• Головна
  • «Судять за те, що вижили», - каже вінницький доброволець 9 батальйону
12:55, 16 липня 2015 р.

«Судять за те, що вижили», - каже вінницький доброволець 9 батальйону

«Військова прокуратура Вінницького гарнізону хоче кинути за грати добровольців. Вони 4 дні обороняли Новоазовськ від російських танків, маючи в руках лише автомати. 70 із них написали рапорти про переведення, бо не хотіли бути гарматним м’ясом».

Так обурювалися громадські активісти та група підтримки у Вінницькому міському суді, де 8 липня відбувалось засідання у справі одного із них — добровольця Андрія Знаміровського. Йому інкримінують ч. 1 ст. 402 (невиконання наказу) та ч. 1 ст. 408 (дезертирство).

– На село видали більше 20 повісток, але пішов воювати лише він, — каже Неля Миколаївна, мати Андрія. — Приписали до 9-го батальйону. Їх о 3-й ночі відправили з Бердичева товарняком. Обіцяли, що поставлять у третій лінії оборони, але одразу кинули під танки, не давши нормальної зброї та амуніції. Ми двічі купували йому форму, бо все згоріло. Хлопці 4 дні тримали оборону Новоазовська, але підмоги, яку обіцяли надіслати за день, так і не було. А в штабі на них вже були виписані похоронки. Мій син повернувся 29 серпня, а 3 вересня вже повинен був їхати назад. Це при тому, що в бою він отримав контузію. Ніякої реабілітації після 80 днів на передовій не проходив — одразу почали тягати по судах та прокуратурах. Хто дав право людям, що ховаються за спинами наших солдатів, судити цих же солдатів? Вони були на фронті? Вони знають, через що пройшли наші діти? Хай би поїхав на передову прокурорський батальйон, ми б їм навіть спорядження купили.

– Після відступу командир вишикував нас у Маріуполі і сказав усім, хто не хоче надалі служити в цій частині, писати рапорти про переведення, — розповідає Андрій Знаміровський. — Так вчинили не 1 чи 2, а 70 солдатів. Ми більше не могли довіряти таким командирам. При першому ж артобстрілі втратили 1 товариша, бо замість логічного в такій ситуації «В укриття!» нам віддали наказ «На позиції!» Коли надійшла інформація про прорив танків ворога, наказали вкопуватись і стримувати їх автоматами. Ми повинні були протриматися так день, після цього мала підійти Нацгвардія з артилерією, але нікого не було. Коли в Маріуполі зустріли нацгвардійців, ті сказали, що хотіли йти на підмогу, але команди згори не було.

– Що можете сказати про звинувачення, висунуті прокуратурою?

– Ніякого наказу до мого відома не доводили. Але від мене неодноразово вимагали визнати вину, за це дали б умовний строк. Але ж я нічого протиправного не робив. Якби порушив якийсь закон — без вагань визнав би це. Більшість наших уже погодились, тому відбувають умовні покарання. Мені ж така пляма на репутації не потрібна: нічого протизаконного я не робив.

– Ці звинувачення більше схожі на формальний привід. А в чому ж, на Вашу думку, причина такої уваги з боку прокуратури?

– Нас судять за те, що вижили. За те, що не хотіли більше служити в цій частині та бути гарматним м’ясом.

Адвокат юнака Іван Бездітний зруйнував лінію обвинувачення. Він вказав на те, що його підзахисному закидають невиконання наказу та дезертирство, а доводять зовсім інше: «В обвинувальному акті вказано, що Знаміровський відмовився ставити підпис про ознайомлення з наказом. Відповідальності за відмову ставити підпис нема. Також його звинувачують в тому, що 10.09 він не з’явився в частину, відповідно самовільно її залишив. Однак 28.08 мій підзахисний вибув з цієї частини і був направлений до військкомату, на основі наказу №104».

Слід відзначити, що суддя Лариса Ковальчук продемонструвала свій професіоналізм та незаангажованість. Вона повернула обвинувальний акт прокурору через те, що цей документ не відповідав вимогам закону. Цей раунд судових слухань – на користь Андрія.

– Добре, що підняли такий резонанс у ЗМІ, — сказав після судового засідання громадський активіст Анатолій Банах. — Його ж судять ні за що. Очевидно, прокуратура випробовувала новий метод. Якби суд виніс інший вердикт, то за такою ж схемою намагалися б посадити і решту хлопців.

Військовий прокурор Сергій Григорчук так і не сказав нічого конкретного щодо того, чи буде його відомство й надалі переслідувати Андрія Знаміровського.

Принаймні, тепер ми знаємо, якими справами займається військова прокуратура, що й досі не довела до суду справи відповідальних за Іловайськ, Дебальцеве, збитий Іл-76 та Донецький аеропорт… А добровольці, які захищали державу, тепер мусять шукати захисту від цієї ж держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...