Вінницьким бакалаврам не видають дипломи, щоб в інші вузи не перейшли?

Проблеми з видачею випускникам вищих навчальних закладів дипломів «спеціаліста» почалися ще на минулому тижні. Студенти Вінницького педуніверситету скаржилися, що замість дипломів їм вручали подяки...

- Кажуть, що дипломи вже є, а додатку самого немає, тому видають подяки і грамоти, — каже випускник-магістр Віталій Мацюк.

Бакалаври занепокоєні, що їм навмисно в альма-матер затримують видачу документів, щоб вони не встигли перейти в інший вуз, де б хотіли продовжити навчання.

- Я планував на п’ятий курс перевестися у Донецький національний університет на ту ж спеціальність, але боюся, що приймальна комісія ДонНУ закінчить свою роботу, доки мені видадуть диплом у рідному педагогічному, — обурювався четвертокурсник Микола.

Перший проректор з науково-педагогічної роботи Вінницького ВДПУ Сергій Гусєв пояснив, що затримка була вимушеною:

- Випускникам довелося зачекати від одного до трьох днів, максимум. Ми дипломи не могли вручити, оскільки вони ще не були роздруковані з бази, тому вручили грамоти, подяки. Але це не зіпсувало свята. Випуск пройшов дуже славно. На сьогоднішній день уже всі реєстраційні номери у нас є, все абсолютно під контролем, роздруковуємо їх.

Та не лише у педагогічному були збурені випускники. У Вінницькому торговельно-економічному теж піднялася хвиля занепокоєння через дипломи нового зразка.

- Я навчалася на заочному, на урочисте вручення дипломів не встигла, бо не було з ким залишити дитину. За документами прийшла згодом, і коли мені видали кольорову роздруківку з печаткою вузу, подумала, що це якийсь «розводняк». Бо ще минулого року я отримала диплом бакалавра стандартного державного зразка, пластиковий, а цей раз якийсь папірець, навіть без водяних знаків та голограмних знаків, — здивована випускниця торговельно-економічного інституту Олена.

Але, як з’ясувалося, оригінальні дипломи — це не якась «фішка» того чи іншого вузу. Міністерство освіти і науки зобов’язало цьогоріч всі вищі навчальні заклади самостійно виготовляти документи про вищу освіту.

У МОН повідомили, що 30 березня 2015 року прийнято постанову КМУ «Про документи про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка», якою затверджено перелік інформації, що повинна міститися в документах, та його вартість — 34 гривні.

«Питання, пов’язані із визначенням технічного опису бланків документів про вищу освіту, їх дизайн, спосіб та місця виготовлення визначаються вищими навчальними закладами самостійно, —наголошують у МОН. — Відповідно до законодавства, Міністерство лише затверджує форму документа — зміст викладу відповідної інформації та взаємодію вищих навчальних закладів з Єдиною державною електронною базою з питань освіти у процесі формування реєстраційного номера документа про вищу освіту в зазначеній базі».

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов