«Правий сектор» Вінниччини: зірковий час чи фіаско

«Мукачевські» події нагадали вінничанам про існування у місті «Правого сектору». З часу «відтворення» або «обнуління» організації, кілька згадок у ЗМІ стосувалися переважно втручання у господарські конфлікти. На тлі відкритого протистояння між ПС і державними інституціями, вінницькі «правосеки» отримали чудову нагоду заявити про себе як про потужну політичну спільноту, або ж провалити екзамен та залишитися «за кадром»…

Стояння на Парижі, як прояв миру

Перший млинець іноді не виходить. На недільну акцію місцеві «правосеки» вийшли без лідера. Очільник партосередку, начебто, перебував у відрядженні, тому хоча його побратими й планували пікетування «парадного» фасаду УМВС області, але їм забракло «штиків». На площі Небесної сотні зібралося не більше десятка хлопців із символікою ПС. Але протестний настрій «правосеків» підтримали люди похилого віку, знані у Вінниці, як «бабці Малиновського».

Саме завдяки досвідченому у проведенні мітингів та завзятому колективу ярих критиків будь-якої влади, тоді відбувся досить курйозний захід. Начебто акцію планували у «Правому секторі», а ініціативу перехопили «ветерани праці та протесту». Щодо представників ПС, то здавалося, що вони присутні на мітингу наче масовка…

Окрім постійних ораторів, спічі яких місяцями залишаються незмінні, вразила лише промова колишнього заступника міського голови та правоохоронці, а нині власника кав'ярні Василя Жорноклея. Він нагадав, що контрабанда існує і на Вінниччині, а прикордонні райони давно стали «окремими республіками», оскільки живуть з нелегального перетину товарів. Спочатку здавалося, що от-от Жорноклей запропонує «Правому сектору» свої послуги, як представника. Адже він – людина обізнана. Але підприємець пропозицію не сформулював, а хлопці з червоно-чорними прапорами, натяків не зрозуміли.

Однак, як тільки завзяті «опозиціонерки» залишили площу, прихильники Дмитра Яроша визначилися з метою. Вони заявили про безстрокову мирну акцію. Молоді хлопці з дівчатами начебто визначилися з майбутнім та опанували територію. Але вже за кілька годин вони знову стали поштовхом до чергового мітингу. Цього разу його спікером став близький до обласної влади активіст Анатолій Банах, який називає себе очільником громадського люстраційного комітету.

Наступного дня – у понеділок – місцевий ПС знову опинився у вирі протесаного мітингу «бабусь». Якщо бути відвертим, оратори зібрань людей похилого віку рідко згадували про «мукачевські» події, навіть присутній на заході Василь Жорноклей залишився осторонь центрової теми. Тобто, кожний вирішував власні питання. Представники «Правого сектору» мовчки тримали прапори, прихильники літніх людей висловили підтримку «прапороносцям», але переважно критикували «олігархів». Навіть виступ речника ПС Дмитра Стовбуна перед журналістами не вніс у краплі ясності у питанні цілі «стояння на Парижі». Зрозуміло було лише те, що «Правий сектор» у знак підтримки закарпатських побратимів проводитиме мирні акції протесту.

«Ніхто нас не купив і не купить»  

Навіть на установчих зборах організації присутніх «правосеків» було істотно більше, ніж на акції протесту. Малочисельність «протестантів» фактично позбавила місцевий ПС цікавості преси, громадськості та влади. Мабуть, це здалося образливо. Позачергову сесію у вівторок 14 липня відвідали три представника «Правого сектору», і один із них «під закриття» вирішив нагадати про себе у досить неординарний спосіб.

«Ми змусимо вас працювати. Я прийшов, щоб нагадати про це… Мене звуть Віктор Швець, 8-ий батальйон. Я постараюсь добирати слова. Хочу нагадати вам, що ми будемо слідкувати за вами, за вашою роботою. І будемо змушувати працювати», - кричав представник «Правого сектору» з балкону, коли депутати вже залишали сесійну залу.

Було відчутно, що людину, недосвідчену у політиці навіть місцевого розливу, образило ставлення до акції, як заказухи.

«Ніхто нас не купив і не купить. І не треба нас під Малиновського чи ще під когось підставляти. Ви нас не знищите. Якщо хочете, можете почати з мене… Це УНСО ви тримаєте, а ми не такі», - кричав «правосек».

Оскільки чоловік відчув, що обранці не зважають на його слова, він продовжив промову в коридорі, де ще затрималися кілька депутатів. Депутатів він звинувачував в бездыяльносты, хоча не пояснив, що саме не сподобалося йому на сесії. Його заспокоїли, а потім потихеньку вивели на вулицю. Всі розуміли, що десь на рівні підсвідомості, він мав рацію щодо власного бажання необхідності зрушень в кращій бік, але якось занадто узагальнив думки. Що чоловік хотів виразити образами в сторону депутатів, залишилося загадкою. Мабуть, перебуваючи на мітингу з бабцями боєць близько до серця сприйняв почуте, повірив, що лише бабці-«опозиціонерки» бажають змін, а решта їх гребують.

Трохи згодом пояснив, що намагався донести В. Швець керівник ПС області Ігор Гемба. За його словами, «Віктор звернувся до депутатів, щоб вони знали, що (відтепер, - прим. авт.) ми будемо їх контролювати, що не дозволимо дерибанити бюджет». Інші «звинувачення» начебто стосувалися центральних органів влади, але не всі ж розрізняють, кого «звинувачувати», тому кажуть тим депутатів, яких зустріли.

Зважаючи на такий підхід, здається, що В. Швець правий. З такими гаслами куплять не їх, а тих, хто закидає потрібні меседжи. Принаймні, як політичну силу в регіоні.

Таврування Строєнцями

Щоб не здавалося, що сьогоднішні «правосеки» не обізнані у місцевій «калумуті», колишній очільник ПС Вінниччини, а нині керівник крайової організації УНА-УНСО Сергій Чумак «відповів» на «звинувачення», що пролунали з балкону облради. На своїй сторінці в Facebook він пригадав колишнім однопартіцям (посварилися вони ще влітку, що призвело до розриву – спочатку Чумак відсторонив їх від ПС, а згодом вони повернулися і залишили його поза партією) втручання в конфлікт у селі Строїнці Тиврівського району на боці колишнього регіоналу А. Слободянюка.

«Слободянюк, як діючий депутат районної ради, разом зі своїми 12 колегами по Партії Регіонів, і сьогодні є стовпом здійснення народовладдя в Тиврівському районі. А ми знаємо, що бувших регіоналів, як і КДБістів не буває. А отже можемо стверджувати, що в Строїнцях розгорнувся не просто корпоративний конфлікт, і йде боротьба за інтереси трударів – ні, трударів в черговий раз використовують для забезпечення збереження економічної основи діяльності Партії Регіонів у Тиврівському районі Вінницької області напередодні чергових виборів до органів місцевого самоврядування. Цей факт чомусь проігнорували Правий сектор та місцева самооборона, які відверто стали на сторону регіоналів, та намагаються їм допомагати в здійсненні реваншу.

Нам очевидно, що ця, на перший погляд, дивна компанія з регіоналів, Правого сектору та самооборони, на перший план ставить саме дестабілізацію ситуації в краї через підбурювання людей до бунту, в тому числі поширенням неправдивої інформації в тих же Строїнцях про те, що вони залишаться без роботи», - написав С. Чумак ще на початку червня, а тепер пригадав заново.

Конфлікт між Чумаком, тобто УНСО, і сьогоднішнім місцевим осередком «Правого сектору» має як суто особисті передумови, так і локальні конфронтації, на кшталт «розборок» в Строєнцях. Цього не скрити. Але чи є місцевий ПС тією силою, яку прислуховуються, яку підтримають, якій довіряють у площині політичної мети? Звісно події у Мукачевому надали поштовх вінницьким «правосекам», щоб в черговий раз заявити про себе і нагадати, що саме організація вважає помилками влади. Ще є час. Можливо, окрім незрозумілих гасел про неробство, вони деталізують власні претензії та запропонують кращі ідеї. Це означатиме,що настав зірковий час ПС. Інакше «стояння на Парижі» перетвориться в хронічну масовку, а «Правий сектор» ототожнюватимуть лише, як силу для «розбором» в Строєнцях. Час покаже…

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
41 просмотр в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Стало известно имя одного из пилотов, который погиб в авиакатастрофе в Винницкой области. Как сообщили в пресс-центре командования Воздушных сил Вооруженных сил Украины, одним из погибших является полковник Иван Николаевич Петренко. Он занимал должность руководителя воздушного командования "Восток". Был опытным пилотом с несколькими тысячами часов в небе. Также стало известно, что кроме двух пилотов, погибли и двое армейцев - экипаж самолета.
Общество
Винничане хотят, чтобы общественный транспорт курсировал дольше. В частности это касается тех маршрутов, которые ездят на окраине города. Соответствующая петиция появилась на сайте городского совета вчера, 16 октября. В ней винничанка Галина Данилова просит продлить время курсирования некоторых маршрутов общественного транспорта до десяти часов вечера. Заметим, что с момента публикации петицию поддержали только 26 человек из необходимых 350. Однако впереди...
Происшествия
Во вторник, 16 октября, под Винницей потерпел крушение военный истребитель Су-27. Инцидент случился во время совместных с НАТО учений "Чистое небо-2018".  Появилось видео с места авиакатастрофы, снятое местным жителями.
Общество
13 октября 2018 отметила свой 100-летний юбилей жительница города Винницы Прасковья Александровна Щербина.Прасковья Александровна Щербина родом из Днепропетровска, но во время Второй мировой войны вместе с семьей переехала в Винницу. Работала бухгалтером на химическом заводе и имеет более 35 лет трудового стажа.Сейчас на учете в Управлении Пенсионного фонда Украины в городе Виннице находится 8 пенсионеров-долгожителей, которым исполнилось более 100 лет.
Происшествия
16 октября в Виннице возле торгового центра “Виват” на улице Батожская работники взрывотехнического отдела полиции проверили подозрительную коробку, которая могла нести опасность окружающим. Об этом сообщает Патрульная полиция на в соцсети Фейсбук. Черную коробку с неизвестным содержимым обнаружил под своей машиной винничанин и позвонил в полицию
Происшествия
В ночь на 17 октября на Барском шоссе в сторону Жмеринки произошло ДТП с участием автомобиля Таврия и грузовика Volvo."Свидетели в один голос говорят, что водитель Таврии (мужчина) съезжал со своей полосы на встречную. Затем снова возвращался на свою полосу. Таким образом он ехал в сторону Винницы. Некоторые водители избегали столкновения паркуясь на обочине ", - пишет журналист Виталий Павловский на своей странице в социальной сети Фейсбук.
Происшествия
Жители села Уланов, неподалеку от которого произошла катастрофа, смогли сфотографировать место трагедии. На снимке можно увидеть столб дыма от пожара, разгоревшегося после крушения самолета. Информация о жертвах среди местного населения или разрушениях на земле пока отсутствует. Фото: Vezha
Происшествия
В Украине на ученяих погибли украинский и американский военные Украинский военнослужащий и военнослужащий национальной гвардии США погибли из-за падения истребителя Су-27 в Винницкой области. Об этом сообщили в пресс-службе Генерального штаба ВСУ. «В результате поисковой операции обнаружено два тела погибших. Один из них - военнослужащий Вооруженных сил Украины, второй - военный нацгвардии США», - говорится в сообщении. Причина падения самолета на данный м...
Происшествия
Как сообщают собственные источники Украинской вооруженного портала при международных учений "Чистое небо - 2018" потерпел крушение украинский истребитель Су-27 УБ. Произошло событие недалеко от населенного пункта Хмельник Винницкой области. Судьба летчиков сейчас не известна. Информация о жертвах  на данный уточняется. ОБНОВЛЕНИЕ 17:43 Потерпел крушение истребитель Су-27УБ с бортовым номером 70 Серийный номер: 96310424040 ОБНОВЛЕНИЕ 17:40 Информацию подтве...