«Правий сектор» Вінниччини: зірковий час чи фіаско

«Мукачевські» події нагадали вінничанам про існування у місті «Правого сектору». З часу «відтворення» або «обнуління» організації, кілька згадок у ЗМІ стосувалися переважно втручання у господарські конфлікти. На тлі відкритого протистояння між ПС і державними інституціями, вінницькі «правосеки» отримали чудову нагоду заявити про себе як про потужну політичну спільноту, або ж провалити екзамен та залишитися «за кадром»…

 

Стояння на Парижі, як прояв миру

Перший млинець іноді не виходить. На недільну акцію місцеві «правосеки» вийшли без лідера. Очільник партосередку, начебто, перебував у відрядженні, тому хоча його побратими й планували пікетування «парадного» фасаду УМВС області, але їм забракло «штиків». На площі Небесної сотні зібралося не більше десятка хлопців із символікою ПС. Але протестний настрій «правосеків» підтримали люди похилого віку, знані у Вінниці, як «бабці Малиновського».

Саме завдяки досвідченому у проведенні мітингів та завзятому колективу ярих критиків будь-якої влади, тоді відбувся досить курйозний захід. Начебто акцію планували у «Правому секторі», а ініціативу перехопили «ветерани праці та протесту». Щодо представників ПС, то здавалося, що вони присутні на мітингу наче масовка…

Окрім постійних ораторів, спічі яких місяцями залишаються незмінні, вразила лише промова колишнього заступника міського голови та правоохоронці, а нині власника кав'ярні Василя Жорноклея. Він нагадав, що контрабанда існує і на Вінниччині, а прикордонні райони давно стали «окремими республіками», оскільки живуть з нелегального перетину товарів. Спочатку здавалося, що от-от Жорноклей запропонує «Правому сектору» свої послуги, як представника. Адже він – людина обізнана. Але підприємець пропозицію не сформулював, а хлопці з червоно-чорними прапорами, натяків не зрозуміли.

Однак, як тільки завзяті «опозиціонерки» залишили площу, прихильники Дмитра Яроша визначилися з метою. Вони заявили про безстрокову мирну акцію. Молоді хлопці з дівчатами начебто визначилися з майбутнім та опанували територію. Але вже за кілька годин вони знову стали поштовхом до чергового мітингу. Цього разу його спікером став близький до обласної влади активіст Анатолій Банах, який називає себе очільником громадського люстраційного комітету.

Наступного дня – у понеділок – місцевий ПС знову опинився у вирі протесаного мітингу «бабусь». Якщо бути відвертим, оратори зібрань людей похилого віку рідко згадували про «мукачевські» події, навіть присутній на заході Василь Жорноклей залишився осторонь центрової теми. Тобто, кожний вирішував власні питання. Представники «Правого сектору» мовчки тримали прапори, прихильники літніх людей висловили підтримку «прапороносцям», але переважно критикували «олігархів». Навіть виступ речника ПС Дмитра Стовбуна перед журналістами не вніс у краплі ясності у питанні цілі «стояння на Парижі». Зрозуміло було лише те, що «Правий сектор» у знак підтримки закарпатських побратимів проводитиме мирні акції протесту.

 

«Ніхто нас не купив і не купить»  

Навіть на установчих зборах організації присутніх «правосеків» було істотно більше, ніж на акції протесту. Малочисельність «протестантів» фактично позбавила місцевий ПС цікавості преси, громадськості та влади. Мабуть, це здалося образливо. Позачергову сесію у вівторок 14 липня відвідали три представника «Правого сектору», і один із них «під закриття» вирішив нагадати про себе у досить неординарний спосіб.

«Ми змусимо вас працювати. Я прийшов, щоб нагадати про це… Мене звуть Віктор Швець, 8-ий батальйон. Я постараюсь добирати слова. Хочу нагадати вам, що ми будемо слідкувати за вами, за вашою роботою. І будемо змушувати працювати», - кричав представник «Правого сектору» з балкону, коли депутати вже залишали сесійну залу.

Було відчутно, що людину, недосвідчену у політиці навіть місцевого розливу, образило ставлення до акції, як заказухи.

«Ніхто нас не купив і не купить. І не треба нас під Малиновського чи ще під когось підставляти. Ви нас не знищите. Якщо хочете, можете почати з мене… Це УНСО ви тримаєте, а ми не такі», - кричав «правосек».

Оскільки чоловік відчув, що обранці не зважають на його слова, він продовжив промову в коридорі, де ще затрималися кілька депутатів. Депутатів він звинувачував в бездыяльносты, хоча не пояснив, що саме не сподобалося йому на сесії. Його заспокоїли, а потім потихеньку вивели на вулицю. Всі розуміли, що десь на рівні підсвідомості, він мав рацію щодо власного бажання необхідності зрушень в кращій бік, але якось занадто узагальнив думки. Що чоловік хотів виразити образами в сторону депутатів, залишилося загадкою. Мабуть, перебуваючи на мітингу з бабцями боєць близько до серця сприйняв почуте, повірив, що лише бабці-«опозиціонерки» бажають змін, а решта їх гребують.

Трохи згодом пояснив, що намагався донести В. Швець керівник ПС області Ігор Гемба. За його словами, «Віктор звернувся до депутатів, щоб вони знали, що (відтепер, - прим. авт.) ми будемо їх контролювати, що не дозволимо дерибанити бюджет». Інші «звинувачення» начебто стосувалися центральних органів влади, але не всі ж розрізняють, кого «звинувачувати», тому кажуть тим депутатів, яких зустріли.

Зважаючи на такий підхід, здається, що В. Швець правий. З такими гаслами куплять не їх, а тих, хто закидає потрібні меседжи. Принаймні, як політичну силу в регіоні.

Таврування Строєнцями

Щоб не здавалося, що сьогоднішні «правосеки» не обізнані у місцевій «калумуті», колишній очільник ПС Вінниччини, а нині керівник крайової організації УНА-УНСО Сергій Чумак «відповів» на «звинувачення», що пролунали з балкону облради. На своїй сторінці в Facebook він пригадав колишнім однопартіцям (посварилися вони ще влітку, що призвело до розриву – спочатку Чумак відсторонив їх від ПС, а згодом вони повернулися і залишили його поза партією) втручання в конфлікт у селі Строїнці Тиврівського району на боці колишнього регіоналу А. Слободянюка.

«Слободянюк, як діючий депутат районної ради, разом зі своїми 12 колегами по Партії Регіонів, і сьогодні є стовпом здійснення народовладдя в Тиврівському районі. А ми знаємо, що бувших регіоналів, як і КДБістів не буває. А отже можемо стверджувати, що в Строїнцях розгорнувся не просто корпоративний конфлікт, і йде боротьба за інтереси трударів – ні, трударів в черговий раз використовують для забезпечення збереження економічної основи діяльності Партії Регіонів у Тиврівському районі Вінницької області напередодні чергових виборів до органів місцевого самоврядування. Цей факт чомусь проігнорували Правий сектор та місцева самооборона, які відверто стали на сторону регіоналів, та намагаються їм допомагати в здійсненні реваншу.

Нам очевидно, що ця, на перший погляд, дивна компанія з регіоналів, Правого сектору та самооборони, на перший план ставить саме дестабілізацію ситуації в краї через підбурювання людей до бунту, в тому числі поширенням неправдивої інформації в тих же Строїнцях про те, що вони залишаться без роботи», - написав С. Чумак ще на початку червня, а тепер пригадав заново.

Конфлікт між Чумаком, тобто УНСО, і сьогоднішнім місцевим осередком «Правого сектору» має як суто особисті передумови, так і локальні конфронтації, на кшталт «розборок» в Строєнцях. Цього не скрити. Але чи є місцевий ПС тією силою, яку прислуховуються, яку підтримають, якій довіряють у площині політичної мети? Звісно події у Мукачевому надали поштовх вінницьким «правосекам», щоб в черговий раз заявити про себе і нагадати, що саме організація вважає помилками влади. Ще є час. Можливо, окрім незрозумілих гасел про неробство, вони деталізують власні претензії та запропонують кращі ідеї. Це означатиме,що настав зірковий час ПС. Інакше «стояння на Парижі» перетвориться в хронічну масовку, а «Правий сектор» ототожнюватимуть лише, як силу для «розбором» в Строєнцях. Час покаже…

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Амбулаторию общей практики семейной медицины планируют построить в селе Якушенцы Винницкого района.Соответствующий тендер, который объявил Якушинецкий сельский совет, запланированный на 27 августа. Его ожидаемая стоимость составляет 9 060 403 грн. Примерно в такую же сумму департамент капитального строительства Винницкого городского совета оценил реконструкцию здания на ул. Соборной, 36, где находится коммунальное предприятие "Винницякартсервис". Строитель...
Общество
В Виннице на площади Гагарина высадили новые деревья. Об этом сообщает советник городского головы Виктор Перлов."Новые деревья появились на площади Гагарина. Впоследствии появятся еще - до самого перекрестка и от перекрестка к ул. Хлебной (вдоль Соборной). Важность зеленых насаждений особенно остро ощущается в жаркие летние дни. А учитывая тенденции изменения климата, наличие качественного озеленение становится вопросом существования города, - говорится в...
Происшествия
В селе Иванов Калиновского района злоумышленники похитили деньги из банкомата, расположенного вблизи местного агропредприятия. Винницкие эксперты должны выяснить, какой именно взрывчаткой пользовались воры, ведь именно после взрыва они добрались до банкнот.Как пишет издание Калинивка.city, повреждения обнаружила уборщица около 7.00. В полиции отмечают, что несколько дней назад к банкомату завезли деньги, и именно взрыв помог похитить деньги, а задача экспе...
Общество
В 2019 году 938 жителей Винницкой области подписали контракт с Вооруженными Силами Украины. Среди них около сотни женщин. Как утверждает руководство отдельной мотопехотной бригады, которая дислоцируется в Винницкой области, в среднем за месяц к ним прибывает полсотни новых контрактников.Об этом сообщается на сайте Винницкой областной государственной администрации.В Винницком областном военном комиссариате утверждают, что желающих связать свою жизнь с армие...
Культура
26 сентября в Виннице состоится открытие 86-го сезона Академического музыкально-драматического театра им. Садовского. Он начнется премьерой трагедии Уильяма Шекспира "Гамлет".Спектакль «Гамлет, принц датский» будет представлена ​​в постановке режиссера Тараса Мазура по переводу Юрия Андруховича.Сейчас в театре идут репетиции спектакля, шьют костюмы, декорации изготавливаются под руководством художника-постановщика Анны Духовичный. Пластические этюды разраб...
Криминал
Винницкий городской суд принял обвинительный приговор в отношении мужчины, который, вместе с сообщником, представившись работниками полиции, заставили потерпевшего сесть в их авто, где, нанесли ему телесные повреждения. Угрожая оружием, они завладели денежными средствами и имуществом на сумму около 5,5 тыс. грн. Об этом сообщили в прокуратуре Винницкой области. Так, в ходе досудебного расследования и судебного разбирательства, ранее судимый обвиняемый вину...
Общество
Ко Дню города в Виннице может появиться еще один новый троллейбус собственного производства. Сейчас на предприятии «Винницкая транспортная компания» продолжаются подготовительные работы.Как сообщил начальник предприятия Михаил Луценко, до конца этой недели планируют получить кузов и комплектующие к нему. Стоимость одного кузова составляет почти 3 миллиона гривен, а общая стоимость трех кузовов и комплектующих - 8,6 миллиона гривен. Договор на поставку закл...
Общество
В Виннице создали онлайн-платформу для всех желающих, которые смогут помочь одиноким и малообеспеченным лицам и старикам деньгами, одеждой, лекарствами или продуктами питания. Она заработала еще в конце 2018 года, основал его предприниматель Андриан Данилюк, сообщает радио "Город над Бугом". На ресурсе указана информация о тех, кто нуждается в помощи, сумма средств, которую нужно собрать для каждого человека. "Сайт - это обмен между теми, кто может оказать...
Криминал
В Винницкой области, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения преступления. Так называемые “шутки”, о заминировании магазина 21-летний парень может попасть за решетку. Как сообщают в Немировской прокуратуре, что на Винниччине, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения престу...