«Правий сектор» Вінниччини: зірковий час чи фіаско

«Мукачевські» події нагадали вінничанам про існування у місті «Правого сектору». З часу «відтворення» або «обнуління» організації, кілька згадок у ЗМІ стосувалися переважно втручання у господарські конфлікти. На тлі відкритого протистояння між ПС і державними інституціями, вінницькі «правосеки» отримали чудову нагоду заявити про себе як про потужну політичну спільноту, або ж провалити екзамен та залишитися «за кадром»…

Стояння на Парижі, як прояв миру

Перший млинець іноді не виходить. На недільну акцію місцеві «правосеки» вийшли без лідера. Очільник партосередку, начебто, перебував у відрядженні, тому хоча його побратими й планували пікетування «парадного» фасаду УМВС області, але їм забракло «штиків». На площі Небесної сотні зібралося не більше десятка хлопців із символікою ПС. Але протестний настрій «правосеків» підтримали люди похилого віку, знані у Вінниці, як «бабці Малиновського».

Саме завдяки досвідченому у проведенні мітингів та завзятому колективу ярих критиків будь-якої влади, тоді відбувся досить курйозний захід. Начебто акцію планували у «Правому секторі», а ініціативу перехопили «ветерани праці та протесту». Щодо представників ПС, то здавалося, що вони присутні на мітингу наче масовка…

Окрім постійних ораторів, спічі яких місяцями залишаються незмінні, вразила лише промова колишнього заступника міського голови та правоохоронці, а нині власника кав'ярні Василя Жорноклея. Він нагадав, що контрабанда існує і на Вінниччині, а прикордонні райони давно стали «окремими республіками», оскільки живуть з нелегального перетину товарів. Спочатку здавалося, що от-от Жорноклей запропонує «Правому сектору» свої послуги, як представника. Адже він – людина обізнана. Але підприємець пропозицію не сформулював, а хлопці з червоно-чорними прапорами, натяків не зрозуміли.

Однак, як тільки завзяті «опозиціонерки» залишили площу, прихильники Дмитра Яроша визначилися з метою. Вони заявили про безстрокову мирну акцію. Молоді хлопці з дівчатами начебто визначилися з майбутнім та опанували територію. Але вже за кілька годин вони знову стали поштовхом до чергового мітингу. Цього разу його спікером став близький до обласної влади активіст Анатолій Банах, який називає себе очільником громадського люстраційного комітету.

Наступного дня – у понеділок – місцевий ПС знову опинився у вирі протесаного мітингу «бабусь». Якщо бути відвертим, оратори зібрань людей похилого віку рідко згадували про «мукачевські» події, навіть присутній на заході Василь Жорноклей залишився осторонь центрової теми. Тобто, кожний вирішував власні питання. Представники «Правого сектору» мовчки тримали прапори, прихильники літніх людей висловили підтримку «прапороносцям», але переважно критикували «олігархів». Навіть виступ речника ПС Дмитра Стовбуна перед журналістами не вніс у краплі ясності у питанні цілі «стояння на Парижі». Зрозуміло було лише те, що «Правий сектор» у знак підтримки закарпатських побратимів проводитиме мирні акції протесту.

«Ніхто нас не купив і не купить»  

Навіть на установчих зборах організації присутніх «правосеків» було істотно більше, ніж на акції протесту. Малочисельність «протестантів» фактично позбавила місцевий ПС цікавості преси, громадськості та влади. Мабуть, це здалося образливо. Позачергову сесію у вівторок 14 липня відвідали три представника «Правого сектору», і один із них «під закриття» вирішив нагадати про себе у досить неординарний спосіб.

«Ми змусимо вас працювати. Я прийшов, щоб нагадати про це… Мене звуть Віктор Швець, 8-ий батальйон. Я постараюсь добирати слова. Хочу нагадати вам, що ми будемо слідкувати за вами, за вашою роботою. І будемо змушувати працювати», - кричав представник «Правого сектору» з балкону, коли депутати вже залишали сесійну залу.

Було відчутно, що людину, недосвідчену у політиці навіть місцевого розливу, образило ставлення до акції, як заказухи.

«Ніхто нас не купив і не купить. І не треба нас під Малиновського чи ще під когось підставляти. Ви нас не знищите. Якщо хочете, можете почати з мене… Це УНСО ви тримаєте, а ми не такі», - кричав «правосек».

Оскільки чоловік відчув, що обранці не зважають на його слова, він продовжив промову в коридорі, де ще затрималися кілька депутатів. Депутатів він звинувачував в бездыяльносты, хоча не пояснив, що саме не сподобалося йому на сесії. Його заспокоїли, а потім потихеньку вивели на вулицю. Всі розуміли, що десь на рівні підсвідомості, він мав рацію щодо власного бажання необхідності зрушень в кращій бік, але якось занадто узагальнив думки. Що чоловік хотів виразити образами в сторону депутатів, залишилося загадкою. Мабуть, перебуваючи на мітингу з бабцями боєць близько до серця сприйняв почуте, повірив, що лише бабці-«опозиціонерки» бажають змін, а решта їх гребують.

Трохи згодом пояснив, що намагався донести В. Швець керівник ПС області Ігор Гемба. За його словами, «Віктор звернувся до депутатів, щоб вони знали, що (відтепер, - прим. авт.) ми будемо їх контролювати, що не дозволимо дерибанити бюджет». Інші «звинувачення» начебто стосувалися центральних органів влади, але не всі ж розрізняють, кого «звинувачувати», тому кажуть тим депутатів, яких зустріли.

Зважаючи на такий підхід, здається, що В. Швець правий. З такими гаслами куплять не їх, а тих, хто закидає потрібні меседжи. Принаймні, як політичну силу в регіоні.

Таврування Строєнцями

Щоб не здавалося, що сьогоднішні «правосеки» не обізнані у місцевій «калумуті», колишній очільник ПС Вінниччини, а нині керівник крайової організації УНА-УНСО Сергій Чумак «відповів» на «звинувачення», що пролунали з балкону облради. На своїй сторінці в Facebook він пригадав колишнім однопартіцям (посварилися вони ще влітку, що призвело до розриву – спочатку Чумак відсторонив їх від ПС, а згодом вони повернулися і залишили його поза партією) втручання в конфлікт у селі Строїнці Тиврівського району на боці колишнього регіоналу А. Слободянюка.

«Слободянюк, як діючий депутат районної ради, разом зі своїми 12 колегами по Партії Регіонів, і сьогодні є стовпом здійснення народовладдя в Тиврівському районі. А ми знаємо, що бувших регіоналів, як і КДБістів не буває. А отже можемо стверджувати, що в Строїнцях розгорнувся не просто корпоративний конфлікт, і йде боротьба за інтереси трударів – ні, трударів в черговий раз використовують для забезпечення збереження економічної основи діяльності Партії Регіонів у Тиврівському районі Вінницької області напередодні чергових виборів до органів місцевого самоврядування. Цей факт чомусь проігнорували Правий сектор та місцева самооборона, які відверто стали на сторону регіоналів, та намагаються їм допомагати в здійсненні реваншу.

Нам очевидно, що ця, на перший погляд, дивна компанія з регіоналів, Правого сектору та самооборони, на перший план ставить саме дестабілізацію ситуації в краї через підбурювання людей до бунту, в тому числі поширенням неправдивої інформації в тих же Строїнцях про те, що вони залишаться без роботи», - написав С. Чумак ще на початку червня, а тепер пригадав заново.

Конфлікт між Чумаком, тобто УНСО, і сьогоднішнім місцевим осередком «Правого сектору» має як суто особисті передумови, так і локальні конфронтації, на кшталт «розборок» в Строєнцях. Цього не скрити. Але чи є місцевий ПС тією силою, яку прислуховуються, яку підтримають, якій довіряють у площині політичної мети? Звісно події у Мукачевому надали поштовх вінницьким «правосекам», щоб в черговий раз заявити про себе і нагадати, що саме організація вважає помилками влади. Ще є час. Можливо, окрім незрозумілих гасел про неробство, вони деталізують власні претензії та запропонують кращі ідеї. Це означатиме,що настав зірковий час ПС. Інакше «стояння на Парижі» перетвориться в хронічну масовку, а «Правий сектор» ототожнюватимуть лише, як силу для «розбором» в Строєнцях. Час покаже…

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
49 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице капитально отремонтируют улицу Данила Нечая. Речь идет об участке от улицы Московской до улицы Федорова. Всего более 1,2 км дороги. Об этом 21 января сообщил в «Фейсбук» городской голова Сергей Моргунов.
Происшествия
Хотя зимой отравления грибами считаются редкостью, все-таки не сезон, но в Виннице зафиксирован случай обращения в больницу с характерными для «грибного» отравления симптомами. На недомогание пожаловались все семеро членов одной семьи. Об этом случае рассказал начальник ГУ Госпродпотребслужбы Григорий Сидорук. По его словам, все пострадавшие находятся в реанимации, а их состояние медики квалифицируют как средней тяжести. Известно, что винничане купили гриб...
Общество
В городе Жмеринка Винницкой области 19 января, на Крещение, из кранов горожан текла освященная вода. Местный водоканал пригласил священника и провел обряд освящения воды на водозаборах, сообщает Жмеринка.city.По словам директора КП «Жмеринкаводоканал» Владимира Воронова, это сделали, чтобы жители города имели возможность получить освященную воду непосредственно дома, прямо из крана.Освященную воду подали Жмеринчанам утром в 8:00. Обряд произвел настоятель...
Общество
После завершения школьных каникул в Винницкой облaсти медленно, но стабильно растет заболеваемость гриппом и ОРВИ. По состоянию нa 18 января она нa 20,8% ниже эпидемического уровня. Между тем, за третью неделю 2019 года этот покaзатель по сравнению с предыдущей неделей вырос нa 5,8%. В течение недели зa медицинской помощью по поводу ОРВИ обратилось более 9 тысяч пaциентов, около 53% из них – дети. Госпитaлизовaны 342 человека, в том числе 223 ребенка. Самы...
Происшествия
21 января в Винницкой области объявлено штормовое предупреждение. Об этом сообщает служба ГСЧС Винницкой области. По прогнозам синоптиков винничан ждет значительное снижение температуры воздуха и осадки. "21 января на дорогах гололедица, ночью в центральных областях местами значительные осадки, налипание мокрого снега, гололед (уровень опасности желтый)", - говорится в сообщении ГСЧС Винницкой области. Кроме того, синоптики прогнозируют резкое понижение те...
Происшествия
В Виннице произошло первое в этом году дорожно-транспортное происшествие с участием авто патрульной полиции. Виновным в ДТП называют полицейского. Он будет нести ответственность.Фото аварии, произошедшей 20 января в Виннице неподалеку перекрестка Брацлавская - Привокзальная, винничане выложили в мобильном приложении Telegram.В пресс-службе патрульной полиции Винницкой области подтвердили о ДТП.«Водитель автомобиля« Honda CRV »двигался по улице Брацлавской...
Культура
20 января в эфир вышел первый выпуск нового сезона вокального шоу "Голос страны". На "слепых прослушиваниях" к команде Тины Кароль попала 68-летняя вокалистка из Винницкой области.Лидия Горошко приехала на кастинг из города Гайсин. Женщина рассказала, что несколько лет назад потеряла своего сына, и сейчас ее душа поет за двоих."Пусть все смотрят, не боятся. И такого возраста как я, молодого, знают, что никогда не поздно нести людям свой талант", - рассказы...
Общество
В субботу, 19 января, в Виннице в ТЦ "Plaza Park" впервые приехали металлические работы и трансформеры. На выставке расположились 22 железных работа, впервые их привезли в город их авторы Сергей Еременко и Дмитрий Мицык. Они приехали из Запорожья и показать свои экземпляры. Идея создания этих роботов стало в тот момент, когда они работали в парке Запорожье операторами детских аттракционов с того момента они создали первый пластиковый экземпляр и в дальнейш...
Культура
В Скаржинцах Хмельникского района Винницкой области состоялся второй районный фестиваль «Защедруем нашей хозяйке – славной Украине!». В сельском Доме культуры 23 территориальные общины района представили 12 тематических светлиц: яркие и красочные украинские платки, искусно вышитые иконы, рушники и скатерти, домотканые ковры, дидухи и т.д. На праздничных столах была кутья, вареники, пирожки, печеные поросята, деруны, пампушки, крученики, домашние колбасы и...