Дембель вінницьких десантників відкладається?

Хто бреше військовослужбовцям 81-ї десантно-штурмової бригади про продовження термінів демобілізації –їхній командир чи Генштаб?

До 22 вересня 2015-го запланована демобілізація із зони АТО бійців, яких призвали під час третьої хвилі мобілізації. Нагадаємо, третя хвиля почалася з липня 2014-го. Президент видав указ, де зазначено, що у липні-вересні, мають повернутися додому мобілізовані під час третьої хвилі. Але їм командири кажуть, що державі треба ще трохи послужити. На дембель  обіцяють відпустити до кінця жовтня. Чому?

- Нам хтось дуже сильно бреше, - розповів у телефонній розмові з журналістом RIA  т.в.о. командира взводу 90-го батальйону  Віталій. – Мене призвали 31 липня минулого року. По закону мали звільнити завтра, 21 липня. За день до цього я підійшов у штаб оформити документи. Мені це зробили. Але комбат їх не підписав. Каже, є розпорядження, що термін мобілізації відкладається до кінця жовтня. На моє прохання показати документ, відповів, що робить це на підставі телефонограми командира бригади. Телефонограма це не документ. Має бути письмовий наказ. Бо якщо зі мною, не дай Бог, щось станеться після 21 липня, то по закону я вважаюся уже звільнений. І тоді матиму проблеми я, чи мої рідні.

Хтось бреше військовимБоєць зачитує по телефону фрагмент статті із газети Міноборони «Народна армія». Номер датовано 17 липня 2015 року. Заголовок звучить так: «Генштаб запевнив, що демобілізацію третьої хвилі проведуть вчасно». Журналіст RIA знайшов цю статтю в Інтернеті. Ось уривок з неї:

- Повідомлення про перенесення терміну звільнення військовослужбовців, мобілізованих під час 3-ї хвилі в 2014 році, не відповідають дійсності, - пише автор. - У ЗМІ активно поширюється інформація про те, що Генеральний штаб Збройних Сил України відтермінував звільнення в запас військовослужбовців, призваних на військову службу під час 3-ї хвилі мобілізації. Розтиражовані повідомлення викликали невдоволення серед військовослужбовців та їхніх рідних. Далі автор статті цитує  начальника  прес-служби Генерального штабу ЗС України полковника Владислава Селезньова:

-Накази Міністра оборони чи начальника Генерального штабу не можуть суперечити указам Президента України, - зазначає пан Селезньов. - Як відомо, 12 червня цього року Петро Порошенко оголосив часткову демобілізацію військовослужбовців, призваних на військову службу за мобілізацією відповідно до Указу глави держави від 21 липня 2014 року № 607 «Про часткову мобілізацію». Відповідно до документа, звільнення з військової служби військовослужбовців, які були призвані під час 3-ї хвилі мобілізації, належить здійснити у липні-вересні 2015 року. Звертаю увагу — не в липні, а в липні-вересні. Тому повідомлення про начебто продовження термінів служби для бійців, мобілізованих під час 3-ї хвилі в 2014 році, не відповідають дійсності. Генштаб чітко витримує графік проведення всіх передбачених заходів, і говорити про несвоєчасну демобілізацію щонайменше некоректно.

-То хто каже неправду – Генштаб, чи наш комбриг? – запитує боєць.- Хтось же явно бреше. І не тільки в цьому.  Ми дотепер не отримали по обіцяній тисячі гривень за перебування на передовій. Нікому з батальйону не оформили учасника бойових дій. Можна ще багато говорити, та мало слухати. Бардак в армії був раніше і залишається тепер.

Військовослужбовець Віталій стверджує, що на його місце уже є заміна. Каже, не тільки на його, а й на усіх у його підрозділі. Тому планує 21 липня, у визначений термін демобілізації, знову йти у штаб батальйону.

-Я ще відпустку не використав, - уточнює співрозмовник. – Не відпускають на дембель, нехай дають відпустку. Хочеться звідси вирватися, щоб, зрештою, з’ясувати, хто насправді нас водить за носа. Ротний просить не кіпішувати. Але ж скільки можна мовчати? Ми ж не бидло. Ми  розуміємо людську мову. А з нами як не матом, то криками по-солдафонськи, щоб боялися.

-Ми готові б ще послужити, але ж треба було про це завчасно попередити людей, бо у більшості з нас у серпні час виходити на роботу, - каже боєць на ім’я Ігор. – А якщо звільнять, що тоді? Чи зберігатимуть робоче місце довше року?

В Інтернеті є звернення бійців 95-ї Житомирської бригади аеромобільних військ. Вони просять десантників з інших підрозділів підтримати командування і послужити ще пару місяців.  Поки ворог грає м’язами, не можна оголювати лінію оборони. Треба дочекатися, коли завершать підготовку нові мобілізовані.

-Так це говорять контрактники, - каже Ігор. – Служба – це  їхня основна робота. А ми інша категорія бійців. Ми мобілізовані. Я вже рік не був дома. І не один я.

Хто хоче  побачити документ, нехай підійде до свого командира

Журналісту RIA вдалося поспілкуватися по телефону з командиром 81-ї бригади полковником Євгеном Мойсюком і передати зауваження військовослужбовців. З Інтернету дізнався, що комбриг ще зовсім молодий для командування таким чисельним підрозділом як бригада. Євгену Мойсюку 36 років. За відвагу нагороджений орденом Богдана Хмельницького.

-Ми не порушили жодного документа, - каже пан полковник. – Я отримав телеграму з Генштабу і на основі її довів нові терміни демобілізації. Хто з військовослужбовців хоче переконатися в наявності такого документу, може підійти до свого командира. Сьогодні, 20 липня, мій заступник роз’яснював ситуацію з продовженням терміну демобілізації у 90-му батальйоні. Дійсно, багато просять, щоб все було на папері. От я й кажу: йдіть до свого командира і він вам його покаже. Я так само говорив про продовження терміну демобілізації на нараді з офіцерами і сержантами, просив їх донести інформацію до особового складу своїх підрозділів. Полковник роз’яснив, чому переносять терміни демобілізації. Насамперед це викликано загрозою можливого літньо-осіннього наступу російсько-терористичних військ. Не можна у такий момент оголювати підрозділи.

Крив матюками, аж вуха в’яли

Бійці, розчаровані, що їх не вперше обдурили, передали журналісту RIA аудіозапис згаданої наради комбрига пана Мойсюка. Просили послухати, як  в армії обходяться з мобілізованими. Від почутого зі слів 36-річного полковника справді вуха в’януть. Мова не тільки про матюки. Полковник віддав наказ офіцерам і сержантам довести до відома особового складу інформацію про перенесення терміну мобілізації. За його словами, таку вказівку він отримав із Генштабу

Із запису чути, як полковник «розпікає» підлеглих за те, що наприкінці служби військовослужбовці поводяться так,  що їм уже все до лампочки, мовляв, своє відслужили і досить.  Командир називає це поганою рисою. Каже, треба справу доводити до завершення. Далі чути слова, від яких хочеться затулити вуха – з уст полковника звучать добірні матюки. Зрозуміло, що присутні на нараді офіцери і сержанти вуха не затуляють. Коли один із сержантів висловив невдоволення перенесенням терміну дембелю, комбрига, як кажуть, понесло на ще більші матюки

Коли комбригу нагадали про ротацію, він парирував: «Ротація – це слово-паразит, забудьте про нього». Стверджує, що військовослужбовців призивають служити і є таке поняття, як відпустка. Хоча вона не обов’язкова. Комбриг переконаний, що ротацію вигадали у тих підрозділах, де мали достатню кількість особового складу, тому вони мали можливість час від асу замінювати один одного.  Насправді це не передбачено жодним документом.

Генштаб «переписав» указ президента?

-Про те, що терміни демобілізації продовжили до кінця жовтня, говорять не тільки у 81-й бригаді, - розповіла журналісту RIA відомий волонтер Юлія Вотчер. – Останнім часом мені довелося побувати у декількох підрозділах і скрізь чула про відкладення демобілізації. Зрозуміло одне: військовослужбовцям щось недоговорюють. Для чого так робити? Це ж підриває довіру не тільки до командування, а й до армії загалом. Хто з молоді захоче йти служити, коли постійно чує, що в армії солдатів обдурюють? Мені також не вдалося дізнатися, де тут правда, а де, м’яко кажучи, недостовірна інформація. Це та сама ложка дьогтю у діжці меду, що кидає тінь на наші Збройні Сили. Не має так бути.

Які документи готують для тих, хто йде зі служби

Іван Бездітний, юрист:

-Командир частини готує план звільнення. Цей план повинен обов’язково доводитись до відома військовослужбовців. Проводиться бесіда командира частини із військовослужбовцями, під час якої їм розповідається про їхні права, обов’язки та гарантії, які вони отримають при демобілізації, а також про їхні подальші дії. Військовослужбовцям надається увесь пакет документів: наказ командира військової частини про звільнення, про здачу посади військовослужбовця,  про виключення його зі списку частини. Крім того, демобілізованим особам, яким не було надано учасника бойових дій, обов’язково видається пакет документів, що дають їм право на оформленнія статусу.  

При звільненні військовослужбовцю видається направлення до військкомату за місцем проживання. У військкоматі військовослужбовець повинен стати на облік протягом п’яти діб з моменту виписки з військової частини. Після чого він має з’явитись на своїй роботі та відмітитись, що повернувся до виконань службових обов’язків, аби не бути звільненим. Коли поранений боєць працевлаштований, однак лікується у госпіталі або знаходиться у полоні і, відповідно, не може вийти на роботу через рік, його звільнення з частини відбувається після того, як виходять із закладів охорони здоров’я чи з полону

При демобілізації військовим передбачено одноразову грошову допомогу. 4% місячного грошового забезпечення військовослужбовця множиться на кількість місяців, які він провів у зоні АТО.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
90 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Винницу накрыл обильный снегопад, который и до сих пор не утихает. Город утром остановился в пробках и тягнучках, говорится в ТСН.16:45.  На двух трассах Стрый-Знаменка и Житомир - Могилев-Подольский решили ограничить движение крупногабаритного транспорта. На подъездах к Виннице утром в сугробах застряло четыре фуры. Водители возмущаются, мол, дороги утром вообще не чистили. Коммунальную технику журналисты увидели только в городе.  Из-за снегопада на автов...
Происшествия
Утром 23 января во селе Бабчинцы Черновецкого района загорелся жилой дом. Об этом информирует УГСЧС в Винницкой области.Районные спасатели на месте происшествия обнаружили мужчину без признаков жизни. Погибшим оказался 58-летний сын владельца домовладения.Сам пожар потушили за час. Предполагаемая причина возгорания - неосторожность при курении.
Общество
Сегодня в Виннице выпало большое количество снега вследствие чего дороги и улицы города оказались засыпаны снегом. Для предотвращения налипания и увеличение его количества на дорогах города в усиленном режиме работает коммунальная техника, которая убирает снег и посыпают дороги противогололеднойсмесью. Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2019/01/23/66929
Происшествия
Близ села Бохоники Винницкого района 13 января нашли труп неизвестного мужчины. Об этом говорится в сообщении ГУ ЧП области. Тело нашли возле базы отдыха Dream Park.За десять дней полиции не удалось установить личность покойника. Поэтому правоохранители просят граждан узнать вещи. Мужчина был одет в темно-синюю куртку, черную шапку, серые спортивные штаны.Приметы самого мужчины: на вид около 35 лет, рост 170 см, худощавого телосложения. Любую информацию о...
Происшествия
Сегодня, 23 января, в Виннице произошло дорожно-транспортное происшествие с участием трамвая и грузовика. Авария произошла около 13:30 неподалеку "Книжки". Грузовой автомобиль "Газ" протаранил трамвайный вагон. Транспортные средства не разминулись на перекрестке улиц Хмельницкое шоссе и Блока. В результате столкновения повреждена обшивка трамвая. Повреждения также получил и грузовой автомобиль. На данный момент информации о пострадавших нет. Движение трамв...
Общество
22 января состоялось общее собрание религиозной общины Рождества Пресвятой Богородицы в с. Микулинцы Литинского района.После длительного обсуждения ситуации в церковной жизни Украины община единогласно принял решение о выходе из подчинения УПЦ в единстве с Московским патриархатом и присоединения к Поместной Православной Церкви Украины. Напосним, что в Винницкой области за неделю до Поместной церкви Украины присоединилось 6 приходов.
Криминал
САП закрыла дело о возможном получении судьей Барского районного суда Винницкой области Владимира Хитрука взятки в сговоре с адвокатом.  Постановление о закрытии дела 1 ноября вынес прокурор САП. Дело закрыли в связи с неустановлением достаточных доказательств для признания виновности лица в суде и исчерпанием возможностей их получить. Судья подозревался в получении в августе 2018 года 20 тыс. гривен по предварительному сговору группой лиц с адвокатом. В н...
Происшествия
Дорожно-транспортное происшествие с участием «Renault Kangoo» и «Оpel Vectra» произошла 22 января в с. Марьяновка. В результате аварии пассажирка автомобиля «Оpel Vectra» получила телесные повреждения и попала в больницу.Авария произошла около 10.20 часа.Предварительно, 24-летний водитель автомобиля «Renault Kangoo» не справился с управлением, выехал на полосу встречного движения и допустил столкновение с автомобилем «Оpel Vectra». Вследствие ДТП 34-летняя...
Общество
Предприниматель из Винницы производит масло с довольно необычного сырья - здесь и косточки абрикосов, семяна укропа и петрушки, и даже косточки малины. Рассказывает, что для своей продукции выбирает лучшие семена, а готовое масло поставляет эко-магазинам.Руководит небольшим предприятием Игорь Мудрик, который за 10 лет своей работы смог расширить ассортимент продукции в более 20 видов. Для этого имеет немало семян, например: черный кунжут и обычный, чиа, ор...