• Головна
  • Вінницьким бакалаврам не видають дипломи, щоб в інші вузи не перейшли?
11:54, 16 липня 2015 р.

Вінницьким бакалаврам не видають дипломи, щоб в інші вузи не перейшли?

Проблеми з видачею випускникам вищих навчальних закладів дипломів «спеціаліста» почалися ще на минулому тижні. Студенти Вінницького педуніверситету скаржилися, що замість дипломів їм вручали подяки...

- Кажуть, що дипломи вже є, а додатку самого немає, тому видають подяки і грамоти, — каже випускник-магістр Віталій Мацюк.

Бакалаври занепокоєні, що їм навмисно в альма-матер затримують видачу документів, щоб вони не встигли перейти в інший вуз, де б хотіли продовжити навчання.

- Я планував на п’ятий курс перевестися у Донецький національний університет на ту ж спеціальність, але боюся, що приймальна комісія ДонНУ закінчить свою роботу, доки мені видадуть диплом у рідному педагогічному, — обурювався четвертокурсник Микола.

Перший проректор з науково-педагогічної роботи Вінницького ВДПУ Сергій Гусєв пояснив, що затримка була вимушеною:

- Випускникам довелося зачекати від одного до трьох днів, максимум. Ми дипломи не могли вручити, оскільки вони ще не були роздруковані з бази, тому вручили грамоти, подяки. Але це не зіпсувало свята. Випуск пройшов дуже славно. На сьогоднішній день уже всі реєстраційні номери у нас є, все абсолютно під контролем, роздруковуємо їх.

Та не лише у педагогічному були збурені випускники. У Вінницькому торговельно-економічному теж піднялася хвиля занепокоєння через дипломи нового зразка.

- Я навчалася на заочному, на урочисте вручення дипломів не встигла, бо не було з ким залишити дитину. За документами прийшла згодом, і коли мені видали кольорову роздруківку з печаткою вузу, подумала, що це якийсь «розводняк». Бо ще минулого року я отримала диплом бакалавра стандартного державного зразка, пластиковий, а цей раз якийсь папірець, навіть без водяних знаків та голограмних знаків, — здивована випускниця торговельно-економічного інституту Олена.

Але, як з’ясувалося, оригінальні дипломи — це не якась «фішка» того чи іншого вузу. Міністерство освіти і науки зобов’язало цьогоріч всі вищі навчальні заклади самостійно виготовляти документи про вищу освіту.

У МОН повідомили, що 30 березня 2015 року прийнято постанову КМУ «Про документи про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка», якою затверджено перелік інформації, що повинна міститися в документах, та його вартість — 34 гривні.

«Питання, пов’язані із визначенням технічного опису бланків документів про вищу освіту, їх дизайн, спосіб та місця виготовлення визначаються вищими навчальними закладами самостійно, —наголошують у МОН. — Відповідно до законодавства, Міністерство лише затверджує форму документа — зміст викладу відповідної інформації та взаємодію вищих навчальних закладів з Єдиною державною електронною базою з питань освіти у процесі формування реєстраційного номера документа про вищу освіту в зазначеній базі».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...