отказал в льготном проезде бойцу после того, как то...
Культура
В селе Клембовка, что на Ямпольщине, в минувшую субботу проходил фестиваль вышиванок. Свои красивейшие изделия представили мастера упомянутого села, а также других районов нашего края. Можно было увидеть не только рубашки, но и полотенца, скатерти, салфетки, картины. А также и другие изделия народных умельцев.Как известно, Клембовка давно известна своими вышивальщицами. Очень красивые изделия подольских мастеров в начале прошлого века реализовывали в разны...
Криминал
Утром 18 августа в многоэтажке на ул. Стельмаха, двое преступников в масках напали на владельцев квартиры, когда они вышли на лестничную клетку. Затолкав людей в дом, один из нападавших выстрелил в хозяина и забрал сумку с деньгами. Ранения имело роковые последствия. В полиции разыскивают преступников.По неофициальной информации, объект нападения занимался обменом валюты, но в тот день он при себе имел относительно небольшую сумму - до 10 000 гривен. Как п...
Политические новости
Согласно опросу, проведенному в начале августа 2018 года, если парламентские выборы в Украине состоятся «в это воскресенье», в украинский парламент пройдут шесть политических партий. Об этом свидетельствует опрос, проведенный Международным исследовательским центром BURI (Бельгийско-Украинский научно-исследовательский институт). Так, наибольшая поддержка украинских избирателей, согласно результатам соцопроса, будет предоставлена ​​партии «Батькивщина» во гл...