Дембель вінницьких десантників відкладається?

Хто бреше військовослужбовцям 81-ї десантно-штурмової бригади про продовження термінів демобілізації –їхній командир чи Генштаб?

До 22 вересня 2015-го запланована демобілізація із зони АТО бійців, яких призвали під час третьої хвилі мобілізації. Нагадаємо, третя хвиля почалася з липня 2014-го. Президент видав указ, де зазначено, що у липні-вересні, мають повернутися додому мобілізовані під час третьої хвилі. Але їм командири кажуть, що державі треба ще трохи послужити. На дембель  обіцяють відпустити до кінця жовтня. Чому?

- Нам хтось дуже сильно бреше, - розповів у телефонній розмові з журналістом RIA  т.в.о. командира взводу 90-го батальйону  Віталій. – Мене призвали 31 липня минулого року. По закону мали звільнити завтра, 21 липня. За день до цього я підійшов у штаб оформити документи. Мені це зробили. Але комбат їх не підписав. Каже, є розпорядження, що термін мобілізації відкладається до кінця жовтня. На моє прохання показати документ, відповів, що робить це на підставі телефонограми командира бригади. Телефонограма це не документ. Має бути письмовий наказ. Бо якщо зі мною, не дай Бог, щось станеться після 21 липня, то по закону я вважаюся уже звільнений. І тоді матиму проблеми я, чи мої рідні.

Хтось бреше військовимБоєць зачитує по телефону фрагмент статті із газети Міноборони «Народна армія». Номер датовано 17 липня 2015 року. Заголовок звучить так: «Генштаб запевнив, що демобілізацію третьої хвилі проведуть вчасно». Журналіст RIA знайшов цю статтю в Інтернеті. Ось уривок з неї:

- Повідомлення про перенесення терміну звільнення військовослужбовців, мобілізованих під час 3-ї хвилі в 2014 році, не відповідають дійсності, - пише автор. - У ЗМІ активно поширюється інформація про те, що Генеральний штаб Збройних Сил України відтермінував звільнення в запас військовослужбовців, призваних на військову службу під час 3-ї хвилі мобілізації. Розтиражовані повідомлення викликали невдоволення серед військовослужбовців та їхніх рідних. Далі автор статті цитує  начальника  прес-служби Генерального штабу ЗС України полковника Владислава Селезньова:

-Накази Міністра оборони чи начальника Генерального штабу не можуть суперечити указам Президента України, - зазначає пан Селезньов. - Як відомо, 12 червня цього року Петро Порошенко оголосив часткову демобілізацію військовослужбовців, призваних на військову службу за мобілізацією відповідно до Указу глави держави від 21 липня 2014 року № 607 «Про часткову мобілізацію». Відповідно до документа, звільнення з військової служби військовослужбовців, які були призвані під час 3-ї хвилі мобілізації, належить здійснити у липні-вересні 2015 року. Звертаю увагу — не в липні, а в липні-вересні. Тому повідомлення про начебто продовження термінів служби для бійців, мобілізованих під час 3-ї хвилі в 2014 році, не відповідають дійсності. Генштаб чітко витримує графік проведення всіх передбачених заходів, і говорити про несвоєчасну демобілізацію щонайменше некоректно.

-То хто каже неправду – Генштаб, чи наш комбриг? – запитує боєць.- Хтось же явно бреше. І не тільки в цьому.  Ми дотепер не отримали по обіцяній тисячі гривень за перебування на передовій. Нікому з батальйону не оформили учасника бойових дій. Можна ще багато говорити, та мало слухати. Бардак в армії був раніше і залишається тепер.

Військовослужбовець Віталій стверджує, що на його місце уже є заміна. Каже, не тільки на його, а й на усіх у його підрозділі. Тому планує 21 липня, у визначений термін демобілізації, знову йти у штаб батальйону.

-Я ще відпустку не використав, - уточнює співрозмовник. – Не відпускають на дембель, нехай дають відпустку. Хочеться звідси вирватися, щоб, зрештою, з’ясувати, хто насправді нас водить за носа. Ротний просить не кіпішувати. Але ж скільки можна мовчати? Ми ж не бидло. Ми  розуміємо людську мову. А з нами як не матом, то криками по-солдафонськи, щоб боялися.

-Ми готові б ще послужити, але ж треба було про це завчасно попередити людей, бо у більшості з нас у серпні час виходити на роботу, - каже боєць на ім’я Ігор. – А якщо звільнять, що тоді? Чи зберігатимуть робоче місце довше року?

В Інтернеті є звернення бійців 95-ї Житомирської бригади аеромобільних військ. Вони просять десантників з інших підрозділів підтримати командування і послужити ще пару місяців.  Поки ворог грає м’язами, не можна оголювати лінію оборони. Треба дочекатися, коли завершать підготовку нові мобілізовані.

-Так це говорять контрактники, - каже Ігор. – Служба – це  їхня основна робота. А ми інша категорія бійців. Ми мобілізовані. Я вже рік не був дома. І не один я.

Хто хоче  побачити документ, нехай підійде до свого командира

Журналісту RIA вдалося поспілкуватися по телефону з командиром 81-ї бригади полковником Євгеном Мойсюком і передати зауваження військовослужбовців. З Інтернету дізнався, що комбриг ще зовсім молодий для командування таким чисельним підрозділом як бригада. Євгену Мойсюку 36 років. За відвагу нагороджений орденом Богдана Хмельницького.

-Ми не порушили жодного документа, - каже пан полковник. – Я отримав телеграму з Генштабу і на основі її довів нові терміни демобілізації. Хто з військовослужбовців хоче переконатися в наявності такого документу, може підійти до свого командира. Сьогодні, 20 липня, мій заступник роз’яснював ситуацію з продовженням терміну демобілізації у 90-му батальйоні. Дійсно, багато просять, щоб все було на папері. От я й кажу: йдіть до свого командира і він вам його покаже. Я так само говорив про продовження терміну демобілізації на нараді з офіцерами і сержантами, просив їх донести інформацію до особового складу своїх підрозділів. Полковник роз’яснив, чому переносять терміни демобілізації. Насамперед це викликано загрозою можливого літньо-осіннього наступу російсько-терористичних військ. Не можна у такий момент оголювати підрозділи.

Крив матюками, аж вуха в’яли

Бійці, розчаровані, що їх не вперше обдурили, передали журналісту RIA аудіозапис згаданої наради комбрига пана Мойсюка. Просили послухати, як  в армії обходяться з мобілізованими. Від почутого зі слів 36-річного полковника справді вуха в’януть. Мова не тільки про матюки. Полковник віддав наказ офіцерам і сержантам довести до відома особового складу інформацію про перенесення терміну мобілізації. За його словами, таку вказівку він отримав із Генштабу

Із запису чути, як полковник «розпікає» підлеглих за те, що наприкінці служби військовослужбовці поводяться так,  що їм уже все до лампочки, мовляв, своє відслужили і досить.  Командир називає це поганою рисою. Каже, треба справу доводити до завершення. Далі чути слова, від яких хочеться затулити вуха – з уст полковника звучать добірні матюки. Зрозуміло, що присутні на нараді офіцери і сержанти вуха не затуляють. Коли один із сержантів висловив невдоволення перенесенням терміну дембелю, комбрига, як кажуть, понесло на ще більші матюки

Коли комбригу нагадали про ротацію, він парирував: «Ротація – це слово-паразит, забудьте про нього». Стверджує, що військовослужбовців призивають служити і є таке поняття, як відпустка. Хоча вона не обов’язкова. Комбриг переконаний, що ротацію вигадали у тих підрозділах, де мали достатню кількість особового складу, тому вони мали можливість час від асу замінювати один одного.  Насправді це не передбачено жодним документом.

Генштаб «переписав» указ президента?

-Про те, що терміни демобілізації продовжили до кінця жовтня, говорять не тільки у 81-й бригаді, - розповіла журналісту RIA відомий волонтер Юлія Вотчер. – Останнім часом мені довелося побувати у декількох підрозділах і скрізь чула про відкладення демобілізації. Зрозуміло одне: військовослужбовцям щось недоговорюють. Для чого так робити? Це ж підриває довіру не тільки до командування, а й до армії загалом. Хто з молоді захоче йти служити, коли постійно чує, що в армії солдатів обдурюють? Мені також не вдалося дізнатися, де тут правда, а де, м’яко кажучи, недостовірна інформація. Це та сама ложка дьогтю у діжці меду, що кидає тінь на наші Збройні Сили. Не має так бути.

Які документи готують для тих, хто йде зі служби

Іван Бездітний, юрист:

-Командир частини готує план звільнення. Цей план повинен обов’язково доводитись до відома військовослужбовців. Проводиться бесіда командира частини із військовослужбовцями, під час якої їм розповідається про їхні права, обов’язки та гарантії, які вони отримають при демобілізації, а також про їхні подальші дії. Військовослужбовцям надається увесь пакет документів: наказ командира військової частини про звільнення, про здачу посади військовослужбовця,  про виключення його зі списку частини. Крім того, демобілізованим особам, яким не було надано учасника бойових дій, обов’язково видається пакет документів, що дають їм право на оформленнія статусу.  

При звільненні військовослужбовцю видається направлення до військкомату за місцем проживання. У військкоматі військовослужбовець повинен стати на облік протягом п’яти діб з моменту виписки з військової частини. Після чого він має з’явитись на своїй роботі та відмітитись, що повернувся до виконань службових обов’язків, аби не бути звільненим. Коли поранений боєць працевлаштований, однак лікується у госпіталі або знаходиться у полоні і, відповідно, не може вийти на роботу через рік, його звільнення з частини відбувається після того, як виходять із закладів охорони здоров’я чи з полону

При демобілізації військовим передбачено одноразову грошову допомогу. 4% місячного грошового забезпечення військовослужбовця множиться на кількість місяців, які він провів у зоні АТО.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
90 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В августе на ночном небе пройдет Малый парад планет, когда по одну сторону Солнца окажутся несколько планет. ЯВЛЕНИЕ. Астрономы уточняют, что планеты не выстроятся в одну линию в один день, но с каждой из них до конца августа сблизится Луна. ГДЕ СМОТРЕТЬ. Наблюдать за парадом планет можно будет из любой точки страны, однако лучший вид откроется на юге Украины. Увидеть сближение Луны с планетами украинцы смогут через час после захода Солнца при ясной погоде...
Происшествия
Сегодня в Виннице в 15:20 в микрорайоне Академический велосипедист на большой скорости въехал в автомобиль. На кадрах видео заметно, как велосипедист резко выскочил на проезжую часть, где в это время двигался легковой автомобиль. На месте ДТП работает патруль полиции и скорой помощи. Об этом сообщает сообщество Дорожный Контроль на своей странице в фейсбуке.
Криминал
На горячем 17 августа был задержан сотрудник ГУ «Могилев-Подольская исправительная колония № 114», который взял 3000 гривен, чтобы передать пакет осужденному. Служащему сообщено о подозрении. Места лишения свободы побуждают к нарушениям их работников. При официально небольших доходах у сотрудников есть соблазн подзаработать на передачах. Обычно, именно так в колонию попадают мобильные телефоны, sim-карты и наркотики. Как отмечают в пресс-службе прокуратуры...
Общество
В рамках всеукраинской акции «Чистые реки» в Виннице собрали 114 мешков мусора. Весь хлам неответственные люди сбрасывают в Южный Буг и на его берега, а волонтерам приходится за ними убирать. В очистке реки приняли участие молодежь и люди старшего поколения. Приходили целыми семьями. Плавали на катамаранах, SUP-серфах и лодках вылавливая мусор из воды.Подробности - в видео сайта ВинницаОК:
Происшествия
Около 15:00 часов 19 августа в Казятинском районе произошло смертельное происшествие на железной дороге. Как сообщает ГУ ЧП в Винницкой области, на железнодорожном перегоне Николаевка-Кордышевка люди обнаружили без сознания, с травмами ног 18-летнего парня. Выяснилось, что он живет в соседней с.Йосипивцы. Юноша получил слишком сложные травмы и скончался в больнице.По предварительной информации, парень попал под колеса дизельного тягача. Был ли это несчаст...
Общество
Вопрос о бесплатном проезде для участников боевых действий в Винницкой области снова привело к конфликту. Сегодня, 17 августа, после обеда винничане, которые находились на Западном автовокзале стали свидетелями спора между перевозчиками, АТОвцямы и общественными активистами. Однако, как оказалось, история не нынешняя, и началась еще неделю назад, 10 августа. Водитель автобуса маршрута "Винница - Жмеринка" отказал в льготном проезде бойцу после того, как то...
Культура
В селе Клембовка, что на Ямпольщине, в минувшую субботу проходил фестиваль вышиванок. Свои красивейшие изделия представили мастера упомянутого села, а также других районов нашего края. Можно было увидеть не только рубашки, но и полотенца, скатерти, салфетки, картины. А также и другие изделия народных умельцев.Как известно, Клембовка давно известна своими вышивальщицами. Очень красивые изделия подольских мастеров в начале прошлого века реализовывали в разны...
Криминал
Утром 18 августа в многоэтажке на ул. Стельмаха, двое преступников в масках напали на владельцев квартиры, когда они вышли на лестничную клетку. Затолкав людей в дом, один из нападавших выстрелил в хозяина и забрал сумку с деньгами. Ранения имело роковые последствия. В полиции разыскивают преступников.По неофициальной информации, объект нападения занимался обменом валюты, но в тот день он при себе имел относительно небольшую сумму - до 10 000 гривен. Как п...
Политические новости
Согласно опросу, проведенному в начале августа 2018 года, если парламентские выборы в Украине состоятся «в это воскресенье», в украинский парламент пройдут шесть политических партий. Об этом свидетельствует опрос, проведенный Международным исследовательским центром BURI (Бельгийско-Украинский научно-исследовательский институт). Так, наибольшая поддержка украинских избирателей, согласно результатам соцопроса, будет предоставлена ​​партии «Батькивщина» во гл...