Чому у 81-ї десантно-штурмової бригади, де служать вінничани, відкладається дембель?

У розпорядженні RIA є аудіозапис скандальної наради комбрига 81-ї десантно-штурмової бригади, де служать також вінничани. Триповерховими матюками полковник пояснював, чому перенесли терміни демобілізації

- Чемоданний настрій відміняється, - сказав комбриг. – Ситуація складається так, що треба послужити ще півтора-два місяці. Це не моя команда, а Генштабу. Замість серпня підете на дембель у вересні-жовтні.

Сержант, не хочеш на місце комбрига?

Із запису чути, як полковник «розпікає» підлеглих за те, що наприкінці служби бійці роблять все за правилом: своє відслужив, мені вже все до лампочки.  Командир називає це поганою рисою, притаманною українцям. Бо треба справу доводити до завершення. Після чого хочеться затулити вуха – з уст полковника звучать «соковиті» матюки. Зробити це  присутніх на нараді офіцери і сержанти, яких зібрали у Дружківці на Донеччині, зрозуміло, не можуть.  Як зізнався у телефонній розмові один з них, таких добірних матюків він не чув на «гражданці».  Ще більше добірний мат  став звучати після того, коли один із сержантів висловив невдоволення перенесенням дембелю.

- Неправильно це, не по закону, - каже боєць. – Не тільки я так думаю, бійці просили передати те само. Ви би хоч підійшли до людей, сказали спасибі за те, що скоро рік, як лямку тягнемо.

І тут комбрига понесло: «Сержант, ти готовий  стати на моє місце? – запитував командир стальним голосом. – Кажеш, освіта не дозволяє. А освіта дозволяє називати командирів під…ми? Ви жалієтеся, що вибилися з сил.  А комбриг, по вашому,  не вибився, він стожильний?  Знаєте, скільки я був у відпустці? Один раз і це за майже два роки. Що у комбрига дома проблеми з дітьми, це вас, зрозуміло, не колише. І не тільки це. У нас у всіх є одна відповідальність – за державу, з цього все треба починати». Після цього він назвав сержанта людиною, яка вносить деструктив у ситуацію. Замість того, щоб налаштовувати підлеглих на те, що треба ще залишитися, поки прийде зміна. Нове поповнення, за словами керівника наради, поки що проходить підготовки.

- Сержант, якби ти заявив про це у Росії, здогадуєшся, де б уже був? – продовжував комбриг.  Нагадав, що він  фізично не має можливості спілкуватися з усіма бійцями. Команди передає бійцям через комбатів і ротних. Сподівається на сержантський склад, який найближче знаходиться до солдатів. 

Мобілізація в чотири етапи

Полковник роз’яснив, чому переносять терміни демобілізації. За його словами, насамперед це викликано загрозою можливого літньо-осіннього наступу російсько-терористичних сил. Не можна у такий момент оголювати підрозділи. Саме тому командування Генштабу пригальмувало дембель у попередньо визначені строки – протягом серпня підрозділи бригади мали залишити усі ті, хто служить з літа минулого року.  Розповів про їхнього бійця на прізвище Стовпа. Сказав, що після поранення у Донецькому аеропорту ампутували ногу. Незважаючи на це, солдат після лікування знов проситься у бригаду.

Проведення демобілізації планується у чотири етапи. Зокрема, орієнтовні графіки звільнення військовослужбовців у часові терміни та кількість бійців: з 21 по 30 вересня - 20%; з 1 жовтня по 10 жовтня - 20%; з 11 по 20 жовтня - 20%; з 21 по 31 жовтня - 20%.

Чому наказ доводять усно?

Коли комбригу нагадали про ротацію, він парирував: «Ротація – це слово-паразит, забудьте про нього». Стверджує, що військовослужбовців призивають служити і є таке поняття,я к відпустка. Хоча вона не обов’язкова. Комбриг переконаний, що ротацію вигадали у тих підрозділах, де мали достатню кількість особового складу, тому вони мали можливість час від асу замінювати один одного.  Насправді це не передбачено жодним документом.

-Ми готові б ще послужити, але ж треба було про це завчасно попередити людей, бо у більшості з нас у серпні час виходити на роботу, - каже боєць на ім’я Ігор. – А якщо звільнять, що тоді? За законом, робоче місце  має зберігатися рік під час служби в АТО, а тут вийде більше.

- Є указ президента, що тетя хвиля мобілізації має бути звільнена до першого вересня, - каже ще один військовослужбовець на ім’я Василь. – То це як розуміти – накази Генштабу мають більшу вагу, ніж укази президента? Можливо, тому наказ нам довели усно, а все має бути зафіксовано на папері, бо інколи слова високі чини мають властивість забувати.

Які документи готують для тих, хто йде зі служби

Іван Бездітний, юрист:

- Командир частини готує план звільнення. Цей план повинен обов’язково доводитись до відома військовослужбовців. Проводиться бесіда командира частини із військовослужбовцями, під час якої їм розповідається про їхні права, обов’язки та гарантії, які вони отримають при демобілізації, а також про їхні подальші дії. Військовослужбовцям надається увесь пакет документів: наказ командира військової частини про звільнення, про здачу посади військовослужбовця,  про виключення його зі списку частини. Крім того, демобілізованим особам, яким не було надано учасника бойових дій, обов’язково видається пакет документів, що дають їм право на оформленнія статусу.  

При звільненні військовослужбовцю видається направлення до військкомату за місцем проживання. У військкоматі військовослужбовець повинен стати на облік протягом п’яти діб з моменту виписки з військової частини. Після чого він має з’явитись на своїй роботі та відмітитись, що повернувся до виконань службових обов’язків, аби не бути звільненим. Коли поранений боєць працевлаштований, однак лікується у госпіталі або знаходиться у полоні і, відповідно, не може вийти на роботу через рік, його звільнення з частини відбувається після того, як виходять із закладів охорони здоров’я чи з полону

При демобілізації військовим передбачено одноразову грошову допомогу. 4% місячного грошового забезпечення військовослужбовця множиться на кількість місяців, які він провів у зоні АТО.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
36 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Жительницу села Писаревка Ямпольского района Винницкой области Юлию Вышгу, которая в прошлом году убила своего новорожденного сына, приговорили к году тюрьмы. Суд признал ее виновной в преступлении и назначил минимальное наказание, передает "33 канал". Отметим, что прокуратура просила для горе-матери три года лишения свободы. Теперь женщина, у которой четверо детей, может обратиться в Винницкий апелляционный суд, чтобы обжаловать приговор. Односельчане Юли...
Общество
19 января православная церковь отмечает великий двунадесятый праздник – Крещение Господне и Богоявление (Водокрещи). В народе праздник назвали Водокрещи. Название появилось из-за основных крещенских обрядов – водоосвящения, или водокрещения. К Крещению готовились еще накануне: мыли избы и тщательно выметали сор, в котором, по мнению наших предков, мог спрятаться чертенок. По поверью, утром перед водоосвящением в воде должны утонуть все чертенята. Вечером п...
Происшествия
17 января в Мурованокуриловецком районе пес покусал свою хозяйку. 77-летняя пострадавшая женщина в шоковом состоянии с множественными ранами туловища, переломами рук и ампутацией одной из верхних конечностей доставлена ​​в реанимацию.Несчастный случай произошел в селе Высшеольчедаев около 14.00.Домашняя собака во дворе собственного хозяйства покусала свою летнюю хозяйку. С тяжелыми травмами женщину обнаружил сын, когда вернулся домой и вызвал врачей. Сейча...
Общество
В декабря не региональном канале "UA: Винница" вышел сюжет про назначение главой Винницкой и Барской епархии архиепископа УПЦ Варсонофия. Уже в январе 2019 года автору материала был вынесен выговор, а шеф-редактор новостей был уволен по согласованию сторон - якобы из-за несоблюдения журналистских стандартов. Об этом сообщает "Детектор медиа".  Так, за сюжет о назначении нового митрополита УПЦ канал обвинили в однобокости освещения информации, а также в том...
Культура
18 января в Виннице продолжаются съемки популярной телепрограммы «Меняю жену». Около 15:30 автомобиль канала «1 + 1» припарковался неподалеку Башни. На площади Европейской находилась участница проекта и мужчина с букетом цветов. Впоследствии - подошла еще одна пара. Очевидно, сегодня в Виннице снимали финальную сцену программы. Подробностей и имен съемочная группа не разглашает.
Происшествия
В Виннице на улице Блока произошла аварий. Автомобили Daewoo Lanos и Geely столкнулись во время движения. На место происшествия прибыли патрульные полицейские и медики.Об этом сообщили в отделе коммуникаций ГУ ЧП Винницкой области.Предварительно, водитель Lanos, выезжая с парковки, не предоставил преимущества в движении Geely, направлявшийся в сторону Хмельницкого шоссе.За рулем автомобиля Geely, который перевернулся, находилась женщина. Она получила травм...
Криминал
Винницкий апелляционный суд арестовал имущество провайдера «ВинАстериск». Представителям компании было выдвинуто обвинение в нарушении закона об авторском праве, поскольку предприятие транслировало каналы «Медиа Группы Украина» без согласия правообладателей. Об этом сообщает пресс-служба суда. Согласно данным, «ВинАстериск» без согласия правообладателя в течение 2018 года распространял программы интернет-телевидения, в том числе «Футбол1» и «Футбол 2». Всл...
Культура
Разбирается в искусстве и древней истории. Потому живет в краеведческом музее. Как за ним ухаживают и как воспринимают посетители?  Смотрите в видеосюжете:
Общество
Сегодня, 18 января в Виннице рассказали о первом годе работы Ситуационного центра: "Большого брата", который следит за всем городом круглосуточно с помощью сотен "электронных глаз".Как рассказал и.о. начальника Муниципальной полиции Винницы Виталий Чигур, сегодня к работе Ситуационного центра присоединены около 600 камер, работающих как на улицах, так и внутри коммунальных учреждений: в частности в школах и "Прозрачных офисах". Особое внимание уделяется въ...